Gdzie znajdę minimalne wymagania dla aplikacji?


11

Próbowałem zainstalować nową aplikację z Google Play na moim komputerze, ale wiadomość powiedziała mi, że aplikacja nie jest kompatybilna z moim urządzeniem. Nie podano więcej informacji.

Czy ktoś może mi powiedzieć, gdzie mogę znaleźć minimalne wymagania dla danej aplikacji? Chcę sprawdzić, czego brakuje w moim telefonie. Może uda mi się rozwiązać problem, zakładając, że nie jest to problem sprzętowy.


Zawsze zakładałem, że nie mogłem zainstalować konkretnej aplikacji ze Sklepu Play, ponieważ była to raczej lokalizacja geograficzna niż specyfikacja mojego telefonu. Ten artykuł dla CNN zatytułowany „Czy aplikacje na Androida powinny zawierać minimalne wymagania?” może zapewnić dalszy wgląd.
Simon


1
Możesz przejrzeć plik manifestu zgodnie z sugestią zawartą w odpowiedzi Ifora, stosując metody opisane tutaj: stackoverflow.com/questions/2097813/… lub stackoverflow.com/questions/4191762/...
Peanut

Ostatnio miałem przypadek, że Google Play oznaczy aplikację jako niezgodną z moim urządzeniem, a dwa dni później jako kompatybilną (i pozwolę zainstalować aplikację, która działa poprawnie) bez żadnych zmian ze strony jej twórcy (znajomego który powiedział mi, że nic nie zmienił w tym czasie). Dlatego sądzę, że Google może również zastosować pewne kryteria heurystyczne w celu ustalenia oceny zgodności. Może to utrudnić uzyskanie ostatecznego oświadczenia o tym, czego w zasadzie brakuje (nawet jeśli Google zaoferuje te informacje). Może brakuje tylko pewności siebie.
Trilarion

Odpowiedzi:


10

Teoria jest taka, że ​​nie powinieneś wiedzieć. Gdy programista publikuje aplikację, pojawia się plik manifest.xml, który opisuje wymagane możliwości. Mogą być one związane zarówno ze sprzętem, jak i oprogramowaniem układowym. np. potrzebujesz minimalnej wersji Androida lub konkretnej funkcji sprzętowej, takiej jak GPS. Następnie Google Play automatycznie filtruje aplikacje, które można wyświetlić i zainstalować, zgodnie z tymi wymaganiami. Deweloper może również nałożyć wymagania geograficzne i potencjalnie wymagania dotyczące operatora, a także zabronić określonych urządzeń, jeśli chcą.

W twoim przypadku oczywiste jest, aby najpierw sprawdzić, czy programista ma witrynę internetową z dodatkowymi informacjami. Jeśli to nie pomoże, prześlij je pocztą e-mail, filtrowanie może być trudne i wyłapać programistów. Jeśli programista w ogóle reaguje, powinien do Ciebie wrócić. W ich interesie jest, aby aplikacja działała normalnie na jak największej liczbie urządzeń, więc jeśli nie ma żadnego uzasadnionego powodu, aby była niezgodna z urządzeniem, powinni docenić możliwość rozwiązania problemu. Jeśli istnieje ważny problem, Twoje pytanie może pomóc mu w udostępnieniu informacji na stronie internetowej lub w opisie.


2
Nie jestem pewien, czy teoria jest tak naprawdę, że nie należy wiedzieć. Jak dowodzi oryginalny plakat, sensowne jest wiedzieć, czego brakuje. Prawdopodobnie tak po prostu nie jest teorią. Ponieważ istnieje już plik opisujący wymagane możliwości, pokazanie brakujących informacji nie byłoby trudne. Po prostu nie jest zaimplementowany w Google App Store.
Trilarion


2

Prosta odpowiedź: nie możesz.

Rozszerzona odpowiedź: Nie możesz, chyba że Deweloper określił to w swojej witrynie. Możesz również wysłać do nich e-maila z pytaniem.

Deweloper używa pliku manifestu swojej aplikacji, aby określić pewne wymagania dotyczące wersji sprzętu lub oprogramowania dla swojej aplikacji - Google Play używa następnie tych informacji, aby nie instalowała aplikacji na niekompatybilnym urządzeniu.

Oto niektóre przykłady tego, co mogliby umieścić:

 • Minimalna wersja Androida
 • Maksymalna wersja Androida
 • Wymagania sprzętowe
  • Wymagany GPS
  • Musisz mieć akcelerometr
  • Musisz mieć możliwość korzystania z trybu pionowego / poziomego
 • Lokalizacja geograficzna lub kraj konta Google (którego nie można zmienić afaik)
 • Dostawca sieci komórkowej / operator telekomunikacyjny

Jeśli aplikacja korzysta z NDK i jest zbudowana dla armv7, będziesz potrzebować urządzenia armv7.


2
Przepraszam, że cię poprawiam: Ale możesz. Dostępne są narzędzia, które pozwalają przeglądać Manifestplik.
Izzy

@Izyzy Miałem powiedzieć, że możesz edytować manifest, ale napisałem to w szkole i to szybko.
Liam W

2

Idź do apkpure.com, wyświetlają te dane u dołu ekranu. Nie trzeba pobierać narzędzi.

Jako konsument musiałem znać wersję, ponieważ chciałem wiedzieć, czy mój starszy tablet może obsługiwać jakieś oprogramowanie, czy nie.


0

Najprostsza odpowiedź na twoje pytanie brzmi: programista wykluczył twoje urządzenie z listy obsługiwanych urządzeń.

Może to wynikać z następujących powodów:

 • Twój telefon może powodować problemy z aplikacją. Może to prowadzić do wykluczenia urządzenia przez programistę.
 • Deweloper wykluczył urządzenia o określonych kształtach.
 • Deweloper może celować tylko w określone telefony.

Możesz uzyskać szczegółowe informacje na temat obsługiwanych urządzeń ze strony internetowej programisty.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.