Dlaczego nie mogę uzyskać dostępu do roota z powłoki?


14
> adb shell
sh-4.1$ su
Permission denied

Udało mi się zrootować mój telefon. Wiem o tym, ponieważ mogę instalować aplikacje na karcie SD i mam program o nazwie SD Maid, który może działać z uprawnieniami roota.


Instalowanie aplikacji na karcie SD niekoniecznie wymaga rootowania, a SDMaid również (częściowo) działa bez, więc to nie jest dowód. Z drugiej strony, twój cytat z powłoki wydaje się dowodzić, że nie udało ci się zrootować. Czy podczas sprawdzania zainstalowanych aplikacji dostępny jest SuperUser lub SuperSU? Czy otrzymujesz monity typu „Żądano uprawnień roota SDMaid”, które musisz potwierdzić?
Izzy

@Izzy Otrzymuję powiadomienia takie jak SD Maid has been granted super root permissions? Poza tym właśnie zainstalowałem play.google.com/store/apps/… i prosi mnie o potwierdzenie superużytkownika, które zostało pomyślnie przyznane.
Kshitiz Sharma

@Izyzy Chciałbym się różnić. Instalowanie aplikacji na karcie SD wymaga zrootowania telefonu. Czy możesz wskazać przeciwny przykład?
Kshitiz Sharma

Jasne: przejdź do Ustawienia-> Aplikacje-> Zarządzaj aplikacjami i przejdź przez nie. Obsługujące go aplikacje można po prostu przenieść, dotykając odpowiedniego przycisku. Po drugie: spójrz na AppMonster , bezpośrednio na pierwszym zrzucie ekranu, poniżej „ikony księżyca” „Sleepy Timer”: ta aplikacja obsługuje App2SD, bez rootowania. AppMonster może go przenieść (nie wymaga rootowania), a nawet zaoferuje to. App2SD jest obsługiwany natywnie od Androida 2.2. Śledź tag FAQ: App2SD
Izzy

Dla poprzedniego komentarza: OK, więc pełne potwierdzenie, że root działał. Ponownie sprawdź swoje aplikacje pod kątem SuperUser / SuperSU, tym razem uruchom aplikację. W swojej konfiguracji powinien pokazywać, które uprawnienia zostały zapisane; może kiedyś przypadkowo zaznaczyłeś „zapamiętaj” i wcisnąłeś przycisk „odmów” dla powłoki adb. Jeśli znajdziesz odpowiedni wpis, po prostu go usuń. Następnym razem powinieneś zostać ponownie zapytany, a następnie naciśnij odpowiedni przycisk :)
Izzy

Odpowiedzi:


14

Od tutaj :

Może być konieczne aktywowanie katalogu głównego adb z menu ustawień programisty. Jeśli uruchomisz adb root z linii cmd, możesz uzyskać:

dostęp do katalogu głównego jest wyłączany przez ustawienia systemowe - włącz w ustawieniach -> opcje programowania

dostęp do katalogu głównego jest wyłączony przez ustawienie systemu - włącz w ustawieniach -> opcje programowania Po aktywowaniu opcji root (tylko ADB lub Aplikacje i ADB) adb uruchomi się ponownie i będziesz mógł używać roota z linii cmd.


5
To ustawienie nie jest dostępne we wszystkich ROMach (nie mogłem go znaleźć np. W moim LG Optimus 4X , który oczywiście jest zrootowany). IMHO to specjalność CyanogenMod.
Izzy

co wiesz o Androidzie, stary? > dostęp do konta root jest wyłączony przez ustawienia systemu - włącz w ustawieniach -> opcje programowania Po aktywowaniu opcji root (tylko ADB lub Aplikacje i ADB) adb uruchomi się ponownie i będziesz mógł używać roota z linii cmd.
Nizzy 18.04.15

2

W Google Play jest aplikacja o nazwie ADBD Insecure firmy Chainfire . Ta aplikacja pozwala na uruchomienie adbd w trybie root, jeśli urządzenie jest zrootowane podczas uruchamiania pamięci ROM urządzenia. Niedawno dowiedziałem się o tej aplikacji.

Wersja w Google Play nie jest darmowa, ale dostępna jest darmowa wersja. Link do darmowej wersji znajduje się w opisie aplikacji w Google Play.

Co jest świetne w tej aplikacji, działa ona z zapasowymi ROMami, które zostały zrootowane. Jeśli używasz niestandardowego jądra lub niestandardowej pamięci ROM, prawdopodobnie nie będziesz potrzebować tej aplikacji. Ale jeśli nadal używasz zapasowej pamięci ROM, tylko zrootowanej, możesz chcieć pobrać tę aplikację na swoje urządzenie.

adbd Insecure pozwala uruchomić adbd w trybie root, jeśli urządzenie jest zrootowane. (Zauważ, że jeśli używasz niestandardowego jądra, prawdopodobnie już implementuje tę funkcję)

Jeśli używasz na swoim urządzeniu jądra (wyprodukowanego przez producenta telefonu), istnieje szansa, że ​​adbd działa w trybie „bezpiecznym”, nawet jeśli jesteś zrootowany. Ta aplikacja pozwala uruchamiać adbd w trybie „niepewnym”, co daje dostęp do roota w „powłoce adb”, umożliwia dostęp do plików systemowych i katalogów za pomocą „adb push / pull”, a także pozwala uruchomić polecenie „adb remount” możliwość zapisu na partycji systemowej.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Próbowałem darmowej aplikacji ADBD Niebezpieczna z oryginalnego wątku XDA na moim Oneplus 5 Nougat zrootowanym przez Magisk, ale to nie pomogło, a także zrywało łączność MTP w trybie debugowania USB, dopóki telefon nie został ponownie uruchomiony.
Vadzim

0

Obecnie Magisk jest powszechnie używany do rootowania .

Odkryłem, że na moim Oneplus 5 (Oxygen OS, Nougat) wystarczyło przejść do aplikacji Magisk Manager, otworzyć ekran uprawnień administratora i przełączyć Shell (com.android.shell), aby rozwiązać problem odmowy dostępu adb su.


0

Włącz dostęp root do adb z menu ustawień programisty. Następnie podłącz kabel USB i wpisz:

adb root

Powinien powrócić

restarting adbd as root

Teraz uruchom ponownie powłokę

adb shell

Podstawowy Android nie zapewnia „dostępu roota dla adb” w Opcjach deweloperskich. adb rootjest możliwe tylko na userdebugROM: Dlaczego „adb root” nic nie robi?
Irfan Latif,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.