Jak mogę zwolnić więcej miejsca na telefonie z Androidem (2.2 Froyo)?


19

Przeniosłem już wszystkie aplikacje, które pozwalają na to na kartę SD. Tak więc naprawdę szukam tutaj kilku wskazówek, takich jak czyszczenie pamięci podręcznej Internetu lub coś w tym rodzaju. (Mam HTC Desire.)

Edycja: W moim przypadku najlepszymi kosmicznymi świniami są:

 1. Google Reader - 19,1 MB
 2. Swype - 10,7 MB
 3. Mapy - 9,2 MB
 4. Pamięć kontaktów 8,9 MB
 5. SliceIt - 8,2 MB
 6. doubleTwist - 6,4 MB
 7. Facebook dla HTC Sense - 5,9 MB
 8. Handcent SMS - 5,0 MB
 9. Adobe Reader - 4,7 MB
 10. Gmail - 4,2 MB

a po tym jest wiele innych (TweetDeck, Bloomberg, Angry Birds, Shazam, ...).

Teraz wiem, że mam wiele aplikacji, ale tego właśnie chcę od mojego smartfona i tak naprawdę nie chcę niczego odinstalowywać. Mam też kartę SD 16 GB, która jest w ponad 50% pusta, więc jeśli tylko więcej aplikacji pozwoli się przenieść na kartę SD.

EDYCJA 2: Znalazłem to pytanie - jak poradzić sobie z komunikatami „Za mało miejsca” w moim telefonie HTC Incredible? która dotyczy tego samego problemu i tam przyjęta odpowiedź jest bardzo dobra.


2
Czyszczenie pamięci podręcznej tak naprawdę nie zwalnia miejsca, po prostu spowalnia ładowanie strony, aż pamięć podręczna zostanie zregenerowana i ponownie zapełni pamięć; a jeśli nie ma wystarczającej ilości miejsca, aby zregenerować pamięć podręczną, po prostu doświadczysz spowolnienia. W każdym razie Desire ma pół gigabajta pamięci wewnętrznej, jest wystarczająco pojemny na prawie wszystko, czego potrzebujesz po przeniesieniu aplikacji do SD, a twoje dane również powinny znajdować się w SD, czy naprawdę jesteś pewien, że naprawdę potrzebujesz więcej pamięci wewnętrznej?
Lie Ryan,


3
@Lie: Tak miałem nadzieję, kiedy kupiłem to pragnienie i żałuję, że to prawda, ale w praktyce ciągle brakuje mi miejsca, a następnie zmuszony jestem odinstalować aplikacje, bez których w tej chwili nie mogę tego zrobić.
snth

Najnowsza przyrostowa aktualizacja OTA dla froyo rozpoczęła instalację apss na karcie SD, jeśli ją obsługuje.
Denis Nikolaenko

Zobacz tutaj, jak Android oblicza twój osobisty limit miejsca: code.google.com/p/android/issues/detail?id=4991#c145
OneWorld

Odpowiedzi:


9

Mam też HTC Desire i naprawdę miałem ten sam problem przez długi czas. Aż znalazłem ten post: http://www.getele.com/how-to/how-to-install-apps-to-your-sd-card-on-android-froyo.html

NIE musisz zrootować telefonu ani czegoś takiego. Mówi Ci, aby pobrać zestaw Android SDK na komputer, a następnie podłączyć go przez USB i wprowadzić tylko jedno małe polecenie w jednej linii. Następnie WSZYSTKIE aplikacje (oprócz aplikacji systemowych) można przenieść na kartę SD, a także mieć kartę SD jako domyślną lokalizację instalacji.

Od tego czasu naprawdę w pełni wykorzystuję mój telefon i mam dziesiątki innych aplikacji. W tej chwili około 130 aplikacji. Niektóre z nich zmniejszają się z 23 MB do 120 KB, inne nie są tak drastyczne, ale NAPRAWDĘ pomaga.

Mam nadzieję, że mógłbym pomóc, Heval


Dzięki. Czy to naprawdę prawda? Czy ktoś może to potwierdzić?
snth 11.01.11

Tak, to działa ..
Irfan

Jeśli masz problemy z instalacją sterownika w systemie Windows, przejdź do tego linku: android.dkszone.net/…
pauloya,

5

Mam podobny problem.

Tym, który zwolnił trochę miejsca, było także przeniesienie bufora przeglądarki Dolphin Browser (w Dolphin przejdź do Settings -> Cache to SD), oczywiście to nie pomaga, jeśli go nie używasz!

W moim przypadku moimi najlepszymi użytkownikami pamięci masowej * są:

 1. Miejsce na kontakty - 14 MB
 2. Adobe Flash Player 10,1 - 10,96 MB
 3. Mapy - 9,94 MB
 4. Twitter - 4,66 MB
 5. Gmail - 4 MB
 6. Kindle - 3,8 MB
 7. HTC Sense - 3,7 MB
 8. Adobe Reader - 3,22 MB
 9. Przeglądarka Dolphin HD - 3,16 MB
 10. Podróż w Londynie - 2,66 MB

(a następnie kilkadziesiąt innych aplikacji wykorzystujących 2 MB lub mniej)

Warto zauważyć, że z tej listy tylko 2 (Adobe Reader i Dolphin Browser) obsługuje Przenieś na kartę SD .

