Czy mogę przenieść aplikację z konta na konto za pomocą jednego tabletu?


11

Kupiłem rodzicom tablet z Androidem na święta. Zarejestrowałem to na moim koncie Google, kontynuowałem i instalowałem niektóre aplikacje. (Niektóre z nich mam na drugim tablecie, niektóre kupiłem specjalnie dla nich.)

Teraz chcę dać im tablet i zarejestrować własne konto Google, aby mogli także kupować nowe aplikacje bez obciążania mojego konta.

czy to możliwe? Czy cała aplikacja zniknie, czy mogę jakoś zachować je na urządzeniu? (Szczególnie zależy mi na aplikacjach, które kupiłem).

(Jeśli okaże się to trudne / niemożliwe, po prostu pozwolę im korzystać z mojego konta, ale cóż, wolałbym nie, ponieważ byliby w stanie odczytać wszystkie moje wiadomości e-mail i zalogować się na moim Google+ itp.)

Odpowiedzi:


6

To zależy od wielu rzeczy:

  • jeśli usuniesz swoje konto z urządzenia, najprawdopodobniej płatne aplikacje najprawdopodobniej przestaną działać (jeśli będą używać usług licencyjnych Google do weryfikacji ich ważności). W związku z tym złym pomysłem było kupowanie tych aplikacji specjalnie dla rodziców korzystających z konta
  • jeśli urządzenie działa przynajmniej w systemie Android 4.2, możesz utworzyć osobne konta dla swoich rodziców, przy czym własne konto pozostanie „właścicielem” (co oznacza, że ​​będziesz administrować urządzeniem dla nich - niektóre działania, takie jak np. przywrócenie ustawień fabrycznych, są ograniczone do „konto właściciela”). W takim przypadku konieczne będzie ponowne zainstalowanie wszystkich aplikacji przy użyciu nowego konta - ale będzie to „fałszywa ponowna instalacja” (nie zostaną one ponownie załadowane). Nadal pozostanie wyżej wymieniony problem z licencją: Każdy użytkownik musi zapłacić za oddzielny klucz aplikacji.
  • nie ma to jednak problemu w przypadku darmowych aplikacji - chociaż w przypadku zmiany konta mogą się nie aktualizować, ponieważ są „zarejestrowane” na starym koncie. Ten problem z aktualizacją można rozwiązać za pomocą AppBrain App Market , który pozwala zsynchronizować listę aplikacji zainstalowanych na koncie (tylko jeden przykład, mogą istnieć inne rozwiązania, których obecnie nie znam lub które mogą wymagać rootowania)

Wiem, że możliwe jest posiadanie wielu kont na urządzeniu (patrz np. Wiele kont Google i Market ). Ale nigdy tego nie próbowałem, nie wiem jak to działa. Myślę, że to twoi rodzice, więc prawdopodobnie ufasz im na tyle, aby utrzymać twoje konto na urządzeniu, po prostu dodając nowe, aby mogli z nich korzystać. Może to rozwiązać problem z licencjami na aplikacje, które już dla nich kupiłeś. Pamiętaj jednak, że w zależności od tego, które konto będzie domyślnie używane w aplikacji Playstore, mogą nadal kupować aplikacje na Twoim koncie. I, oczywiście, mogą czytać twoją pocztę - nie tylko te wiadomości, które je wyraźnie wysyłasz, ale całą pocztę na powiązanym koncie Gmail :)

Jednakże: Przenoszenie zapłaci aplikacje między kontami jest (obecnie?) Nie możliwe.

AKTUALIZACJA: Jeśli tablet jest zrootowany, spójrz na Udostępnianie aplikacji dla wielu użytkowników . Ta aplikacja umożliwia „właścicielowi” (pierwszemu użytkownikowi urządzenia) udostępnianie aplikacji innym kontom bez konieczności ponownego pobierania ich z Google Playstore. Na razie nie jest dokładnie testowany z płatnymi aplikacjami , ale powinien (przynajmniej częściowo) działać. Sprawdź opis i komentarze aplikacji, aby uzyskać szczegółowe informacje.


2
Korzystam z wielu kont i możesz cofać synchronizację różnych usług dla nich, ale to nie znaczy, że rodzice nie mogą ręcznie sprawdzać wiadomości e-mail, jeśli chcą, ani kupować więcej aplikacji na innym koncie (nawet przez pomyłkę ), ponieważ hasło jest zapisywane w systemie.
Adinia,

Co faktycznie działało dla mnie: wyłączam synchronizację poczty na moim koncie i ustawiam nowe konto Google w ustawieniach. Stało się tak, że aplikacja GMail ulega awarii wszędzie tam, gdzie jest uruchomiona (co jest dobre w tym przypadku :)), kupione aplikacje nadal działają i będą musiały przejść do ustawień, aby skonfigurować moją pocztę, czego nigdy nie zrobią, jak wiem je (menu ustawień jest dla moich rodziców „niedostępne”).
Karel Bílek
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.