Czy aplikacja Google Play zawsze aktualizuje się automatycznie?


9

Używam Androida 4.0.4 (Cyanogenmod) i mam zwyczaj wyłączać automatyczne aktualizacje dla wszystkich moich aplikacji. Zauważyłem, że aplikacja Google Play wydaje się aktualizować automatycznie - kiedy pojawiają się aktualizacje dla dowolnej innej aplikacji, wyświetla mi się komunikat z aplikacji Google Play i muszę jej użyć, aby zaktualizować aplikację. Ale kiedy pojawiają się aktualizacje dla Google Play, wydaje się, że samo się aktualizuje. Czy to prawda? Czy istnieje sposób, aby to wyłączyć?

Odpowiedzi:


9

Zgodnie z sekcją 3 Warunków korzystania z usługi Google Play wyrażasz zgodę na automatyczne aktualizacje:

Aktualizacje Może być konieczne zainstalowanie aktualizacji Google Play lub powiązanego oprogramowania Google, które wprowadzamy od czasu do czasu, aby korzystać z Google Play oraz uzyskiwać dostęp lub pobierać Produkty. Produkty pochodzące od Google mogą od czasu do czasu komunikować się z serwerami Google w celu sprawdzenia dostępności aktualizacji Produktów i funkcjonalności Google Play, takich jak poprawki błędów, łatki, ulepszone funkcje, brakujące wtyczki i nowe wersje (łącznie „ Aktualizacje ”). Korzystając ze sklepu Google Play i instalując te Produkty, zgadzasz się na takie automatycznie żądane i otrzymywane Aktualizacje.

* Dodano pogrubienie dla podkreślenia.


4

Tak, sklep Google Play sam się aktualizuje.

O ile mi wiadomo, nie ma możliwości wyłączenia automatycznej aktualizacji aplikacji Sklep Play, ponieważ jest ona wbudowana w kod aplikacji / systemu. Możesz spróbować zamrozić go za pomocą Titanium Backup (wymaga rootowania), ale nie wiem, czy to zadziała, ponieważ Play Store jest również zintegrowany z systemem operacyjnym. Jedynym pewnym sposobem byłoby wyłączenie całej łączności internetowej.

Czy istnieje konkretny powód, dla którego chcesz wyłączyć tę funkcję?


1
Chyba można go oszukać za pomocą trików Tasker lub uczynienia lokalnego *.apk(in /data/data/) tylko do odczytu - ale nie postawiłbym na to prawej ręki :)
Izzy

Nie, nie ma konkretnego powodu, jestem po prostu ciekawy naukowo ;-)
Ten Brazylijczyk

1

Istnieje sposób na wyłączenie aktualizacji aplikacji Google Play, ale nie jest ona zabezpieczona. Możliwe, że będziesz mieć problemy z aktualizacją rynku, kiedy zdecydujesz, że chcesz.

Jeśli chcesz spróbować, musisz to zrobić:

  • Musisz zrootować swoje urządzenie
  • Zainstaluj Link2SD
  • Otwórz Link2SD
  • Kliknij aktualizację w Sklepie Play
  • Wybierz działania
  • Konwertuj na aplikację systemową
  • Uruchom ponownie natychmiast

Przeczytaj więcej tutaj .


2
To działa? Czy sklep Google Play nie jest już aplikacją systemową?
Bryan Denny

@BryanDenny Możesz mieć rację. Nie przetestowałem tej odpowiedzi i po prostu ją zaakceptowałem na podstawie wielu pozytywnych odpowiedzi na połączonym forum. Sprawdzę, czy aplikacja Play jest już aplikacją systemową na moim telefonie CM 4.0.4.
Ten Brazylijczyk

Sprawdziłem i rzeczywiście, aplikacja Sklep Play jest już aplikacją systemową, nie ma sensu konwertować jej do aplikacji systemowej.
Ten Brazylijczyk

Google Play to aplikacja systemowa. Jeśli jesteś zrootowany, możesz uczynić go aplikacją użytkownika, odinstalowując ją i instalując ponownie. (Możesz wykonać kopię zapasową oryginału, więc będziesz mieć pakiet instalacyjny APK, lub możesz naprawdę zainstalować dowolną wersję). Ale nawet jako aplikacja użytkownika, nadal automatycznie się aktualizuje. Przetestowałem to.
Emil
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.