Dlaczego odtwarzacze muzyki nie mogą znaleźć moich plików audio?


17

Na moim Nexusie 4 jest folder o nazwie /sdcard/Music/(lub tylko /Musicpodczas przeglądania pamięci telefonu; Windows 7 nazywa go Computer\Nexus 4\Internal storage\Music) i umieściłem tam wiele piosenek, ale odtwarzacz muzyki nie widzi żadnej z moich piosenek. Dlaczego jedna aplikacja (menedżer plików i np. Dropbox) widzi pliki, a inna aplikacja (Play Music, Apollo, Jukefox)?

Uwagi:

 • LG Nexus 4 16 GB, odblokowany, z CyanogenMod 10.1
  (kompilacja nocna 20130212, ponieważ nic bardziej stabilnego nie jest dostępne, ale nie ma awarii).
 • Piosenki są przechowywane w formacie ścieżki /sdcard/Music/Artist/Album/Song title.mp3(po prostu dlatego, że są one przechowywane na moim dysku multimedialnym).
  • Computer\Nexus 4\Internal storage\Music\Eagles\On the Border\1 Already Gone.mp3
  • Computer\Nexus 4\Internal storage\Music\Kashmir\The Good Life\10 Kiss me goodbye.mp3
  • Computer\Nexus 4\Internal storage\Music\Christina St眉rmer\Freier Fall\1 Geh nicht wenn du kommst.mp3
   (tak, jest tam chiński znak i nie wiem dlaczego; to niemiecki ü (umlaut u) na moim oryginalnym napędzie Windows Media)
 • Wiem, że utwory są obecne i działają, ponieważ Menedżer plików CyanogenMod pokazuje je i mogę odtwarzać je indywidualnie. Oni istnieją!
 • Uruchomienie Rescan SD zgodnie z sugestią poniżej nie spowodowało, że pliki pojawią się w żadnej z aplikacji odtwarzacza.
 • Jestem pewien, że nie ma żadnych .nomediaplików: Menedżer plików CyanogenMod nie wyświetla plików, które zaczynają się od .(zmieniłem nazwę na istniejący plik TXT i natychmiast zniknął :)), ale użyłem Root Browser Lite do przeglądania /Musici podfolderów - - jedynym dopasowaniem, które znalazłem, było to, którego nazwę przemianowałem i teraz go usunąłem.
 • Mój komputer z systemem Windows w pracy również nie widział plików, ale po odłączeniu / ponownym podłączeniu USB może teraz zobaczyć + otworzyć + odtworzyć pliki. (Teraz poprawiłem to pytanie, aby usunąć część systemu Windows).
 • Nadal jestem zdziwiony faktem, że aplikacje do przeglądania plików widzą pliki, ale aplikacje do odtwarzania muzyki nie.

Czy masz zainstalowany ROM Manager?
geffchang

@GreenGuy: Tak - dlaczego to ma znaczenie?
Torben Gundtofte-Bruun

Jak wspomniano w GAThrawn, może istnieć plik .nomedia, który może być powiązany z ROM Managerem. Poszukaj tego pliku .nomedia i usuń go.
geffchang

Apollo to odtwarzacz muzyki Cyanogen. Co do twoich plików: czy możesz podać jakieś przykładowe nazwy plików? Może to być problem ze zgodnością i zanim ktoś zapyta o typ, następny o znaki specjalne w nazwach itp., Najłatwiej może mieć dostępne „pełne przykłady”;)
Izzy

1
Tylko zgaduję: skaner multimediów mógł się do nich „rozbić”. Aby przetestować, spróbuj usunąć / zmienić nazwę plików za pomocą Umlautów i innych znaków specjalnych (na szczęście nie jesteśmy Francuzami ani Turkami, czy byłoby więcej :) Te „chińskie” rzeczy najprawdopodobniej włączają się, gdy Windows nie dba o to i po prostu używa swojego własny zestaw znaków (MSANSI lub WIN-1252 lub cokolwiek innego), podczas gdy Android uważa, że ​​jest to UTF8. Dlatego unikam Umlautów itp. W nazwach plików (choć słowo „Gruesse” wygląda naprawdę dziwnie;))
Izzy

Odpowiedzi:


9

Widzenie nazwy pliku Computer\Nexus 4\Internal storage\Music\Christina St眉rmer\Freier Fall\1 Geh nicht wenn du kommst.mp3wskazuje na specjalny problem ze „znakami specjalnymi” (takimi jak niemieckie umlauty), które zostały pomieszane podczas przesyłania danych: podczas gdy Windoze używa własnego zestawu znaków (MS-ANSI lub wygrał WIN-12xx, w zależności od konfiguracja), Android oczekuje UTF-8 - dlatego dobrym zwyczajem jest używanie tylko 7-bitowych znaków ASCII w nazwach plików.

