Steruj Androidem z uszkodzonym ekranem z komputera


15

Mój zakorzeniony Galaxy Nexus ma zepsuty ekran. Jak mogę używać mojego komputera (tj. Poprzez ADB) do sterowania telefonem?

androidscreencast byłoby idealnym rozwiązaniem, ale jego funkcja sterowania klawiaturą / myszą nie działa w Jelly Bean. Być może ktoś wie, dlaczego i możemy załatać kod? (patrz: https://groups.google.com/d/msg/androidscreencast/BAeW5iG55FI/ebTFodV-BZsJ )

Zainstalowanie serwera VNC to kolejna sprawa, ale z miłości do mnie nie mogę go uruchomić. Np. Za pomocą Droid VNC Server instaluję apk i mam wykonać /data/data/org.onaips.vnc/files/androidvncserver, ale nie ma katalogu plików w org.onaips.vnc (instrukcje stąd: https: //github.com/oNaiPs/droid-VNC-server/issues/14 ). VMLite to kolejny serwer VNC, który można uruchomić za pomocą specjalnego narzędzia Windows (i nie wymaga roota!), Ale to nie jest OSS, więc nie mogę pobrać apka w celu instalacji (Google Play nie wypycha aplikacji do mojego telefonu prob ponieważ wyłączyłem niektóre usługi - daj mi znać, czy mogę zmusić Google Play do aktualizacji się z ADB lub zainstalowania aplikacji). fastdroid-vnc jest plikiem binarnym (nie apk) i działa dobrze przez powłokę, ale coś jest zepsute i nic nie pokazuje.

Jakie są moje opcje? Zróbmy z tego wiki społeczności, aby pomóc każdemu, kto zepsuł ekran!


Odpowiedzi:


0

Wygląda na to, że obecnie najlepszym rozwiązaniem do sterowania telefonem z Androidem z komputera PC jest sccpy . Jest aktywnie utrzymywany, ma bardzo wysoką wydajność (szybkość klatek, opóźnienie), jest dostępny na wiele platform. Nie wymaga również rootowania w telefonie.


8

adbcontrol może to zrobić. Otwiera okno zawierające ekran telefonu na twoim komputerze, dzięki czemu możesz z niego korzystać, gdy ekran telefonu jest zepsuty, i możesz kliknąć i wpisać w oknie, aby sterować telefonem. Aby zainstalować adbcontrol :

wget http://marian.schedenig.name/wp-content/uploads/adbcontrol.zip
unzip adbcontrol.zip

Teraz edytuj config.properties i zmień:

adbCommand=/your/path/to/adb
localImageFilePath=/home/youruser/adbcontrol_screenshot.png

Zapisz config.properties i uruchom, java -jar adbcontrol.jarktóry otworzy okno do zdalnego sterowania telefonem. Upewnij się, że adb działa ( adb shellotwiera powłokę) i że telefon jest w stanie czuwania, więc ekran jest włączony (nawet jeśli jest pęknięty / uszkodzony), w przeciwnym razie pojawi się tylko czarne okno.


4

Jedno słowo: Vysor

Używanie vysora do sterowania moją Xperia Z2. Zobacz stan mojego telefonu , ale Vysor przyszedł mu na ratunek.

Używanie vysora do sterowania moją Xperia Z2

* jeśli telefon uruchomi się ponownie i nie połączy się po podłączeniu, spróbuj wyjąć kartę micro SD. Mój w ogóle nie działałby, dopóki tego nie zrobię - losowy rozbój telefonu


Zastanawiam się, czego potrzebuje. Mówi mi na moim Androidzie 4.2.1 i 4.4.2, że ekran jest niedostępny i restart go naprawi, co oczywiście nigdy nie jest naprawione. Na jakiej wersji Androida przetestowałeś to narzędzie?
Firelord

@Firelord Android 5.1.1. Próbowałeś różnych portów USB? Trudno powiedzieć, gdzie leży problem, ale być może wynika to z wersji systemu operacyjnego.
KhoPhi

4

Możesz spróbować użyć AndroidScreenCast do swoich celów - jest to możliwa do utrzymania wersja oryginalnej androidscreencast. Wymaga tylko Java i ADB, bez klienta telefonu, więc po prostu uruchom go i użyj. Właśnie wypróbowałem to z emulatorem Nexus 4, Android 4.1.2 Jelly Bean. W rzeczywistości jestem obecnie opiekunem projektu, więc jeśli masz jakieś pytania lub problemy - skontaktuj się ze mną przez github.

A oto link do pakietu Windows: androidscreencast.7z najnowszej wersji.


2

Webkey to świetna aplikacja do tego. Oprócz tego, że jest serwerem VNC, jest także hostem internetowym. Przechodzisz do adresu IP telefonu w przeglądarce internetowej i kontrolujesz telefon za pomocą przeglądarki VNC strony.

Ma również usługi przesyłania plików, lokalizacji GPS i wiele innych. Pozwala także definiować użytkowników i hasła, a także różne usługi, do których każdy użytkownik może uzyskać dostęp (tylko wyświetlanie, wyświetlanie i kontrola, GPS itp.). Dostęp do serwera internetowego można uzyskać zarówno przez https, jak i http, dzięki czemu można szyfrować połączenie (jest to certyfikat z podpisem własnym).

