Czy istnieje test pamięci RAM dla urządzeń z systemem Android?


12

Muszę dziś wieczorem naprawić telefon znajomego, który nagle spowodował mnóstwo błędów android.process.media i com.google.process.gapps. Zamierzam ponownie zainstalować system operacyjny, ponieważ jest to starsza memtestpamięć ROM, ale zastanawiam się: istnieją urządzenia z procesorem x86, które przetestują pamięć RAM komputera, czy istnieje podobna aplikacja, którą można załadować zamiast systemu operacyjnego na Androida, który zrobi to samo?


Nie dlatego, że wiem, na początek MemTest x86 jest specjalnie ukierunkowane oczywiście do architektury x86. Nic takiego nie istnieje w architekturze ARMv6 lub ARMv7! Powód, dla którego dostajesz siłę, się tam zamyka - raczej nie ma to nic wspólnego z układami RAM, a aplikacja, która została zainstalowana, nieco rozbiła pamięć podręczną dalvikvm, co daje znikomy efekt, lub ewentualnie zmodyfikowała część ramy, aby dodać dodatkowe ikony i inne -flashował go z powrotem lub wepchnął do słuchawki ...
t0mm13b

Załadowałem nową pamięć ROM do urządzenia i nie miałem ponownego wystąpienia problemu. Nadal uważam, że to pytanie ma tę zaletę, że pewnego dnia można na nie odpowiedzieć - nie znam żadnej diagnostyki sprzętowej, czy to dla ARMv6, ARMv7, czy jakiejkolwiek innej potencjalnej architektury. Przydałoby się.
Peter Grace

Mówiąc szczerze, kontrole i regulacje związane z produkcją układów RAM są dość wysokie i nie byłoby też miejsca na błędy, które byłyby tolerowane (pomyśl o równorzędnej fabryce Intela ...) Urządzenia takie jak smartfony z układami RAM ściśle zintegrowane, nie zawiodą. Więc myślę, że twoje pytanie nie jest ani prawdziwe, ani konstruktywne. Jak już się dowiedzieliśmy, prosty wycierać / flash ROM wyleczyć czkawka i ma zera do czynienia z układami RAM !!!
t0mm13b

6
Nie wiem, dlaczego na to pytanie są bliskie głosy. Wydaje mi się idealnie na temat (nawet jeśli nie ma takich testów).
ale

3
Przepraszam tm, ale oczywiście niewiele wiesz o układach scalonych. Oczywiście pamięć podręcznego urządzenia może ulec awarii. Pod tym względem nie różni się niczym od żadnej innej pamięci. Powód, dla którego nie ma narzędzi testujących, również nie jest dla mnie jasny. Sądzę, że większość ludzi nie zawracałaby sobie głowy sprawdzaniem, ale po prostu żądała gwarancji. Ponadto narzędzia te działają zwykle podczas uruchamiania, więc telefon musi być przełączony w tryb odzyskiwania - również niezbyt atrakcyjny, gdy można po prostu wymienić urządzenie.
Martur

Odpowiedzi:


0

Testuje pamięć RAM, pamięć masową i wiele innych funkcji urządzenia: Kontrola telefonu (i testowanie)


Aplikacje nie mogą testować zasobów sprzętowych bez dostępu do konta root. Wszystko, co mogą zrobić, to albo polegać na dostarczonych przez system interfejsach API w celu uzyskania informacji AMAP o sprzęcie, albo wykonać test warunków skrajnych w granicach narzuconych przez system operacyjny. Dlatego nie mogą poprawnie oszacować wydajności.
Irfan Latif
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.