Czy urządzenie / ładowarka zużywa energię po zakończeniu ładowania?


15

Jestem trochę obsesyjny na punkcie wydajności i zauważyłem, że co najmniej jedno z moich dwóch urządzeń z Androidem każe mi je odłączyć po zakończeniu ładowania, aby oszczędzać energię. Moje pytania to:

  1. Czy to prawda, że ​​ładowalne urządzenie USB może lub będzie zużywać podobne ilości energii, jeśli pozostanie podłączone po pełnym naładowaniu?
  2. Czy różni się to w zależności od sprzętu i / lub oprogramowania (Czy to możliwe, że mój telefon LG Optimus T nadal pobiera podobną moc po naładowaniu, ale mój Nexus 7 nie)?
  3. Jeśli urządzenie nadal „zużywa” energię po naładowaniu, to dokąd idzie (prawa termodynamiki i tak dalej)?

Szukając odpowiedzi, znalazłem następujące pytania, które są istotne, ale nie dotyczą w pełni mojego pytania:


Szereg interesujących punktów do rozważenia, bardziej zorientowanych na naturę elektronika, niż Android ..
Simon

@ Simon tak, trudno było wybrać najbardziej odpowiednie forum dla tego pytania, ale ponieważ było częściowo specyficzne dla komunikatu ostrzegawczego dotyczącego mojego urządzenia z Androidem, zdecydowałem, że tutaj będzie odpowiednie. I jestem pewien (widząc ocenę tego pytania) wielu użytkowników Androida ma podobne pytanie.
BlueMonkMN,

Doskonale przeze mnie
Simon

Odpowiedzi:


11

Jak każde inne urządzenie, niezależnie od tego, czy bateria jest pełna czy wymaga ładowania, cały czas zużywa energię. Gdy urządzenie jest w pełni naładowane i nadal podłączone, ładowarka uzupełnia energię zużywaną przez telefon. Zużywa mniej energii niż podczas ładowania, ale nadal. Nazywa się to ładowaniem podtrzymującym. Zaleca się odłączenie urządzenia od zasilania, ponieważ utrzymywanie baterii w pełni naładowanej przez cały czas zmniejsza jej pojemność i przyspiesza jej ładowanie . Akumulator musi być częściowo rozładowany, a następnie w pełni regularnie ładowany w celu przedłużenia jego żywotności.

Poniższe zdanie pochodzi z artykułu o przedłużaniu żywotności baterii

Spójrzmy na rzeczywiste sytuacje i sprawdźmy, jakie naprężenia napotykają baterie litowo-jonowe. Większość paczek trwa od trzech do pięciu lat. Warunki środowiskowe, a nie tylko jazda na rowerze, są kluczowym składnikiem długowieczności, a najgorszą sytuacją jest utrzymywanie całkowicie naładowanego akumulatora w podwyższonych temperaturach. Dzieje się tak w przypadku uruchamiania laptopa z sieci elektrycznej. W tych warunkach bateria zwykle wystarcza na około dwa lata, bez względu na to, czy jest poddana cyklowi, czy nie. Paczka nie umiera nagle, ale daje niższe czasy działania z wiekiem.

Możesz również przeczytać o częściowym rozładowaniu i ładowaniu tutaj:

Techrepublic - Pięć wskazówek dotyczących przedłużania żywotności baterii litowo-jonowych


2
Czytając nagłówki powiązanego artykułu, nie widzę nic złego w utrzymywaniu pełnego naładowania baterii. W rzeczywistości (w przypadku akumulatorów litowo-jonowych) wydaje się, że lepiej nie rozładowywać akumulatora zbyt często. Czy możesz to pogodzić ze swoim komentarzem? Czy twój komentarz na temat unikania ładowania podtrzymującego jest specyficzny dla akumulatorów innych niż Li?
BlueMonkMN

Baterie litowo-jonowe nie powinny być rozładowywane poniżej bezpiecznego poziomu napięcia, ponieważ może to uszkodzić ogniwo. Jeśli przeczytasz cały artykuł, zobaczysz, że: „Ciągłe ładowanie podtrzymujące spowodowałoby platerowanie metalicznego litu, a to mogłoby zagrozić bezpieczeństwu. Aby zminimalizować naprężenia, utrzymuj akumulator litowo-jonowy przy szczytowym napięciu 4,20 V / ogniwo tak krótkim jak czas, jak to możliwe. ” I wiele więcej o pasożytniczym obciążeniu i obciążeniu baterii.
NatWeb Solutions

3
Baterie litowe NIE mogą być ładowane podtrzymująco. To, co się faktycznie dzieje, to dość szybkie przełączanie między ładowaniem i rozładowywaniem telefonu, co może spowodować rozładowanie baterii o 5% na cykl.
Fałszywe imię

1
Jedyną rzeczą, która wyczerpuje baterię, jest sam telefon podczas jego używania. Ponownie omówiono tutaj ciągłe ładowanie i przedłużanie żywotności baterii: android.stackexchange.com/questions/1020/… „Jeśli chodzi o żywotność baterii, temperatura jest najwyraźniej czynnikiem - im cieplejsze środowisko, tym większa utrata pojemności w miarę upływu czasu. I przechowywanie akumulatora przy 100% naładowaniu jest w rzeczywistości niezdrowe dla akumulatorów litowo-jonowych! ”
NatWeb Solutions

1
Cześć, przetestowałem to dla ciebie w domu. Normalne ładowanie 4,5 W energii odpływa z gniazda, a następnie po pełnym naładowaniu mój miernik pokazuje 0 przez 2-4 minuty, następnie rozpoczyna ładowanie i pobiera 2,9 Wata z gniazda. Ładowanie trwa 2-3 minuty, a następnie zatrzymuje się ponownie, aby poczekać, aż akumulator nieco się rozładuje. W zależności od stanu telefonu (włączony ekran, podczas rozmowy itp.) Proces zwęglania jest częstszy, ale za każdym razem zużywa nieco mniej energii niż normalne ładowanie.
NatWeb Solutions
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.