Jedynym minusem, jaki mogę wymyślić, jest to, że nie wiem, czy można go początkowo skonfigurować bez dostępu do ekranu dotykowego. Być może jeśli skonfigurujesz go na innym telefonie, możesz z boku załadować apk i skopiować ustawienia na uszkodzony telefon. Jedyną rzeczą, którą musisz w tym przypadku wymyślić, jest dodanie aplikacji do listy dozwolonych aplikacji SuperUser.

Dla tych, którym zależy, WebKey jest oprogramowaniem typu open source i jest bezpłatne. Po prostu wisienka na torcie.


Dzięki, ale tak naprawdę jest to możliwość uruchomienia go z wiersza poleceń, który jest kluczem.
Aleksandr Dubinsky

1

użyj MyPhoneExplorer . Spełnia to wszystkie Twoje wymagania, jednak po raz pierwszy po podłączeniu powinieneś włączyć Debugowanie ADB w opcjach programisty.
Możesz wykonywać połączenia, zawieszać połączenia, SMS-y, czytać kontakty, tworzyć kopie zapasowe, uruchamiać aplikację, grać w grę. co nie Używam tego od 5 - 6 lat.


0

To jak dotąd moja ulubiona metoda spośród wszystkiego, czego próbowałem przez niezliczone godziny surfowania w Google dla tej samej odpowiedzi. Wymaga to trochę konfiguracji i szczerze mówiąc nie mam pojęcia, czy działa w systemie Windows, więc być może będziesz musiał pożyczyć komputer Mac znajomego lub zainstalować Ubuntu w Virtualbox, czy coś, ale jest tego warte.

  1. Pobierz STF (Smartphone Test Farm) z github https://github.com/openstf/stf .
  2. Wymaga to wielu zależności i chociaż instrukcje są dość proste, może wydawać się nieco mgliste, więc postaram się uprościć. Jeśli używasz OS X, możesz użyć homebrew (przejdź do brew.sh dla homebrew), aby zainstalować wszystkie zależności za pomocą jednego polecenia:

    brew install rethinkdb graphicsmagick zeromq protobuf yasm pkg-config

  3. Jeśli korzystasz z systemu Linux, ręcznie zainstaluj zależności za pomocą podanych łączy:

Node.js - https://nodejs.org/

RethinkDB - http://rethinkdb.com/

GraphicsMagick - http://www.graphicsmagick.org/

Biblioteki ZeroMQ - http://zeromq.org/

Biblioteki Protobuf - https://github.com/google/protobuf

yasm - http://yasm.tortall.net/

pkg-config - http://www.freedesktop.org/wiki/Software/pkg-config/

  1. Wyciąg folder STF-master z zamkiem GitHub i przejdź do niego z terminalu npm install, a następnie npm link.

  2. Następnie wpisz to z terminala nadal w tym samym katalogu rethinkdb. Zminimalizuj okno terminala, otwórz nowe okno terminala i ponownie przejdź do folderu STF-master. Tym razem wpisz stf local. Zminimalizuj również to okno.

  3. Teraz podłącz urządzenie przez USB do komputera. Otwórz dowolną przeglądarkę internetową z komputera, a nie telefonu i wpisz adres URL localhost:7100. Spowoduje to wyświetlenie interfejsu STF. Po prostu podaj dowolną nazwę użytkownika i adres e-mail, które ci się podobają, a zobaczysz podłączone urządzenie w panelu i będziesz mógł sterować nim jak nigdy dotąd. Kliknięcie symuluje funkcjonalność dotyku, pisanie jest automatycznie wysyłane bezpośrednio do urządzenia, robienia zrzutów ekranu, wysyłania poleceń powłoki, tworzenia własnych usług i kluczy Oauth; możliwości są nieskończone.


Dziękuję za instrukcje. Aby zwiększyć przejrzystość, sformatuj polecenia jak codezwykle w osobnym wierszu (sprawdź pomoc Markdown). Nie mów czytelnikom, aby „minimalizowali to okno”. (Zbyt dużo szczegółów, a terminale mogą mieć tabulatory, kafelki itp.) Jeśli to konieczne, powiedz „w nowym terminalu, wykonaj następujące czynności” (co oznacza, że ​​poprzednie polecenie jest długotrwałe). Wreszcie, nie jest jasne, do jakiego „typu ten” odnosi się w kroku 5.
Aleksandr Dubinsky

0

muszę dodać to nowe narzędzie, działa idealnie i bez java! Był wybawcą mojego zepsutego ekranu: seversquare https://github.com/yangh/sevensquare Zainstaluj bardzo łatwo na Linuksie; nie wiem dla systemu Windows.

Twoje zdrowie


Naprawdę pomocne byłoby wskazanie kilku dodatkowych szczegółów, aby ludzie nie musieli tracić czasu: 1) nie ma plików binarnych, musisz je skompilować samodzielnie; 2) będziesz potrzebował komputera z systemem Linux, aby go skompilować; 3) ostatnia aktualizacja miała miejsce około roku temu, więc nie jestem pewien, czy nadal jest aktualizowana; 4) wymaga ADB na komputerze. Podobno działa również w systemie Windows (ale na pewno będzie potrzebował odpowiednich sterowników dla ADB i urządzenia z Androidem).
Izzy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.