Z powodu tego niedopasowania i „niezidentyfikowanej postaci” skaner mediów najprawdopodobniej się zawiesił. Co spowodowało, że baza danych mediów nie została zapełniona, z czego wynika: Gracze myślą, że „nie ma tam plików multimedialnych”.

Proponowane działania

Sugeruję tymczasowe usunięcie lub przynajmniej zmianę nazwy wszystkich plików, których dotyczy problem, aby nie pozostał żaden plik ze „znakami specjalnymi” w nazwie. Następnie uruchom ponownie skaner mediów (np. Uruchamiając go przy pomocy Rescan SD ). Kiedy to się skończy, jestem prawie pewien, że twoje odtwarzacze multimedialne znajdą coś do grania (z).

Po zatwierdzeniu wiesz, czego szukać w przyszłości. Jak powiedziano wcześniej, zdecydowanie zalecam ograniczenie znaków w nazwach plików do 7-bitowego ASCII - pozwala to uniknąć wielu problemów, choć niektóre nazwy mogą wyglądać nieco dziwnie;)


Zaakceptowano: ponieważ po ponownym uruchomieniu wszystko działało dobrze, twoja hipoteza o awarii serwera mediów była prawdopodobnie poprawna. Nie chciałbym ograniczać moich plików do nazw ASCII z lat 80., więc na razie zostawiam je same - wydaje się, że działają, a postacie faktycznie wyświetlają się poprawnie w aplikacji jako umlauts (bez chińskiego!).
Torben Gundtofte-Bruun

3
Aplikacja najprawdopodobniej używa znaczników ID3 plików MP3, które mogą przynajmniej wyjaśnić tę część. Nadal zastanawiam się, czy pliki nadal się pojawiają i nie spowodowały awarii skanera multimediów przy kolejnych uruchomieniach: jeśli w pierwszej kolejności uległy awarii, dlaczego w ogóle działały? Ale najważniejsze: problem rozwiązany :)
Izzy

2
Aby ponownie przeskanować nośnik, można również użyć wyraźnie otwartej aplikacji, SD Scanner , z F-Droid.
imz - Ivan Zakharyaschev

Po ponownym przeskanowaniu pomogło mi to zabić aplikację Apollo (naciskając i przytrzymując przycisk „wstecz” w CyanogenMod) i uruchamiając ją ponownie - aby uzyskać zaktualizowaną listę albumów w Apollo.
imz - Ivan Zakharyaschev

Dziękuję za odpowiedź! Było to dla mnie przydatne po przesłaniu albumu muzycznego do mojego urządzenia CyanogenMod przez ssh i nie mogłem wymyślić, jak sprawić, by Apollo go zobaczył i odtworzył (jako cały album).
imz - Ivan Zachharyaschev

3

W standardowej pamięci ROM domyślnym odtwarzaczem muzyki Nexusa 4 powinna być „ Odtwarzaj muzykę ” z ikoną, która wygląda jak żółte słuchawki, nigdy nie słyszałem o Apollo, ale możliwe, że to coś, co zmieniła twoja niestandardowa pamięć ROM.

Większość odtwarzaczy muzycznych w systemie Android pobiera swoją „bibliotekę multimediów” z wbudowanej usługi skanera multimediów. Powinna ona pobierać pliki MP3 przechowywane w dowolnym dostępnym dla użytkownika miejscu przechowywania w telefonie i dodawać je do biblioteki skanera. Czasami skaner multimediów nie „zauważa” nowych plików, które właśnie dodałeś, i musisz poprosić o ponowne skanowanie, w sklepie są aplikacje, które mogą to zrobić, takie jak Rescan SD , możesz znaleźć ich wybór o poszukiwaniu sklepu Play po uruchomieniu jednego z nich i poczekać kilka minut wszystkich mediów powinien być odebrany.

Z tego, co mówisz, jest mało prawdopodobne, ale możliwe jest również, że ukryty .nomediaplik może znajdować się w folderze Muzyka lub w jednym z jego folderów nadrzędnych / podrzędnych. Obecność tego pliku każe skanerowi multimediów zignorować zawartość tego folderu i jego folderów podrzędnych. Jeśli znajdziesz ten plik gdzieś w hierarchii folderu Muzyka, usuń go.


