Co wpisać w zmiennej PATH, aby serwer ADB zaczynał od CMD?


12

Śledzę Wiki, w jaki sposób zainstalować i skonfigurować zestaw SDK systemu Android i utknąłem na etapie, w którym powinienem sprawdzić, czy serwer ADB działa za pomocą polecenia adb start-server. Czy to polecenie jest poprawne?

Wiki można znaleźć tutaj: http://wiki.rootzwiki.com/Android_SDK

Zrobiłem to, co napisano w kroku 5. Ale wydaje się, że to nie działa. Otrzymuję standardowy komunikat w CMD, że polecenie nie jest poleceniem wewnętrznym, zewnętrznym ani programem.

Dodaj następujący tekst na końcu pola Wartość zmiennej:

Windows XP:; C: \ Program Files \ Android \ android-sdk \ tools \; C: \ Program Files \ Android \ android-sdk \ platform-tools \

Windows Vista i nowsze wersje: Zastąp NAZWA UŻYTKOWNIKA w następujących wierszach nazwą użytkownika Windows

32-bit:; C: \ Program Files \ Android \ android-sdk \ tools \; C: \ Program Files \ Android \ android-sdk \ platform-tools \

64-bit:; C: \ Users \ NAZWA UŻYTKOWNIKA \ AppData \ Local \ Android \ sdk \ narzędzia \; C: \ Użytkownicy \ NAZWA UŻYTKOWNIKA \ AppData \ Local \ Android \ sdk \ platforma-narzędzia \

Kliknij OK, OK i OK, aby zamknąć Ustawienia zaawansowane.

Co więc daje? Wiersz CMD pojawia się w C:\Users\myusernamemomencie, gdy uruchamiam polecenie. Być może muszę uruchomić dysk CD do folderu Android-SDK przed uruchomieniem polecenia? Ale jaki jest pożytek z dodania ścieżki do zmiennej PATH? ...


1
Po dodaniu zmiennych do systemu musisz zamknąć okno poleceń i otworzyć nowe. jeśli nadal nie pozwala ci to na wykonywanie poleceń adb, upewnij się, że dodawana ścieżka jest ścieżką, na której faktycznie zainstalowałeś SDK.
Ryan Conrad

Powodem, aby dodać ścieżkę do $PATHzmiennej, która przy okazji, jest w całym systemie , więc nie ma znaczenia, gdzie jesteś w linii komend tj CMD, adbbędzie działać niezależnie jak okna wie gdzie rzeczywiste adbmieszka binarnych w.
t0mm13b

Tak, ale nie rozumiem tej części, w której należy zastąpić NAZWĘ TURYSTYCZNĄ rzeczywistą nazwą użytkownika konta. Użyłem domyślnej lokalizacji instalacji na dysku C i zainstalowałem ją w systemie 64-bitowym.
Samir

Odpowiedzi:


18

Rozwiązałem swój własny problem. Te ścieżki wyszukiwania są pomieszane!

Sprawdziłem ścieżkę instalacji i jest ona zainstalowana, C:\Program Files (x86)\Androidmimo że mam 64-bitową wersję systemu Windows. Niemniej jednak jest to domyślna lokalizacja instalacji.

Zaktualizowałem więc zmienną PATH następującą linią.

C:\Program Files (x86)\Android\android-sdk\tools\;C:\Program Files (x86)\Android\android-sdk\platform-tools\

A teraz mogę uruchomić serwer ADB z CMD bez względu na to, gdzie jest monit.

Serwer ADB systemu Android SDK na ekranie CMD

Nie mam pojęcia, dlaczego odnoszą się do AppData\Local\folderu w przewodniku dla systemów 64-bitowych. To nie ma żadnego sensu. Jeśli jest gdziekolwiek, lokalizacja instalacji powinna znajdować się w folderze „Program Files” dla systemu 64-bitowego. Umieścili to w systemach 32-bitowych ... jak powiedziałem, wszystko jest popsute.

Powinienem zaznaczyć, że adb.exezostał przeniesiony z C:\Program Files (x86)\Android\android-sdk\tools\nowej lokalizacji C:\Program Files (x86)\Android\android-sdk\platform-tools\. Dokonano tego w późniejszych wersjach zestawu Android SDK.

Więc jeśli czytasz to w 2013 roku, prawdopodobnie możesz po prostu pobrać najnowszy zestaw SDK i użyć tylko tej ostatniej ścieżki wyszukiwania. Nie potrzebujesz ich obu. Przynajmniej nie dla ADB i Fastboot. Jeśli jesteś programistą, być może potrzebujesz dostępu do narzędzi z obu katalogów, chociaż jeśli jesteś programistą, prawdopodobnie nie będziesz musiał w ogóle tego czytać.

