Czy istnieje prosty sposób na cofnięcie aktualizacji aplikacji?


13

Chciałbym wrócić do poprzedniej wersji i pozostać przy niej na stałe. Czy to jest możliwe?

Mam zainstalowane piękne widżety i ustawiłem opcję automatycznej aktualizacji. Właśnie tak się stało, a „aktualizacja” jest całkowicie niedopuszczalna.

Mam kilka urządzeń, wszystkie zrootowane i działające w różnych wersjach Androida. Niektóre z nich automatycznie zaktualizowały APK do nowej wersji, inne nie (właśnie wyłączyłem automatyczną aktualizację na tych, które tego nie zrobiły).

Odpowiedzi:


10

Android nie tworzy kopii zapasowych aplikacji, więc nie można „cofnąć” aktualizacji aplikacji. Najlepszą rzeczą, jaką powiem, że możesz zrobić, to coś takiego jak to . Tworzy kopie zapasowe twoich aplikacji i ich ustawień. Używa Titanium Backup i wymaga rootowania, ale rootowanie nie jest twoim problemem.


Tak się cieszę, że miałem więcej niż jedno urządzenie i że złapałem to, zanim wszystkie się zaktualizowały. Titanium Backup FTW!
Tom Brossman,

4

Niestety po zainstalowaniu nowej wersji nie ma możliwości wycofania się. Jedynym sposobem na powrót do starego jest posiadanie kopii pliku APK lub znalezienie pliku APK dla wybranej wersji.


Problemem jest znalezienie APK, ponieważ prowadzi to po prostu do witryn typu „warez”, których nie będę używać ani którym nie ufam. Zamiast tego odzyskam dane z jednego z moich innych urządzeń. Dziękuję za odpowiedź.
Tom Brossman,

1
„można znaleźć” zostało otwarte. Jeśli masz wersję, którą chcesz na innym urządzeniu, powinieneś iść. Jeśli jesteś zrootowany, po prostu skopiuj go, /data/app/jeśli nie, użyj My Backup Pro lub innej aplikacji, aby pobrać kopię zapasową na kartę SD, a następnie skopiuj ją stamtąd.
FoamyGuy,

1

Aby być pedantyczny, to można odinstalować aktualizacje aplikacji systemowych. Powrócą do wersji zainstalowanej, gdy telefon był ustawiony fabrycznie (lub gdy zainstalowałeś ROM). Ale w przeciwnym razie musisz znaleźć kopię poprzedniej wersji, aby cofnąć aktualizację.

Na moim (zrootowanym) urządzeniu mam harmonogram tworzenia kopii zapasowych Titanium, który umożliwia tworzenie kopii zapasowej wszystkiego co tydzień. W przyszłości możesz skonfigurować coś takiego (wymagany root).


Tytan wykonuje tę pracę bardzo dobrze!
Dielson Sales,

1

Możesz zainstalować AppMonster Pro Backup Restore na swoim urządzeniu. Ta aplikacja automatycznie przechwytuje każdą .apkzainstalowaną i zapisuje ją na karcie SD (początkowo możesz to zrobić również ręcznie dla wszystkich zainstalowanych aplikacji). Teraz, jeśli masz zainstalowaną aktualizację, której nie lubisz z jakiegoś powodu (błędy, ograniczona funkcjonalność itp.), Możesz po prostu uruchomić AppMonster i przywrócić poprzednią wersję.

AppMonster Konfiguracja AppMonster
AppMonster Pro (źródło: Google Play; kliknij obrazy, aby powiększyć)

Aby nie wypełnić całkowicie karty SDCard, AppMonster można również skonfigurować do „przechowywania tylko kopii X”. Oferuje także dodatkowe funkcje, takie jak np. Pokazanie, którą aplikację można przenieść na kartę SD lub która zawiera moduły reklamowe.

I tak, do automatycznych kopii zapasowych będziesz potrzebować (płatnej) wersji Pro. Aby najpierw zapoznać się z aplikacją, istnieje również bezpłatny wisiorek AppMonster Free Backup Restore - ale tutaj musisz wykonać wszystkie kopie zapasowe ręcznie. Ponadto wersja Pro oferuje przywracanie partii. Używam wersji Pro od lat i mogę ją pochwalić (uratowałem mój dzień więcej niż raz). Nawiasem mówiąc, wsparcie jest również doskonałe - niektóre funkcje aplikacji pochodzą z mojej listy życzeń :)

Ach, i jeszcze jedna uwaga: ta aplikacja nie wymaga rootowania. Ale (obecnie) tworzy kopie zapasowe samych aplikacji ( .apk), a nie ich danych.-1

Po prostu przejdź do sklepu Play, wyszukaj tę aplikację, będą dwie opcje: „Odinstaluj” i „Otwórz”, po prostu kliknij Odinstaluj i gotowe. Nie martw się, nie odinstaluje ona całkowicie Twojej aplikacji, ale tylko aktualizacja zostanie odinstalowana. Następnie zobaczysz dwie opcje: „aktualizuj” i „otwórz” i to właśnie zawsze chciałeś!


Dzieje się tak tylko wtedy, gdy aplikacja jest aplikacją systemową, w której użytkownik nie może jej całkowicie odinstalować. Jeśli jest to aplikacja innej firmy, oczywiście aplikacja zniknie z urządzenia użytkownika.
Andrew T.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.