Jak najlepiej przekazywać opinie programistom aplikacji i poprosić o funkcję?


10

W odpowiedzi na wcześniejsze pytanie, które postawiłem na temat zwolnienia miejsca na moim telefonie z Androidem , stało się jasne, że kluczowym problemem jest prośba, aby więcej programistów zezwoliło na przeniesienie swoich aplikacji na kartę SD.

Jak najlepiej poinformować twórców moich ulubionych aplikacji o tej prośbie?

Rozważałem nadanie im niskiej oceny na rynku i napisanie w komentarzu, że dałbym im 5 gwiazdek, gdyby zawierały opcję „Przenieś na kartę SD”. Ponieważ jednak naprawdę lubię aplikacje i chcę, aby były szeroko adoptowane, aby zachęcić ich do dalszego rozwoju, tak naprawdę nie chcę odwracać potencjalnych nowych użytkowników, dając niską ocenę.

Odpowiedzi:


12

Jeśli chcesz przekazać opinię i / lub poprosić o funkcję, na którą chcesz odpowiedzieć, najlepiej napisać wiadomość e-mail podaną w Android Market. Znajduje się poniżej opisu i zdjęć aplikacji.

Możesz również sprawdzić witrynę, jeśli programista ma robaka błędów i / lub forum (co często ma miejsce).


12

Rozważałem nadanie im niskiej oceny na rynku i napisanie w komentarzu, że dałbym im 5 gwiazdek, gdyby zawierały opcję „Przenieś na kartę SD”.

Proszę, proszę, nie róbcie tego. My, programiści, nienawidzimy tego, gdy „grożą nam” oceny. „5 gwiazdek, jeśli wykonujesz X”, zwykle gdy X jest najbardziej losową i niejasną prośbą o funkcję, często niezwiązaną z aplikacją.

Ocena aplikacji powinna opierać się na jej aktualnej jakości. Jeśli brakuje w nim funkcji, która Twoim zdaniem byłaby do tego odpowiednia lub jeśli napotkasz błąd, napisz do programisty .

Problem z oceną aplikacji (która nie zasługuje na nią całkowicie) polega na tym, że użytkownik zazwyczaj nie zmienia swojej oceny, nawet jeśli dodano żądanie „zagrożonej” funkcji. Ponadto programiści nie mogą bezpośrednio odpowiadać na komentarze, aby uświadomić użytkownikowi, że dodali tę funkcję lub naprawili ten błąd. Jeśli wyślesz e-maila do programisty , będzie on mógł się z tobą skontaktować!

W przypadku opcji „Przenieś na kartę SD” może nie być zalecane zrobienie czegoś takiego. Na przykład, jeśli aplikacja ma widżety, nie zaleca się przejścia na kartę SD. Zobacz więcej przykładów i informacji tutaj .


2
Chciałbym dodać, że programista nie ma możliwości skontaktowania się z komentatorem na podstawie komentarza rynkowego. Dlatego też nie lubię tam raportów o błędach ani żądań funkcji, ponieważ nie mogę prosić komentatora o więcej informacji. Komentarze w Android Market mają na celu powiedzieć innym użytkownikom, co lubisz, a czego nie, o aplikacji.
Flow

8

Nie przyznawaj im niższej oceny!

Na przykład naprawdę patrzę na ocenę, aby sprawdzić, czy program jest wart zbadania. Dobry program, bez opcji przejścia na SD, nie jest nagle złym programem.

Spójrz na ich strony internetowe lub na adres e-mail widoczny na rynku w programie.

Jeśli nic nie zostanie znalezione, wyraźnie zaznacz to w komentarzach, ale nie gorsze czytanie.

