Mój nowy Nexus 7 nie pozwala mi odbierać plików APK przez Bluetooth


9

Właśnie dostałem Nexusa 7 i próbuję wysłać aplikację, którą utworzyłem w moim Nexusie, ani nie wysyłam jej za pomocą telefonu za pomocą bluetooth ani bezpośrednio z laptopa za pomocą bluetooth: na moim telefonie jest napisane „plik nie mógł” Zostanie wysłany ”, gdy na moim laptopie jest powiedziane:„ prośba nie mogła być spełniona ”.

Próbowałem wysłać zdjęcie i zadziałało.


Może mógłbyś wyjaśnić producenta swojego laptopa z bluetooth, który system operacyjny itp. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​bluetooth zawsze działał dobrze w przypadku przesyłania plików.
varunyellina

Czy któraś z odpowiedzi pomogła rozwiązać problem, abyś mógł je zaakceptować? Jeśli nie, czego brakuje?
ndsmyter

Ten sam problem tutaj. Może również działać zmiana nazwy rozszerzenia.
liuyanghejerry

Odpowiedzi:


8

Android domyślnie akceptuje tylko niektóre typy plików (z listy zakodowanej).

Istnieją dwa rozwiązania:

  • Nadawca może zmienić nazwę swoich plików przed wysłaniem do jednego z wymienionych na białej liście typów MIME (poprzez dodanie zaakceptowanego rozszerzenia pliku).
  • Kup telefon od producenta, który go obsługuje, lub zainstaluj oprogramowanie posprzedażne, takie jak OmniROM lub CyanogenMod, które zezwalają na wszystkie typy plików z przychodzącymi transferami Bluetooth.

Jeśli producent nie zmienił tego zachowania ani nie rozszerzył listy, akceptowane typy mime na styczeń 2015 r .:

"image/*",
"video/*",
"audio/*",
"text/x-vcard",
"text/plain",
"text/html",
"text/xml",
"application/zip",
"application/vnd.ms-excel",
"application/msword",
"application/vnd.ms-powerpoint",
"application/pdf",
"application/vnd.openxmlformats-officedocument.spreadsheetml.sheet",
"application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document",
"application/vnd.openxmlformats-officedocument.presentationml.presentation",

To znaczy, po prostu dodaj rozszerzenie pliku multimedialnego (np. .Jpeg / .png / .gif / .mp4 / .mp3 /), plik zip (.zip), PDF (.pdf) lub dokument biurowy (.doc / .xls / ...) itp.

Lista jest zdefiniowana w zmiennej ACCEPTABLE_SHARE_INBOUND_TYPES , jeśli chcesz zobaczyć dokładną i aktualną definicję w kodzie źródłowym.


6

Doświadczyłem tego na urządzeniach Nexus. Myślę, że Nexus nie zezwala na odbieranie plików APK przez Bluetooth.

Najłatwiejszym obejściem jest skompresowanie pliku, a następnie wysłanie go na urządzenie. Plik ZIP można następnie rozpakować na telefonie / tablecie, a pakietu APK można użyć do zainstalowania aplikacji. (Aby zainstalować aplikację, upewnij się, że masz włączoną opcję „Instaluj aplikacje z nieznanych źródeł” w Ustawieniach zabezpieczeń)


5

Powód, dla którego nie jest obsługiwany, jest dokładnie taki sam, jak brak możliwości wysłania pliku .exe dołączonego do wiadomości e-mail. Zapobiega to wysyłaniu złośliwego oprogramowania na telefony, które nie są chronione. Dlatego większość telefonów z Androidem nie zezwala na wysyłanie APK-ów przez Bluetooth.

Jeśli nadal chcesz wysyłać pliki APK przez Bluetooth, najlepiej ukryć rozszerzenie (APK) przed aplikacją i telefonem (np. Przez skompresowanie lub zmianę rozszerzenia). W ten sposób możesz oszukać telefon, aby nadal przyjmował aplikację. Następnie należy rozpakować lub zmienić nazwę pakietu, aby pobrać pakiet APK.

Innym sposobem, jak wspomniano już przez inne osoby, jest użycie aplikacji innej firmy (takiej jak AirDroid ). Umożliwi to przeniesienie APK.

Jeśli chcesz zainstalować aplikację, musisz mieć włączoną opcję „Instaluj aplikacje z nieznanych źródeł”. Ponieważ jeśli nie włączysz tego, tylko aplikacje z Google Play będą akceptowane.


1

Mam tablet z Androidem i dwa telefony z Androidem - jeden telefon to Nexus - wszystkie wyprodukowane przez Samsunga.

Uważam, że jeśli użyję telefonu Nexus jako źródła, mogę wysyłać pliki GPX do obu innych urządzeń. Ale jeśli spróbuję wysłać plik GPX z tabletu, Bluetooth stwierdza, że ​​treść nie jest obsługiwana. Zarówno tablet, jak i telefon Nexus są zrootowane, a drugi telefon nie.

Wskazuje to na różne „białe listy” do przesyłania plików Bluetooth, nawet między urządzeniami z Androidem tego samego dostawcy.

Zmieniłem rozszerzenie pliku na xml i również się nie udało. Zmiana na txt załatwiła sprawę.

To uciążliwe. Użyłem również Dropbox, aby starannie zadbać o transfer.


0

Możesz użyć aplikacji Airdroid, aby skopiować plik apk na telefon komórkowy (ma interfejs internetowy), po skopiowaniu możesz rozpocząć instalację z poziomu interfejsu internetowego na komputerze.

Bluetooth jest dla mnie również hitem na urządzeniach Nexus, uważam, że działa naprawdę dobrze z niektórymi ROMami (zwykle opartymi na magazynie, głównie z poprawkami dla Bluetooth) i strasznie na niektórych innych (zwykle nightlies lub przedpremierowe wydania) mocno zmodyfikowanych lub niestandardowych ROM-ów, takich jak CM).


0

Wystarczy zmienić rozszerzenie, usuwając jedną literę IE (zamiast .apk napisz .ap) działało dla mnie!


-1

Upewnij się, że masz opcję instalowania aplikacji z nieznanych źródeł zaznaczonych w ustawieniach. W wersji 4.0 (ICS) znajduje się w menu „Bezpieczeństwo i blokada ekranu”; twój Nexus 7 ma Jelly Bean, może być w innym miejscu.


nie dotyczy ...
Motes,

-1

Android Stock OS nie pozwala na wysyłanie apk przez bluetooth. Użyj menedżera apk lub ekstraktora apk, ponieważ pozwalają ci to wysłać.

Możesz także zmienić nazwę rozszerzenia .apk za pomocą menedżera plików na cokolwiek takiego jak .jpg, a następnie wysłać go przez bluetooth i zmienić z powrotem na apk i będzie działać.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.