Jak edytować zmienną systemową

Oto krótkie instrukcje dla początkujących. Potrzebne jest okno dialogowe Zmienne środowiskowe.

  1. Kliknij przycisk menu Start (Kula).
  2. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Komputer.
  3. Kliknij Właściwości. Spowoduje to wyświetlenie okna System w Panelu sterowania.
  4. Kliknij Zaawansowane ustawienia systemu po lewej stronie. Spowoduje to wyświetlenie okna Właściwości systemu z wybraną kartą Zaawansowane.
  5. Kliknij przycisk Zmienne środowiskowe w dolnej części okna dialogowego. Spowoduje to wyświetlenie okna dialogowego Zmienne środowiskowe.
  6. W sekcji Zmienne systemowe przewiń w dół, aż zobaczysz ścieżkę.
  7. Kliknij Ścieżkę, aby ją wybrać, a następnie przycisk Edytuj. Spowoduje to wyświetlenie okna dialogowego Edytuj zmienną systemową.
  8. Gdy pole Wartość zmiennej jest zaznaczone, naciśnij klawisz End na klawiaturze, aby przejść do prawego końca linii lub użyj klawiszy strzałek, aby przesunąć znacznik na koniec.
  9. Wpisz ;C:\Program Files (x86)\Android\android-sdk\tools\;C:\Program Files (x86)\Android\android-sdk\platform-tools\i kliknij OK.
  10. Kliknij ponownie OK, a następnie jeszcze raz OK, aby zapisać i wyjść z okien dialogowych.

Otóż ​​to! Możesz teraz uruchomić dowolne narzędzie Android SDK, np. ADB lub Fastboot, niezależnie od tego, jaki jest twój bieżący katalog w CMD. Na wszelki wypadek oto, jak wygląda okno dialogowe. Tutaj edytujesz zmienną Path.

Zmienne środowiska


2
Miejsce przechowywania plików binarnych w systemie Windows zależy od typu pliku binarnego, a nie od wersji systemu Windows. Oznacza to, że 32-bitowy plik binarny zostanie zainstalowany, Program Files (x86)a 64-bitowy plik binarny przejdzie do Program Files. Dlatego instalator zestawu SDK używa poprawnej lokalizacji.
Flow

Słuszna uwaga! Innymi słowy, Android SDK jest 32-bitowy, więc instaluje się w folderze programu 32-bitowego (x86). Dlatego ta część przewodnika root, która zawiera instrukcje dla systemów 64-bitowych, ma jeszcze mniej sensu.
Samir

zwróć uwagę, że krok 8 jest inny w Windows 10. dzięki za pomoc!
STF

Mamy nadzieję, że osoby chcące edytować zmienną PATH będą wiedziały, jak poruszać się po oknach dialogowych i manipulować ciągami tekstowymi.
Samir,

2

Miałem zainstalowane narzędzia platformy bezpośrednio ze studia Android i tam zostały umieszczone:

C:\Users\{USERNAME}\AppData\Local\Android\sdk\platform-tools

To jest katalog potrzebny dla PATHzmiennej. AppData to zwykle ukryty folder i nie zobaczysz go w swoim katalogu, chyba że włączysz pokazywanie ukrytych katalogów.


Dzięki Joshua - odpowiednio zmodyfikowałem twoją odpowiedź, aby uwzględnić te szczegóły (możesz edytować swoje posty w dowolnym momencie, jeśli chcesz poprawić / poprawić), i usunąłem (teraz nieaktualne) komentarze.
Izzy

0

Po prostu dodaj to do Zmiennych Systemowych „Ścieżka”:

C: \ Program Files (x86) \ YOUR_ADT_FOLDER \ sdk \ platform-tools \


0

zamiast szukać domyślnej lokalizacji, po prostu poszukaj platform-tools\iandroid-sdk

Lub tylko sdk

są to ścieżki, które należy dodać do listy zmiennych


1
Tak, a gdzie szukać platform-narzędzi i Androida-SDK? Na moim pulpicie? ...
Samir

Chodzi mi o to, że musisz ich gdzieś szukać. Dobrze? A czym jest lepsze miejsce na początek niż domyślna lokalizacja instalacji? I dla jasności, nie szukamy żadnego wyskakującego folderu SDK! Szukamy tego używanego przez zestaw Android SDK. Więc nie będę używać wyszukiwania plików, aby znaleźć losowy folder o nazwie „SDK”, który mógłby umieścić w mojej zmiennej Path. Pamiętaj, że masz zainstalowany Java SDK, jeśli masz Android SDK (i prawdopodobnie także inne, jeśli jesteś programistą). Nie chcesz tego folderu SDK.
Samir
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.