Czy chcesz powiedzieć Play Store, aby zaktualizował wszystkie aplikacje lub włączył automatyczną aktualizację?


11

Posiadam Samsung Galaxy S2 z oficjalnym systemem operacyjnym ICS. Chcę użyć aplikacji Lamy (zbyt słabej dla Taskera!), Aby powiedzieć mojemu telefonowi, aby zaktualizował wszystkie aplikacje za każdym razem, gdy jestem połączony z niektórymi sieciami Wi-Fi (ale nie wszystkimi - moje domowe Wi-Fi zależą od głośności).

Lama pozwala zasygnalizować własne zamiary, ale nie wiem, jak działają. Czy Sklep Play obsługuje zamiar zasygnalizowania „aktualizacji wszystkich” lub włączenia automatycznej aktualizacji?

(Zasadniczo próbuję zrobić coś takiego: Jak zezwolić na automatyczną aktualizację aplikacji w Sklepie Play tylko po podłączeniu? )


1
Jakkolwiek by to było miłe, nie sądzę, żeby istniało.
Bryan Denny

1
Możesz wypróbować Eksploratora pakietów, aby dowiedzieć się, jakie zamiary obsługuje aplikacja. Może masz szczęście (choć w to wątpię). OTOH: Możesz skonfigurować Playstore do aktualizacji tylko przez Wi-Fi. Powiedziałbym, że zareaguje na zamiar „zmiany sieci” i, jeśli „nową siecią” jest WiFi, działaj odpowiednio. Więc nie są wymagane żadne dodatkowe działania.
Izzy

Odpowiedzi:


4

„włączyć automatyczne aktualizowanie?”

Bardzo wątpię, czy jest to zamierzone - to jest ustawienie użytkownika, a Android zazwyczaj nie pozwala aplikacjom na zmianę ustawień użytkownika.

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest, po pierwsze, ręczne włączenie funkcji automatycznych aktualizacji w sklepie z zabawkami i ustawienie jej tylko na Wi-Fi, a po drugie, uruchomienie sklepu z grami po połączeniu z pożądanym punktem dostępowym. Samo uruchomienie zwykle spowoduje wykonanie wszelkich oczekujących aktualizacji.

Nie jestem pewien, jak to określisz w Tasker lub Lama, ale możesz uruchomić sklep Play, wysyłając zamiar, który żąda uruchomienia adresu URL Play Store (np. Adres URL aplikacji Play Play lub wydawcy), np.

nowa intencja (Intent.ACTION_VIEW, Uri.parse („ http://play.google.com/store/apps/details?id= ” + nazwa aplikacji))

Więcej informacji na ten temat znajduje się tutaj .

Na koniec powinieneś przejść do ustawień Wi-Fi i oznaczyć domową sieć Wi-Fi jako zmierzoną. Ups Widziałem to ustawienie w dokumentach API tutaj, ale teraz nie mogę znaleźć sposobu, aby użytkownik mógł je ustawić. Być może jest to dostępne tylko dla sieci komórkowych, a może pojawi się w przyszłych wersjach Androida (interfejs API został niedawno dodany).


Wygląda na to, że ta „pomiarowa sieć Wi-Fi” to funkcja Jelly Bean - wciąż korzystam z ICS. Ale w przeciwnym razie świetne, przydatne informacje. Moim największym problemem z sugerowanym przez Ciebie najlepszym rozwiązaniem jest to, że nigdy nie mogę uruchomić Sklepu Play, jeśli korzystam z mierzonego Wi-Fi, co oznacza brak przeglądania aplikacji do + listy życzeń lub aktualizowanie jednej, małej aplikacji.
henrebotha

Nie jestem pewien, czy pomiarowe Wi-Fi jest już dostępne w magazynie, ale na pewno jest dostępne w CyanogenMod pod Settings > Data usage > (Menu) > Mobile hotspots. W ten sposób mogę przynajmniej zatrzymać irytujące aktualizacje, gdy jesteś na uniwersytecie lub przechodzisz obok kawiarni wifi - dzięki!
eWolf


1

W Account Syncakcji w Lamie możesz Enable Account Sync then Request Update. Możliwe, że Play Store zaktualizuje się, gdy zostanie wywołany, ale nie próbowałem tego, więc nie mogłem powiedzieć tego na pewno. Warto jednak spróbować.


Dobra uwaga, sprawdzę to.
henrebotha

Niestety nie sądzę, że to działa.
MikeFHay
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.