Czy jest jakiś sposób na przeniesienie aplikacji na moją kartę SD za pomocą Androida 2.1?


12

Czy jest jakiś sposób na przeniesienie aplikacji na kartę SD w moim Droid Eris? Ciągle pojawia się ikona niskiego poziomu pamięci na pasku powiadomień i jest ona naprawdę denerwująca. Używam Androida 2.11
Mam Motorola Cliq i to samo, mało pamięci! Nie jestem pewien, jak Froyo gra w to pytanie, to było W JAKI SPOSÓB to zrobić ... więc to oznaczałoby, jak zrootować i zainstalować Apps2SD

Odpowiedzi:


8

Jest to wbudowana funkcja Froyo, o ile programista zbudował aplikację w ten sposób.

Jednak w większości nie masz szczęścia, chyba że chcesz zrootować telefon i zainstalować Cyanogenmod i APPS2SD lub przeskoczyć przez szczegóły Bruce'a w jego odpowiedzi .

Jeśli masz system Android 2.2 lub nowszy, aplikacja SDMove może być bardzo pomocna w masowym przenoszeniu aplikacji. SDWatch jest również przydatny, ponieważ monitoruje instalowane aplikacje i ostrzega, czy można przenieść kartę SD. (Istnieją oczywiście inne aplikacje, które robią te same rzeczy. To tylko te, których używałem.)


Nie mogę znaleźć apps2sd na rynku, czy to część Androida SDK? czy powinienem szukać gdzie indziej? Również linki rynku do tych aplikacji SD są wyszarzone dla mojego telefonu 2.1.
travis

Wątpię, aby APPS2SD pojawił się na rynku, ponieważ wymaga rootowania. Ponadto wsparcie systemu operacyjnego dla przenoszenia aplikacji na kartę SD pojawiło się w wersji 2.2, więc oczywiście aplikacje korzystające z tej funkcji nie będą dostępne dla poprzednich wersji.
ale

krótko mówiąc, nie ma sposobu na przeniesienie aplikacji do SD w wersji 2.1? :-(
travis

także FWIW, istnieją aplikacje na rynku, które wymagają rootowania, na przykład zrzut ekranu drocap2.
travis

1
@travis: Nie, cyjanogenmod wydaje się być warunkiem koniecznym. wiki.cyanogenmod.com/index.php?title=Apps2SD
ale

2

Właściwie jest sposób. Nie jest idealnie płynny i wymaga samodzielnego podziału karty SD. Poniższe kroki zostały dostarczone przez Sparx jako odpowiedź na to pytanie .

To zadziałało dla mnie i używam Androida 2.1 na kamieniu milowym Motoroli.


Wpisz Link2SD - jest darmowy i działa z systemem Android 1.6 i nowszym.

Będziesz także potrzebował narzędzia do partycjonowania - skorzystałem z doskonałego darmowego programu Easeus Partition Manager (EPM), aby upewnić się, że żadne dane nie zostaną usunięte podczas partycjonowania / zmiany rozmiaru.

 1. Najpierw pobierz i zainstaluj EPM.
 2. Włóż kartę pamięci do czytnika kart.
 3. Uruchom EPM
 4. Twoja karta powinna być widoczna wśród innych dysków / partycji w komputerze.
 5. Wybierz partycję na karcie - domyślnie powinna ona obejmować całą długość. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz ZMIEŃ ROZMIAR / PRZESUŃ, a następnie ZMNIEJSZ rozmiar partycji (tak widać w systemie Windows), aż rozmiar nieprzydzielonego miejsca ma odpowiedni rozmiar. (Nieprzydzielone miejsce zostanie przydzielone jako partycja, na której będą przechowywane Twoje aplikacje.) Kliknij OK.

Na marginesie - mimo że Link2SD obsługuje tworzenie drugiej partycji (w której będą znajdować się Twoje aplikacje) w formacie FAT / FAT32, Windows rozpoznaje tylko pierwszą partycję podstawową, dlatego ta nowo utworzona partycja nie pokaże się w systemie Windows pomimo jest to FAT / FAT32. W każdym przypadku będziemy używać systemu plików ext2 / ext3 lub ext4.

Naprzód...

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy to nowe nieprzydzielone miejsce i wybierz UTWÓRZ. Kliknij TAK na ostrzeżeniu opisującym to, co powiedziałem powyżej.
 2. Teraz w etykiecie partycji wpisz etykietę „AndroidApps” lub cokolwiek, co Ci odpowiada.
 3. Jest to KRYTYCZNE - TWORZENIE JAKO powinno być PODSTAWOWE
 4. Wybierz System plików jako EXT3 i kliknij OK.
 5. Kliknij ZASTOSUJ w górnym lewym rogu okna głównego (duża niebieska ikona znacznika wyboru). EPM przeprowadzi operacje. Gratulacje! Właśnie zrestartowałeś kartę i bez utraty danych. (Ufnie!)

Zakładając, że w telefonie zainstalowano Link2SD i karta SD została ponownie włożona. 11. Uruchom ponownie telefon.

 1. Uruchom Link2SD i powinien wykryć twoją partycję.

 2. Wyświetlana jest teraz lista aplikacji. Kliknij aplikację, którą chcesz przenieść na kartę, a następnie kliknij UTWÓRZ LINK.

Otóż ​​to.


czy ta metoda zadziałała dla każdego z metropolią Huawei z Androidem 2.1?
Traveling_Monk

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.