Przywracasz kopię zapasową ADB na innym telefonie tego samego modelu?


9

Mamy kilka telefonów z Androidem 4.0 tego samego modelu, od tego samego producenta, zakupionych w tym samym czasie, z tej samej partii fabrycznej. Mamy stworzyła zapasową jeden z telefonów korzystających ADB .

Czy plik kopii zapasowej z jednego z tych telefonów można zastosować do wszystkich telefonów, czy też w kopii zapasowej znajdują się jednoznacznie identyfikujące informacje, które uniemożliwiają zastosowanie do innych telefonów?


Czy próbowałeś przywrócić, powiedzmy, dwa telefony do testowania na sucho najpierw przed masowym przywróceniem?
t0mm13b

Prawdopodobnie po prostu działa. Powiedziałbym, po prostu spróbuj, co może pójść nie tak? Jeśli zauważysz, że nie działa, zawsze możesz po prostu zresetować telefon lub przywrócić oryginalną kopię zapasową telefonu. Identyfikatory specyficzne dla urządzenia zawsze pochodzą ze sprzętu i nie są przechowywane na partycji / data (przynajmniej nie dla oryginalnych plików Google). Co jest jednak wyjątkowego na urządzenie: token autoryzacji Google Play i inne rzeczy od Google. Może ze względów bezpieczeństwa wykrywają podwójne użycie tokena i odcinają cię od Sklepu Play. Raz mi się zdarzyło, musiałem odzyskać konto (SMS wysłany na mój telefon) i znów zadziałało.
ce4

Poinformuj nas o swoich odkryciach!
ce4

Odpowiedzi:


3

Kopie zapasowe utworzone z adb nie mają „sprawdzania”, aby sprawdzić, czy przywracany telefon jest tym samym urządzeniem.

Nie powinieneś mieć żadnych problemów, o ile są to te same wersje Androida. Przez tę samą wersję rozumiem tę samą rzeczywistą wersję Androida, a także tego samego producenta. Prawdopodobnie wystąpiłyby problemy, gdybyś próbował przywrócić kopię zapasową wykonaną z telefonu Sony z systemem Android 4.1 do telefonu Motorola z systemem 4.1. Ale powinno być w porządku, jeśli przywrócisz z motoroli z 4.1 do innego telefonu z 4.1.

Wspomniałeś, że wybierasz się na dokładnie to samo urządzenie, po prostu upewnij się, że urządzenie jest zaktualizowane do tej samej wersji, w której znajdował się twój stary telefon.


Tylko dla wyjaśnienia: czy dotyczy to również sytuacji, gdy kopia zapasowa zawiera tylko jedną (niesystemową) aplikację? To działa dobrze z Titanium Backup . Wydaje mi się, że podstawową rzeczą jest to, że oba urządzenia powinny mieć tę samą strukturę katalogów - ponieważ jest to „dosłownie” w przypadku kopii zapasowych ADB? Czy to koniecznie oznacza, że ​​po aktualizacji urządzenia kopie zapasowe utworzone wcześniej są bezużyteczne?
Izzy

1
Mogą być, w zależności od tego, co wybrałeś do wykonania kopii zapasowej. Jeśli wykonasz pełną „systemową” kopię zapasową, szansa, że ​​zadziała ona na innym telefonie, jest znacznie niższa niż w przypadku tworzenia kopii zapasowej aplikacji użytkownika i danych aplikacji użytkownika.
Ryan Conrad

Pełne potwierdzenie: nigdy nie przywracaj „pełnej kopii zapasowej systemu” na innym urządzeniu lub nawet innej pamięci ROM, w przeciwnym razie prawie na pewno nadejdą problemy. Podczas gdy w przypadku pojedynczych aplikacji (które można określić w wierszu poleceń adb backup) powinny one działać w większości przypadków, ale mogą powodować problemy na różnych pamięciach ROM / urządzeniach - przynajmniej według mojego zrozumienia.
Izzy

Jeszcze jedna myśl: Carbon Backup (teraz o nazwie Helium ) również wykorzystuje ADB jako backend, a nawet twierdzi, że utrzymuje synchronizację aplikacji i danych między wieloma urządzeniami. Zgadnij, że ten fakt powinien odpowiedzieć na część dotyczącą kopii zapasowych aplikacji użytkownika :)
Izzy

1

Edycja : ta odpowiedź dotyczy kopii zapasowych nandroid wykonanych przez odzyskiwanie (np. CWM). Myślę, że dotyczy to twojej sprawy, zakładając, że wykonujesz pełną kopię zapasową przez adb.

Istnieje co najmniej jeden unikalny element, który zostałby zduplikowany: identyfikator urządzenia z Androidem. Ten identyfikator jest generowany za każdym razem, gdy czyścisz i instalujesz nowy ROM, ale jest on zachowywany za pomocą kopii zapasowej nandroid. Ten identyfikator jest używany przez niektóre aplikacje do śledzenia unikalnych instalacji lub uwierzytelniania.

Niektóre urządzenia przechowują adres MAC interfejsu sieciowego w pamięci (np. Nook Simple Touch i jego interfejs Wi-Fi), a nie na samym chipie. To sprawia, że ​​jeszcze ważniejsze jest zachowanie oryginalnego obrazu. W przypadku kącika wiele osób, które go zrootowały, nie zachowało kopii zapasowej oryginału, więc straciły swój oryginalny unikalny adres MAC. Jeśli Twoje urządzenie również to robi (prawdopodobnie nie), to miałbyś poważne problemy, gdyby dwa urządzenia próbowały uzyskać dostęp do tego samego routera Wi-Fi.

Poza tym osobiście nie miałem problemu z kopiowaniem kopii zapasowej nandroid z jednego telefonu na inny tego samego modelu. Mogę użyć Titanium Backup, aby ręcznie wygenerować nowy identyfikator urządzenia z Androidem, a Optimus V nie zależy od ROMu dla żadnych adresów MAC. Dopóki telefon zostanie całkowicie wyczyszczony przed przywróceniem nandroida (i jest to dokładnie ten sam model i chipset), nie powinno być żadnego problemu.


1

Właśnie próbowałem przywrócić kopię zapasową ADB z Galaxy S3 do innego Galaxy S3, po zakończeniu adb, telefon zawieszony, nie reagował na przycisk zasilania.

Po wyjęciu baterii wszedł w pętlę rozruchową (na szczęście naprawioną przez reset fabryczny).


Czy oba telefony miały tę samą wersję sprzętową (istnieje o wiele więcej niż jeden model S3) i miały obie tę samą wersję oprogramowania?
ce4

0

To może działać. Chociaż przebieg może się różnić.

Właśnie przywróciłem kopię zapasową nandroid ze starej Galaxy S4 (którą upuściłem, a wyświetlacz LCD nie powiódł się) na nową Galaxy S4.

Nowa Galaxy S4 pojawiła się w magazynie i zajęło trochę czasu, aby ją zrootować i zainstalować TWR - obejście Knox itp. Ale potem przywróciłem kopię zapasową nandroid ze starej Galaxy S4 (która była w Cyanogenmod i 5.1.1) nad nową stan telefonu Samsung 4.4.2.

Była pewna dziwność, gdy wrócił do TWRP i zapętlił się na ekranie z logo TWRP - ale po kilku resetach baterii działa teraz świetnie.


0

Mogę też powiedzieć, że to działa, ale na pewno będzie się różnić. Przywróciłem kopię zapasową systemu Android 13.1 Android 6.0.1 na moim Galaxy Grand Prime, czyli Android 5.0.1. Oba telefony są tej samej marki i operatora.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.