czy w Nexusie 7 można mieć lokalizację GPS?


9

To dla mnie tajemnica, wiem, że WiFi i GPS używają różnych układów do pracy, ale wydaje się, że nie mogę użyć lokalizacji GPS, gdy nie ma dostępu do Internetu.

Próbowałem już wyczyścić pamięć podręczną, wyłączyć / włączyć ją, ponownie zainstalować.

Chcę po prostu używać mojego Nexusa 7 jako GPS, gdy jestem poza domem, myślałem, że już pobrałem mapy Google offline.

Czy to ma działać w trybie offline, czy nie? Czy to prawdziwy GPS?


3
Czy próbowałeś Status GPS i Przybornik ?
Alvin Wong,

Nie pokazuje pozycji bezpośrednio na mapie
żartuje

Czy pytasz o swoją „lokalizację GPS” (twój telefon ocenia współrzędne geograficzne / log) lub „mapę swojej lokalizacji” (lokalizacja telefonu wyświetlana na mapie)? Twój telefon może ocenić swoją pozycję bez połączenia danych, ale nie zawsze może wyświetlić tę pozycję na mapie bez połączenia danych - ta ostatnia zależy od używanej aplikacji.
Pan Buster,

Powiedziałem to już w swoim pytaniu, pobrałem dane mapy do przeglądania w trybie offline.
Jokoon

@ Mr.Buster, zgodnie z twoim komentarzem, powinniśmy być w stanie uzyskać współrzędne GPS (długość, szerokość geograficzna) bez internetu za pomocą sieci GPS + SIM. Czy to naprawdę możliwe na wszystkich urządzeniach z Androidem (załóżmy, że nie chcemy mapy)? Ile czasu + dokładność to zajmuje? (powtarzając ponownie, interesują mnie tylko współrzędne)
iammilind

Odpowiedzi:


6

Miałem ten problem - nie chodzi o to, że poprawka nie nadejdzie, po prostu zajmuje to bardzo dużo czasu.

Wynika to z braku pobranych danych aGPS - nie może pobrać danych, więc musi polegać wyłącznie na satelitach GPS, co trwa wieki.

Jeśli przez jakiś czas byłeś odłączony od Internetu, cierpisz z powodu tych efektów. Dane GPS są przechowywane w pamięci podręcznej przez kilka dni lub po zmianie lokalizacji, więc jeśli właśnie się rozłączysz, GPS powinien potem chwilę działać.

(Należy również sprawdzić, czy system Google jest włączony do korzystania z lokalizacji)


Dane aGPS są ważne przez kilka dni i z czasem ulegają degradacji (lub stają się nieważne, jeśli zmienisz lokalizację): Oto aplikacja do pobrania na żądanie: play.google.com/store/apps/details?id=com.eclipsim.gpsstatus2
ce4

1
@ ce4 To jest dokładnie ta aplikacja, której używam, jednak, jak powiedziałem - nie można jej pobrać bez Internetu.
Liam W

Pewnie. Chciałem tylko powiedzieć, że pobieranie jest dobre przez kilka dni, jeśli pobierzesz je teraz .
ce4

Dzięki, zdecydowanie oznaczonej jako poprawna odpowiedź, nie byłem świadomy standardu aGPS. Więc nie jest to pełnoprawny protokół GPS, ponieważ zużyłby zbyt dużo energii, prawda? Więc jeśli idę i włączę Nexusa 7, mogę połączyć się z hotspotem Wi-Fi lub poczekać 12 minut?
Jokoon

@jokoon Correct;)
Liam W

0

Powodem, dla którego nie działa, jest konieczność sparowania GPS-a z mapą. Telefony komórkowe pobierają fragmenty danych mapy na podstawie Twojej lokalizacji i łączą je z danymi mapy. Bez danych mapy są to po prostu dane dotyczące długości i szerokości geograficznej. Aby działało z nexusem, musisz mieć zapisane dane mapy, aby działały poza zasięgiem Wi-Fi. Jeśli aplikacja nie ładuje co najmniej 2 GB danych, prawdopodobnie masz szczęście.


Wiedziałem, że w chwili, gdy zadałem pytanie, pobrałem już konkretny kwadrat danych mapy Google do przeglądarki na moim nexusie. Przeczytaj pytanie jeszcze raz, zapytałem o funkcjonalność GPS, a nie o funkcjonalność map Google. Zauważyłem, że mój GPS nie ustawiłby mnie, dopóki nie miałbym połączenia z Internetem. Problem wynikał z faktu, że urządzenia to APGS, a nie zwykły GPS (który pobiera znacznie więcej baterii, ponieważ rozmawia z satelitami, a nie z antenami naziemnymi).
Jokoon

0

GPS działa w trybie offline bez internetu lub Wi-Fi. Coś w budowaniu GPS nie może połączyć się z satelitą GPS, dlatego nie pokazuje lokalizacji.


-1

tak, lokalizacja GPS jest powiązana z chipsetem GPS. Możesz uzyskać współrzędne z GPS i przechowywać je w trybie offline. możesz przeglądać go w aplikacji Mapy, gdy będziesz online.


miałem na myśli offline. dlaczego nie mogę go użyć, jeśli pobrałem dane mapy, aby użyć go offline?
Jokoon

Aplikacja Google Maps obsługuje teraz mapy offline. możesz go używać offline
ozmank

-1

wiele (być może większość) telefonów faktycznie nie ma wbudowanego odbiornika GPS, raczej używa wież telefonicznych i triangulacji do obliczania swojej pozycji. Nawiasem mówiąc, WiFi nie ma z tym nic wspólnego, jest całkowicie osobne.
Inne telefony mają wbudowany GPS, ale będą go używać tylko wtedy, gdy nie jest dostępny odbiór telefonu komórkowego, ponieważ GPS zużywa znacznie więcej energii baterii (wiele z nich wyłącza się również po wyłączeniu funkcji telefonu komórkowego, ponieważ zwykle jest to rozumiane jako zrobione gdzie aktywne anteny nie są dozwolone (jak w samolotach i wielu szpitalach) i / lub w celu oszczędzania energii baterii.


Pobrałem dane mapy, więc mogę korzystać z map bez Wi-Fi, a Nexus 7 ma prawdziwy GPS, a nie mobilną wieżę, o której mówisz. Więc?
Jokoon

Nigdy nie słyszałem, że telefony automatycznie decydują, którego źródła użyć. To prawda, że niektóre urządzenia (w tym wiele tabletów) nie mają wbudowanego GPS - ale większość telefonów ma AFAIK (nigdy nie spotkał telefonu z Androidem bez GPS). Może to być problem aGPS, więc zajmuje to dłużej?
Izzy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.