Gdzie mogę znaleźć plik aktualizacji OTA?


14

Próbuję zlokalizować plik zip, który zawiera aktualizację OTA dla mojego Droid Bionic. W tej chwili nie można go zaktualizować i za każdym razem, gdy zawiedzie, usuwa plik i muszę go ponownie pobrać (zajmuje to dużo czasu). Miałem nadzieję, że uda mi się zapisać aktualizację, aby wypróbować kilka rzeczy na telefonie i wypróbować aktualizację. Czytam online gdzieś w katalogu / cache, jednak nic nie widzę, gdy podłączam go do komputera i szukam pamięci podręcznej, a nawet „* .zip”. Czy ktoś wie, jak mogę znaleźć plik zip? Może muszę zmienić ustawienia komputera lub coś, aby je wyszukać (zmieniłem ustawienia folderów, aby wyświetlić ukryte pliki i pliki systemowe).


1
/cachejest zazwyczaj oddzielną partycją w twoim urządzeniu, której nie można zamontować na komputerze PC przez USB. Najprawdopodobniej będziesz musiał najpierw użyć menedżera plików (lub powłoki lub czegoś innego) na swoim urządzeniu, aby przenieść plik z /cachepamięci zewnętrznej. Prawdopodobnie potrzebujesz do tego rootowania.
eldarerathis

@eldarerathis - Dzięki za odpowiedź. Zrootowałem swój telefon i pobrałem go "ES File Explorer File Manager"z rynku. W /cache, wszystko co widzę to plik o nazwie, Blur_Vesion.5.9.905.XT875.Verizon.en.US.zipktóra była ostatnią aktualizacją. Nowy, którego oczekiwałbym, że coś takiego 6.7.246.XT875.Verizon.en.US.zip, ale nie ma czegoś takiego. Plik ma około 368 MB. Jakieś inne pomysły?
SwDevMan81

Hm, nie jestem pewien. Spodziewałbym się też, że będzie tam najnowsza OTA i nie znam innych miejsc, które mogłyby się skończyć.
eldarerathis

Miałem podobny problem podczas aktualizacji z 902 do 905. Postępowałem zgodnie z dwiema stronami instrukcji w poniższym linku, aby dostać się do 905: androidadvices.com/... Powodzenia!

@eldarerathis - Myślę, że ten plik jest aktualizacją dla ICS. Więc jeśli chcesz wysłać to jako odpowiedź, zaakceptuję. Nie jestem pewien, dlaczego postanowiłem źle oznaczyć plik, ale właśnie go uruchomiłem i to był plik, który dostał mnie do ICS, dzięki!
SwDevMan81

Odpowiedzi:


7

Dwa fragmenty ziemi, które chcę tu pokryć:

  1. /cachejest zazwyczaj oddzielną partycją na twoim urządzeniu, której nie można zamontować na komputerze PC przez USB, dlatego to nie działa. Połączenie USB zazwyczaj uzyskuje dostęp do katalogu o nazwie „sdcard” (lub podobny), który jest używany jako zewnętrzne urządzenie pamięci, chociaż ten obszar pamięci nie musi być fizycznie zewnętrzny względem urządzenia (może to być po prostu partycja o nazwie /sdcardzamiast karta fizyczna).

  2. Jeśli OTA już istnieje /cache, powinieneś być w stanie ją znaleźć za pomocą eksploratora plików lub powłoki na swoim urządzeniu. Po znalezieniu możesz po prostu przenieść plik z /cachepamięci zewnętrznej, a następnie skopiować go przez USB. Będziesz jednak potrzebować roota, aby uzyskać dostęp /cache. Istnieje wiele eksploratorów plików, które obsługują dostęp do katalogu głównego, ale ja osobiście korzystam z Eksploratora plików ES .


1

W przypadku Lenovo lokalizacja pobranego pliku aktualizacji to: pamięć wewnętrzna> LenovoOTA lub folder sdcard0 / LenovoOTA

po zakończeniu pobierania zainstaluj na komputerze, skopiuj, a następnie uruchom na urządzeniu mobilnym / urządzeniu, w przeciwnym razie plik zostanie usunięty po aktualizacji


1

Do urządzenia Samsung /data/fota

Wyszukaj fotafolder.

W tym folderze znajdziesz plik update.zip


0

Alternatywnie możesz sflashować obraz rom FXZ dla bieżącej wersji lub nowszej. Zaletą tego jest to, że nie ma znaczenia, w jakim stanie jest Twój telefon, czy też brak jego nadęku wymaganego przez aktualizację OTA.

Rzeczy, których potrzebujesz:

  • Obraz FXZ dla żądanej wersji (wyszukaj go w Google)
  • RSDLite (wyszukiwarka google rsdlite 5.7 do pobrania)
  • Sterowniki urządzeń Motorola (znalezione na stronie Motoroli)
  • Kabel USB

0

Moje urządzenie to HTC One M7 Udało mi się znaleźć OTA, robiąc zrzuty | grep .zip

Byłem już w sesji su powłoki adb podczas pobierania pliku (po wyjściu i ponownym wejściu do powłoki i próbie uruchomienia polecenia dumpsys nie mogłem go znaleźć. Zgaduję, że dumpsys działa na tymczasowym logu .)

ostatecznie znalazłem to w folderze /data/data/com.android.providers.downloads/cache

Udało mi się skopiować go do / sdcard, ale nie pojawiłby się w Eksploratorze Windows, dopóki nie odłączyłem i nie podłączyłem ponownie kabla USB.

Domyślam się, że Windows nie odświeża indeksu folderów / katalogów (lub czegoś takiego), aby zobaczyć utworzone tam nowe pliki


0

Znalazłem pakiet OTA w następującej lokalizacji

/data/data/com.lenovo.ota/app_otapackages/

Dla mojego Lenovo K3 Note

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.