Och, mam też „Play Music”, ale kiedy ją uruchomiłem, pomyślałem, że to sklep muzyczny ( kup utwory z Google Play ) - mój błąd. Uruchomiłem go ponownie właśnie teraz i napisano: „Brak muzyki przechowywanej na urządzeniu”. W Settingsmenu są tylko dwie niedotykalne linie: licencje open source i wersja muzyczna v4.5.9101.560208 .
Torben Gundtofte-Bruun

1
Apollo jest domyślnym odtwarzaczem Cyanogen, jest również dostępny w sklepie Play. Tylko dla wyjaśnienia.
PaNaVTEC

Zaktualizowałem moje pytanie: Rescan nie pomógł i jestem całkiem pewien, że nie ma żadnych .nomediaplików. Intrygancki!
Torben Gundtofte-Bruun

Mogą to być również nieobsługiwane formaty. Nie jestem pewien, które formaty są obsługiwane przez dany odtwarzacz, ale mogę sobie wyobrazić, że niektóre nie obsługują .oggna przykład, podczas gdy inne obsługują . Inną przyczyną może być częstotliwość próbkowania / metoda - ale nie powinno to wpływać na „bycie widzianym”, ale na „granie dobrze”.
Izzy

@Izzy: Rozumiem, co masz na myśli, ale menedżer plików może odtwarzać pliki, więc pomyślałem, że zarówno ścieżka, jak i format są prawidłowe i działają. Po prostu aplikacje odtwarzaczy wydają się tego nieświadome ...
Torben Gundtofte-Bruun,

1

Ani wstępnie zainstalowana aplikacja muzyczna na Androida, ani odtwarzacz muzyki Apollo nie widziały plików, które załadowałem z boku, dopóki nie spłaszczyłem hierarchii katalogów do jednego poziomu. Na przykład działa Music / Band / song.ogg, Music / Band / Album / song.ogg nie działa. Gdyby tylko odtwarzacze muzyki mogły przejrzeć te płytkie tagi id3 i wrócić do podstaw!


To. Wydaje się, że wszystkie współczesne odtwarzacze muzyki przyjmują ID3 za ewangelię, gdy faktem jest, że takie dane są często błędnie napisane, uszkodzone, wprowadzające w błąd lub po prostu błędne. Gdyby tylko mój odtwarzacz z Androidem mógł po prostu odtworzyć folder i posortować wpisy według nazwy pliku. Zepsute sortowanie z powodu złego ID3 lub „głębokiej” hierarchii sprawiło, że całe audiobooki stały się dla mnie całkowicie nie do słuchania, często wymagając ode mnie połączenia ponad 200 MB .mp3 z niestandardowymi skryptami jednorazowego użytku.
Emanuel Landeholm

1

Miał ten sam problem na Androidzie 4.4.2. Moje rozwiązanie:

 1. przenieś sdcard / Music na sdcard / media / Music
 2. uruchom ponownie w trybie odzyskiwania
 3. czyszczenie pamięci podręcznej (pamięć podręczna systemu, a nie dalwicka)
 4. Uruchom ponownie system

ciesz się z Muzyką Google Play! ^ _ ^


1

przenieś sdcard / Music na sdcard / Media / Music reboot opo. Wszystkie pliki pojawiły się w odtwarzaczach.


Co to jest „opo” tutaj?
Firelord

0

Usuń plik .nomedia znaleziony w folderze muzyki. Wewnętrzny i zewnętrzny folder z muzyką na karcie SD. Zainstaluj odtwarzacz pro media player. Przejdź do ustawień i wskaż go w folderze muzycznym na zewnętrznej karcie SD. Gdy pojawią się Twoje utwory, pojawią się również w odtwarzaczu muzyki. Powodzenia


Czy możesz podać link do wspomnianej aplikacji? Trudno będzie inaczej, ponieważ wiele aplikacji ma w nazwie / opisie „player pro”. Dzięki!
Izzy

0

Twoja biblioteka muzyczna może nie być skonfigurowana do skanowania nawet /sdcard0/Music/folderu.

Podłącz swój telefon z Androidem do komputera i aktywuj „Tryb USB”

Na komputerze uzyskaj dostęp do karty SD w telefonie za pomocą kabla USB. W F:\Music\systemie Windows może to wyglądać jak litera dysku.

