Czy mogę instalować aplikacje na telefonie bez korzystania z Android Market?


23

Mam to urządzenie Huawei, które nie jest dostarczane z zainstalowanym Android Market.

Czy można to obejść? Jak w jaki sposób mogę zainstalować aplikacje na Androida bez Android Market?

Czy istnieje sposób na zainstalowanie Appbrain bez konieczności przechodzenia przez Android Market?


3
„Urządzenie Huawei” - czy to telefon, tablet czy co? Czy masz do nas numer modelu?
Michael Paulukonis,

Odpowiedzi:


13

Jeśli Twoje urządzenie na to pozwala (AT&T dopiero niedawno produkuje telefony, które to robią), istnieje ustawienie, które pozwala instalować aplikacje nierynkowe. Następnie możesz zainstalować pliki APK z dowolnego miejsca, zakładając, że możesz je pobrać na swoje urządzenie.

Przynajmniej na moim Droidie ustawienie to Settings | Applications | Unknown sources.


9

Możesz pobrać pliki .apk ze stron programistów lub innych forów, takich jak androidfreeware.org i alternatywnych rynków, takich jak slideme.org.

Powyższa odpowiedź Al Everetta jest częścią rozwiązania.

Po zmianie ustawień umożliwiających instalowanie aplikacji innych firm, możesz albo przesłać / dodać pliki APK aplikacji, które chcesz na kartę SD, a następnie za pomocą Menedżera plików, zainstalować je, dotykając ich i pozwalając Instalatorowi pakietów uruchomić Ustawiać.

LUB

Możesz poruszać się po wymienionych wyżej witrynach i pobierać pakiet APK za pomocą domyślnej przeglądarki - zalecamy zainstalowanie menedżera plików, takiego jak Astro, aby móc nawigować do karty SD i instalować aplikacje.
0

tak, możesz

ID urządzenia to 2.2 lub mniej

po prostu włącz zaznacz Ustawienia -> Aplikacje -> Nieznane źródła.

na 3.0 + włącz zaznacz Ustawienia -> Bezpieczeństwo -> Nieznane źródła


0

Możesz pobierać aplikacje ze Sklepu Play za pomocą aplikacji Yalp Store, która nie wymaga konta Google ani zainstalowanych usług. To bezpłatne i otwarte oprogramowanie.

Pobierz z:

  1. GitHub
  2. F-Droid

Wymagana jest korekta. Jest tu napisane : „ Domyślnie Yalp Store łączy się z usługami Google przy użyciu wbudowanego konta , więc nie musisz posiadać konta Google, aby z niego korzystać. ” Tak więc aplikacja wymaga konta Google, ale niekoniecznie twojego.
Firelord

0
  1. Najpierw włączyć opcję, aby umożliwić instalowanie aplikacji z Google PlayStore: Settings > Applications > Unknown sources > accept the warning message.
  2. Wystarczy pobrać APK z apkmirror.com i zainstalować.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.