Przynajmniej taka jest moja opinia tutaj :)


1
Jeśli „Przenieś na kartę SD” jest dla kogoś ważną funkcją, powinien on ocenić aplikację niżej, jeśli jej nie ma. Kiedy ocenić aplikację, daję mu oceny, jak to działa na mnie , a nie to, co myślę, że inni ludzie powinni go oceniać.
ale

2
Istnieją aplikacje, których nie można umieścić na karcie SD, ze względu na niektóre funkcje, które muszą znajdować się w granicach systemu, np. Widżety, więc niesprawiedliwe jest w stosunku do programisty, aby ocenił aplikację niżej z powodu niektórych ograniczeń Androida.
keyboardboardsfer

2

Widziałem sporo aplikacji, w których deweloper wyraźnie mówi, aby zamieszczać opinie na swojej stronie internetowej, a nie na komentarzach Market. Pamiętaj, że jeśli otworzysz szczegóły dotyczące zainstalowanej aplikacji z listy Pobrane w aplikacji Market, większość z nich ma link „Odwiedź stronę programisty”.

Najwyraźniej nie widzą więcej komentarzy niż my i nie mają sposobu, aby je przeszukać lub zobaczyć komentarze historyczne, więc twój komentarz bardzo łatwo jest zagubiony na liście, prawdopodobnie zanim jeszcze go zobaczy. , natomiast jeśli klikniesz link, aby przejść do ich witryny, większość z nich ma gdzieś konstruktywne opinie i prośby (zwykle albo komentarze na blogu, albo forum).


2

To dobre pytanie, na które zmieniłem zdanie po przeczytaniu każdej z odpowiedzi. Po namyśle powiedziałbym, że weź pod uwagę odbiorców .

Odbiorcami komentarzy jest społeczność z Androidem. Większość deweloperów prawdopodobnie tam szuka, ale niektórzy mogą tego nie robić. Należy uczciwie oceniać i komentować aplikację oraz z zamiarem udostępnienia użytecznych zasobów innym użytkownikom Androida. Jeśli chcesz zauważyć, że brakuje mu funkcjonalności, to śmiało, ale najpierw upewnij się, że masz rację i że jest to funkcjonalność możliwa. Jeśli chodzi o komentarze „5 gwiazdek, jeśli robisz X” , nie jest to bardzo jasny i skuteczny sposób krytykowania aplikacji.

Aby komunikować się z programistą, powinieneś wysłać wiadomość e-mail lub opublikować na forum pomocy technicznej, jeśli takie posiada. Daje im to możliwość odpowiedzi, zadawania pytań uzupełniających, korygowania nieporozumień i ewentualnie edukowania cię, jak lepiej korzystać z aplikacji i platformy.


1

Każda aplikacja ma powiązany adres e-mail, większość ma również stronę internetową (na której można znaleźć formularz kontaktowy, konto na Facebooku / Twitterze lub inne środki komunikacji). Skorzystaj z nich, aby się skontaktować.

Możesz zostawić swoją prośbę w komentarzach, może być użyteczną informacją dla innych użytkowników, ale nie musisz jednocześnie wystawiać niepotrzebnie surowej oceny 1-gwiazdkowej. O ile nie jest to aplikacja, która przyciąga setki lub tysiące komentarzy, podejrzewam, że deweloper i tak przeczyta każdy opublikowany komentarz, niezależnie od oceny. Jeśli przyznasz aplikacji sztucznie niską ocenę, ranisz programistę. Niższa średnia ocena oznacza mniej pobrań. Poza tym przynosi efekt przeciwny do zamierzonego. Jak wszyscy inni, programiści nie lubią być zagrożeni / szantażowani.

Wyślij uprzejmą wiadomość e-mail, aby uzyskać bardziej pożądaną odpowiedź. Apel do ich ego. Powiedz im, jak niesamowita jest ich aplikacja, jak nie możesz bez niej żyć i jak Twoje życie byłoby kompletne, gdyby tylko dodali żądaną funkcję.

W konkretnym przypadku instalacji karty SD jest to tak niezwykle prosta rzecz do zaimplementowania, że ​​jeśli powiadomisz programistę, że ktoś tego chce, prawie na pewno doda ją w następnej wersji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.