Tak więc prawdziwą odpowiedzią jest nadzieja, że ​​więcej twórców aplikacji (w tym Google!) Weźmie ten problem na pokład i zezwoli na przejście na kartę SD i opcjonalne użycie karty SD do buforowania. I oczywiście odinstalowywanie aplikacji, których nie używasz.

Z doświadczenia mogę powiedzieć, że nie usuwaj danych HTC Sense, ponieważ spowoduje to zresetowanie układu pulpitu!

W niektórych przypadkach mogłem trochę zwolnić, czyszcząc pamięć podręczną, ale jak zauważa Lie Ryan, jest to tylko tymczasowy środek.

* Wykorzystanie pamięci zostało znalezione za pomocą Settings -> Manage Applications -> "All" tab -> (menu) Sort By Size.


Dzięki. Sprawdź także odpowiedź w linku w mojej drugiej edycji.
snth

1

Tak, to jest teraz zmora mojego istnienia, do tego stopnia, że ​​rozważam porzucenie mojego pragnienia na rzecz Samsunga Galaxy S (lub Google Nexus-S) z pamięcią wewnętrzną 16 GB. Konieczność usuwania aplikacji co kilka dni to tylko śmieci.

Dzisiaj trochę się pobawiłem i odkryłem, że moim największym problemem jest przechowywanie kontaktów. Oto moje ustalenia:

Oryginał:
- Google: 1662 kontakty - Facebook: 344 znajomych Wykorzystane miejsce: 17,64 MB

Wyczyszczone dane dla aplikacji Storage Storage

Usuń synchronizację kontaktów Facebooka i ponownie zsynchronizuj: - Google: 1662 kontakty - Facebook: n / d Wykorzystane miejsce: 7,12mb

Dodaj kontakty z Facebooka Synchronizacja i ponowna synchronizacja: - Google: 1662 kontakty - Facebook: 344 Wykorzystane miejsce: 15,21mb

Tak naprawdę nie pomogło zbyt wiele .. Wygląda na to, że większość przestrzeni danych jest wykorzystywana przez Facebooka, prawdopodobnie ze względu na zdjęcia, co jest funkcją, którą naprawdę lubię, więc naprawdę nie chcę przestać synchronizować Facebooka.

Myślę, że muszę przejrzeć moje kontakty Google i zarchiwizować wszystkie niepotrzebne… zmniejszyć je do kilkuset i zobaczyć, jak to działa. Opowiem, jak to zrobiłem, kiedy miałem okazję to zrobić, ale naprawdę wydaje się, że jest tam tylko 7 MB wykorzystania, więc nie jestem pewien, czy warto.

DLACZEGO och, DLACZEGO nie możemy selektywnie synchronizować grup z google… to tylko śmieci, których nie możesz. No dalej, Google - to wszystkie twoje systemy, na pewno możesz to rozgryźć i znacznie ułatwić sobie życie !! ??

Och, zrobiłem też „Odinstaluj aktualizacje” dla aplikacji Adobe Flash 10, aby zwolnić 10 MB miejsca. Flash nadal działa dobrze. Może nie jest to najnowsza wersja, ale tak naprawdę nie potrzebuję jej, jeśli zajmie 10 MB cennego miejsca!


Lubię też automatyczne łączenie zdjęć z Facebooka z moimi kontaktami Google, więc dobrze byłoby zachować tę funkcję. Czy nie mogą po prostu umieścić ich na karcie SD? Wygląda na to, że jest nieco peryferyjny i dlatego można go przenieść na kartę SD, ale nie wiem, jak działa interfejs API i szczegóły programowania. Mam nadzieję, że Google i HTC zwrócą na to uwagę i naprawią to.
snth

0

Niektóre aplikacje, takie jak Touchdown, domyślnie przechowują ogromne ilości danych w pamięci wewnętrznej.

Często oferują pewne opcje w aplikacji, aby zapisać swoje dane na karcie SD.


-1

Jeśli potrzebujesz wewnętrznej pamięci, sugerowałbym rootowanie i pozbycie się aplikacji, których nie potrzebujesz. Ale jeśli potrzebujesz pamięci internetowej, sugerowałbym rootowanie i zainstalowanie zaawansowanego zabójcy zadań i włączenie autokill. Jeśli nadal chcesz więcej pamięci ... obniż poziom bezpieczeństwa do niskiego. Mimo, że to trochę musi odświeżyć wszystko, co bardzo uwalnia. Dlatego nadal jestem zadowolony z mojego starego motorola cliq. Mam nadzieję że to pomoże :)


1
Jest oczywiste, że OP mówił o wewnętrznej przestrzeni dyskowej.
Irfan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.