Jak mogę ustalić, która aplikacja ma dostęp do GPS?


17

Mam Evo 4G z jedną aplikacją, która pozwala mi okresowo uzyskiwać dostęp do GPS, więc zostawiam włączony GPS. Widzę jednak, że ikona GPS wyświetla się znacznie częściej niż jest to zaplanowane dla tej aplikacji. Wyłączyłem wszystko, co mogłem znaleźć, co było prawdopodobnie źródłem. W jakiś sposób możesz powiedzieć, która aplikacja ma dostęp do GPS?

Mam kilka innych aplikacji, które czasami mogą być dziwkami z baterii, więc oglądanie zużycia baterii tak naprawdę nie zmniejszy tego na tym bez pewnych zmian użytkowania. Mam nadzieję na aplikację, ustawienie lub dziennik, który mi powie.

Odpowiedzi:


9

Pobierz części zamienne .

W aplikacji dotknij „Historia baterii”, a następnie w pierwszym menu wybierz „Wykorzystanie GPS”.

W drugim menu wybierz wszystko, co chcesz zobaczyć („Od ostatniego odłączenia”, „Razem od rozruchu” lub „Łącznie przez cały czas”) i powinieneś zobaczyć, które aplikacje uzyskały dostęp do GPS.


3

Wypróbuj tryb „Testowanie”. Uważam, że to standardowa część Androida, więc powinna działać na Twoim EVO - działa na moim HTC Desire HD.

Wybierz następujący numer:

*#*#4636#*#* (lub *#*#INFO#*#*)

Następnie, aby wyświetlić statystyki GPS, dotknij Historia baterii, Inne użycie, a następnie Korzystanie z GPS.

Jeśli dobrze to czytam, wyświetli się lista wszystkich aplikacji, które spowodowały, że GPS zużywa energię baterii, co moim zdaniem jest prawie tym, czego szukasz.


Próbowałem, a numer po prostu znika na moim Evo, nie robiąc nic. W każdym razie dzięki. :)
terry1769,

Przepraszam za to. Wygląda ToxMox dał wam drogę dotarcia do dokładnie tej samej funkcjonalności chociaż, więc +1 dla niego :)
Matt H

1

Czasami przeglądarka uzyskuje dostęp do GPS, ponieważ przeglądarka mojego telefonu ma włączoną lokalizację. Najprawdopodobniej aplikacje działają w tle i aktualizują dane na podstawie Twojej lokalizacji. Sieci społecznościowe, mapy / wskazówki dojazdu i inne aplikacje wykrywające lokalizację mogą uzyskiwać dostęp do danych GPS, gdy działają w tle. Spróbuj ją zawęzić, sprawdzając, które aplikacje synchronizują się i jak często.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.