Jak mogę uruchomić aplikacje na Androida na komputerze za pomocą emulatora Androida?


16

Czy można uruchamiać aplikacje na Androida na PC (z emulatorem)? Mam Android SDK na komputerze i chcę na nim uruchomić Angry Bird. Czy jakieś ciało może mi pomóc?


1
Jeśli celem jest tylko gra Angry Birds, możesz zagrać tutaj: chrome.angrybirds.com To jest wersja Angry Birds w wersji HTML5, działa jak urok.
Stefan

Udało mi się zainstalować Google Play przy użyciu tej metody, ale po ponownym uruchomieniu emulatora wszystko zniknęło i muszę zainstalować ponownie. Czy ktoś jeszcze ma ten problem?

Odpowiedzi:


16

Myślę, że masz na myśli instalację aplikacji z rynku na emulatorze Androida. Cóż, zwykle nie jest to możliwe i nie jest sugerowane. Emulator jest przeznaczony głównie do celów programistycznych. Problem polega także na tym, że musisz pobrać Android Market, aby móc pobierać aplikacje (w twoim przypadku Angry Birds), ale emulator nie ma zainstalowanej aplikacji market.

Istnieje jednak ciekawy artykuł autorstwa how-to-geek, który opisuje, jak zainstalować aplikację Android Market na emulatorze: http://www.howtogeek.com/howto/21862/how-to-enable-the-android- market-in-the-google-android-emulator /

Nie próbowałem tego sam, ale możesz spróbować. Osobiście uważam, że ogólne wrażenia z gry Angry Birds na emulatorze nie będą świetne :)


zagłosowałbym za „Osobiście uważam, że ogólne wrażenia z gry Angry Birds na emulatorze nie będą świetne”. !!!
Michael Paulukonis,

5

Pamiętaj, że chociaż sam system operacyjny Android jest bezpłatny (darmowy i darmowy), Android Market Google nie jest bezpłatną aplikacją (producenci i producenci urządzeń muszą uiścić opłatę licencyjną na rzecz Google, jeśli chcą legalnie dołączyć Market na swoim urządzeniu); więc instalowanie usługi Market na emulatorze ma podejrzaną legalność (choć wątpię, by Google zapukał do twoich drzwi wejściowych, nie masz dość pieniędzy, by warto było je pozwać, a oni nie chcieliby zepsuć wizerunku otwartości) .

Jednak sam Angry Bird jest darmową (darmową, nie darmową) aplikacją i nie ma ograniczeń w instalowaniu darmowej aplikacji na platformie Android (np. Emulatorze). Tak długo, jak można uzyskać APK za pomocą innych środków niż Android Market (np. Strona programisty itp.), Instalacja go na emulatorze jest w porządku. Tak się składa, że ​​GetJar jest jednym z oficjalnych kanałów dystrybucji Rovio, a stamtąd możesz Angry Bird , pamiętaj, że musisz zezwolić na instalację innej firmy (Ustawienia> Aplikacje> zaznacz „Nieznane źródła”, jest to domyślnie zaznaczone na emulatorze) ).


pobieram plik .APK, ale nie wiem jak go zainstalować na emulatorze
mahdi

@mahdi Po prostu go otworzysz, pojawi się monit o jego zainstalowanie.
Mateusz

3

Jeśli nie zależy ci na korzystaniu z SDK, sugeruję użycie BlueStacks . Umożliwia uruchamianie aplikacji na Androida na komputerze bez potrzeby korzystania z zestawu SDK systemu Android. Jest to samodzielny instalator, a zatem łatwy w konfiguracji i obsłudze.


1

Jeśli chcesz zainstalować aplikację na emulatorze, potrzebujesz pliku apk aplikacji. Uruchom (online) emulator, na którym chcesz zainstalować aplikację, a następnie:

  1. Skopiuj apk do %PATH%\android-sdk\platform-tools

  2. Otwórz monit CMD

  3. Rodzaj adb install application.apk

To działa dla mnie, ale nie wiem o wydajności gier.

Uwaga: znaki białych znaków nie są dozwolone w nazwie pliku application.apk. Np .: application name.apknie jest dozwolone, nazwa pliku musi być taka application_name.apk.


0

BlueStacks ma odtwarzacz aplikacji, który powinien robić, co chcesz.

BlueStacks App Player umożliwia szybkie uruchamianie aplikacji z telefonu na pełnym ekranie w systemach Windows i Mac.

Możesz pobrać wersję beta za darmo .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.