W tym przypadku mój problem wyglądał tak: F:\Music\Music_aa\„Zmieniłem nazwę na„ F:\Music\Music_ab\

Pomocnik Android USB w telefonie automatycznie rozpoczyna nowe skanowanie wszystkich multimediów w środku /sdcard/Music/Music_ab telefonie po odłączeniu go od trybu USB.

Mam nadzieję że to pomoże.


0

Ok, chłopaki ... Ostatniej nocy niespodziewanie mój podstawowy album z aplikacjami multimedialnymi na Androida i odtwarzacz muzyki nie mógł znaleźć żadnych zdjęć ani utworów, które faktycznie znajdowały się na mojej karcie SD. Po ucieczce przed uderzeniem odrobinę .... i cztery godziny po przeczytaniu wielu forów znalazłem rozwiązanie:

Do odtwarzacza muzycznego użyłem aplikacji o nazwie „Następna muzyka”, która mogła zobaczyć utwory. Poszedłem do opcji o nazwie skanowanie, naciskając przycisk odświeżania, wykonałem pełny skan i magicznie moje piosenki były czytelne dla każdej innej aplikacji, w tym odtwarzacza akcji. Bez ponownego uruchamiania

Do zdjęć użyłem szybkiego wybierania. To był jedyny, który mógł zobaczyć zdjęcia. Otworzyłem każdy folder w moim albumie, a następnie naciskając twardy klawisz menu pojawiła się opcja „Napraw datę”. Zrobiłem to dla każdego folderu i tbey pojawił się w mojej aplikacji albumowej. Bez ponownego uruchamiania

Ps: usunięcie każdej znalezionej .nomedia nie zrobiło absolutnie nic ...


„Następna muzyka” znalazła tylko pliki rejestratora dźwięku (na zewnętrznej karcie SD). Nie znaleziono innej muzyki (zapisanej na wewnętrznej karcie SD). Aplikacja Moje pliki widzi pliki muzyczne, a także AirDroid.
Jānis Elmeris

0

Miałem ten problem i znalazłem rozwiązanie, gdy idziesz do swojego „menedżera plików” w telefonie, wyłącz „pokaż ukryte pliki”. Zainstalowane odtwarzacze nie rozpoznają plików mp3. Upewnij się więc, że ukryte pliki są ukryte w menedżerze plików.


1
Wydaje się dziwne, ponieważ nie mogę znaleźć żadnego związku z tym ustawieniem. Tylko moje 2 centy.
Andrew T.

0

Tego samego doświadczyłem na moim Samsungu Galaxy S3 mini.
Właśnie użyłem Rescan SD / Rescan (użyłem ich obu, ponieważ nie byłem pewien, gdzie moja muzyka to karta SD / Wewnętrzna SD)
Potem - po prostu działało i mój odtwarzacz muzyczny Samsung działał !!


0

Miałem ten sam problem z Samsung Galaxy s5 z uruchomionym cyanogenmod. Oto co zrobiłem. Włożyłem muzykę do mojej pamięci wewnętrznej i działała dobrze. Następnie skopiowałem pliki do sd \ media \ Music, jeśli nie masz tych folderów, utwórz je. Następnie przetestuj i sprawdź, czy plik się pojawi, usuwając jeden z utworów w pamięci wewnętrznej. jeśli się nie pojawi, odmontuj i ponownie włóż kartę SD.


0

Zmień nazwę folderu lub przenieś pliki do jakiegoś nowego folderu, takiego jak (Muzyka /). Automatycznie pobierze twoje pliki mp3.


0

Utwórz folder multimediów / muzyki. Umieść wszystkie swoje foldery i pliki multimedialne. Dokonaj ponownego odczytu i ponownego skanowania w swoim odtwarzaczu (używam VLC) Problem powinien zostać rozwiązany. (LinageOS 15.1 na Nexusie 5X)


-1

.nomedia - miałem 2 z nich pliki na telefonie i jeden na sd - usunąłem wszystkie trzy, a odtwarzacz Hay Presto Music widzi teraz wszystkie utwory na karcie SD i telefonie - wszystkie dzięki - używając Samsung Galaxy Ace 4 lite - próbował sformatować SD - ponowne uruchomienie telefonu - różnych odtwarzaczy multimedialnych - ale usunięcie wszystkich plików .nomedia było jedynym rozwiązaniem, które działało - działało - nie musiało nawet uruchamiać ponownie telefonu - tylko szybkie ponowne skanowanie z odtwarzacza multimedialnego


-2

Zainstalowałem i odinstalowałem swoją kartę SD, a wszystkie aplikacje ponownie rozpoznały pliki

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.