Czy istnieje aplikacja do notatników oparta na rysikach na Androida?


12

Jedną z rzeczy, które zakładałem, że system operacyjny Android może zrobić, było pozwolenie na użycie rysika i po prostu nagrywanie notatek własnym pismem ręcznym (bez rozpoznawania pisma ręcznego). Chodzi o to, że mogę usunąć na biurku potrzebę notatnika i ołówka mechanicznego.

Odkryłem, że Samsung Galaxy Tab sprzedaje tani rysik, który robi dokładnie to, czego potrzebuję, ale muszę wiedzieć, która aplikacja jest dostępna (nawet jeśli muszę za to zapłacić), która pozwala mi przechowywać długie notatki we własnym piśmie. Czy słyszałeś o czymś?


1
Używałeś już rysika? Mam jeden (pogo) i odkryłem, że rysiki pojemnościowe pozostawiają coś do życzenia. Zwykle są nerwowe i słabo reagują. Irytujące jest to, że nie możesz pisać z zapasem dłoni na ekranie, jak w notatniku.
Matt

Odpowiedzi:


7

Sugestie Sparx wydają się całkiem dobre. Oto kilka innych (również niesprawdzonych):

 1. Genialne pismo odręczne
 2. MyLetter (ten wydaje się jeśli-y)
 3. Graffiti na Androida (bardzo fajne, jeśli działa, ponieważ konwertuje odręczne notatki na tekst)

Wśród wszystkich sugestii, że genialne pismo ręczne byłoby najbardziej odpowiednie. Może w końcu w programowaniu na Androida mogę dojść do tego, że mogę kodować jakiś notatnik, a także sprawić, że nie zareaguje on na poręczach większości ludzi - tylko z rysikiem.
Volomike,

To byłaby słodka aplikacja, chociaż nie wiem, czy można odizolować rysik od ręki na pojemnościowym ekranie. Jak działa dla ciebie rysik?
Matt

Stylus w końcu dotarł do poczty. Mam czerwoną markę Boxwave - czerwoną, dzięki czemu mogę łatwiej ją znaleźć, jeśli ją zgubię. Jest dostarczany ze szpilką, którą wpychasz do gniazda zatyczki do uszu, jeśli chcesz mieć go pod ręką. W każdym razie działa zgodnie z przeznaczeniem, ale nie przypomina cienkiego rysika. Skończyło się na Graffiti na Androida, by dostać to, czego chcę.
Volomike,

Genialny jest dobry, ale szukając metody wprowadzania, Graffiti jest przyzwoity, ale trzeba się nauczyć, że to „język”
David Lozzi


2

Stare pytanie, ale wciąż ważne pytanie i wszystkie te odpowiedzi nie są już satysfakcjonujące. Szukałem aplikacji przez kilka godzin (październik 2017 r.) I to jest moja lista (z grubsza posortowana, najpierw ~ = lepiej):

Edycja : Poprawiłem / posortowałem / pogrupowałem listę według testów


Edycja2 (luty 2019 r.): Program OneNote został ulepszony - ma teraz narzędzie lasso. Również teraz aplikacja Nebo jest dostępna w sklepie z zabawkami. Lista powinna być jeszcze dość kompletna, ale nie gwarantuje to już więcej, ponieważ nie mogę wykluczyć, że nie ma żadnego nowego przybysza, takiego jak nebo (nie słyszałem od żadnego).

Sam przeszedłem na OneNote, ponieważ jest to jedyna dobra aplikacja typu crossplattform (Nebo stosuje inną koncepcję -> ocr). Naprawdę chciałbym zobaczyć ulepszone słowo MS dla digitizera / długopisów. Ale jak ow teraz OneNote jest rozwiązanie crossplattform.

Krótkie porównanie : Czego tak naprawdę brakuje aplikacji Android imo w porównaniu z aplikacją onenote uwp i onenote 2016 (ostatnia wersja z lokalnym oszczędzaniem pamięci) :

 • Bez formularzy (również brak uznania)
 • Bez formuł matematycznych (również bez rozpoznania)
 • Brak tabel
 • Brak „wstaw spację”
 • Tylko dla 4 konfigurowalnych pisaków (+2 markery)
 • Rozmiar i kolor papieru czterokolorowego w miękkiej oprawie nie może być zmieniony

Wiele z tych rzeczy jest miło mieć. Ale dzięki narzędziu lasso aplikacja na Androida zapewnia teraz podstawowe funkcje edycyjne, które są dla mnie wystarczające (najpierw chciałem przejść na powierzchnię tylko w celu lepszego oprogramowania onenote), ponieważ potrzebuję crossplattform (a noty wykładowe tego nie zapewniają).


Moje najlepsze aplikacje na klawiaturę i miksturę odręczną :

Jeśli skupiasz się na pisaniu odręcznym , te aplikacje mogą być również bardzo przydatne:

 • HandWrite Pro Note & Draw
 • Lotka
 • NIEwiarygodne

Jeszcze inne odpowiednie aplikacje :

 • Kałamarnica
 • Evernote
 • Pisanie genialne 2
 • Handrite Lite

Uważam, że ta lista najprawdopodobniej jest dość kompletna do tej pory i zawiera najlepsze aplikacje do notatek opartych na rysikach (i być może mieszanych z klawiaturą) (jeśli mimo to uważasz, że znalazłeś lepszą aplikację, zostaw ją w komentarzach, jestem ciekawy uzyskać jak najlepiej: D). Btw. zaskakująco onenote Microsoft nie jest częścią mojej listy. Obsługa rysików to żart. (OneNote dla systemu Windows jest dobry, ale dla Androida ...).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.