Jak zatrzymać instalowanie aplikacji na mojej karcie SD?


9

Wygląda na to, że niektóre aplikacje domyślnie zapisują na karcie SD, gdy są najpierw instalowane we Froyo, zamiast domyślnie w pamięci wewnętrznej, jest to denerwujące, ponieważ za każdym razem, gdy podłączam kartę SD jako pamięć w systemie Windows, ikony tych aplikacji znikają z mojego domu i muszę przejść do listy aplikacji i znaleźć je, aby dodać je z powrotem do ekranu głównego. Jeśli nawet zauważę, że odeszli.

Mam Galaxy S z ponad 1,4 GB wolnej pamięci wewnętrznej, więc absolutnie nie martw się, że aplikacje zajmą miejsce w pamięci wewnętrznej lub zabraknie pamięci, więc chciałbym wykorzystać to miejsce i zapisać pamięć SD na moje pliki (tj. zdjęcia, filmy i muzyka).

Aplikacje, które w jakiś sposób przeniosły się na moją kartę SD, kiedy właśnie sprawdziłem, to SliceIt i Open Signal Maps. W przeszłości pamiętam, że zarówno Angry Birds, jak i Angry Birds Seasons zrobiły to samo, dopóki nie przeniosłem ich z powrotem na telefon (w rzeczywistości myślałem przez chwilę, że Angry Birds Seasons zastąpiły Angry Birds, gdy oryginał zniknął z ekranu głównego wokół w tym samym czasie, w którym zainstalowałem Seasons, zacząłem podejrzewać kilka dni później, kiedy Seasons też zniknął i znalazłem je oba na SD).

Odpowiedzi:


7

Dzięki tej odpowiedzi na to pytanie Czy przenoszenie aplikacji na SD jest dostępne tylko dla zrootowanych urządzeń? .

Odkryłem getInstallLocationpolecenie ADB i ustawiłem lokalizację instalacji na wewnętrzną na moim niezrootowanym telefonie.

Po zainstalowaniu zestawu Android SDK i podłączeniu mojego telefonu przez USB z włączonym trybem debugowania USB, wprowadź następujące polecenia:

adb devices
(sprawdź, czy ADB widzi mój telefon i uruchom niezbędne usługi)

adb shell
(łączy powłokę z telefonem)

pm getInstallLocation
(zwraca 0[auto])

pm setInstallLocation 1
(ustawia domyślną lokalizację instalacji na pamięć wewnętrzną)

pm getInstallLocation
(uruchom ponownie, aby sprawdzić, czy jest teraz ustawione na poprawną lokalizację, zwraca 1[internal])

exit

Bezpiecznie usuń sprzęt, odłącz telefon i wszystko gotowe, bez konieczności rootowania!


Fajnie, wolę opcję 2, mam na myśli pm setInstallLocation 2 xDDD wszystkie niż sdcard :(
yeradis

Co ciekawe, musiałem być zrootowany, aby to zrobić za pomocą emulatora terminali na moim urządzeniu, ale nie próbowałem adb.
Mateusz

5

Nie próbowałem tego jeszcze sam, ale tutaj jest wątek XDA z programem, który pozwala przenieść dowolną aplikację na lub z karty SD i ustawić domyślną instalację na Wewnętrzna, SD lub Auto. Wierzę, że Auto jest ustawieniem domyślnym.


Wygląda na to, że to wymaga rootowania i zostało przetestowane głównie przez osoby, które mają odmienne życzenie (tj. Chcą, aby wszystko poszło na kartę SD). Ponieważ obecnie nie jestem wykorzeniony, wolę metodę inną niż root, jeśli to możliwe.
GAThrawn

Jedyną inną metodą, jaką widziałem, były komendy ADB na zrootowanym telefonie. Powiem tylko raz, że root nie powinien się obawiać i może otworzyć wiele innych możliwości na twoim urządzeniu. Wciąż zależy od ciebie, a ja będę miał oczy otwarte na inne rozwiązania.
Saiboogu,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.