Jak mogę zapisać zdjęcia zrobione aparatem mojego Androida w bezstratnym formacie?


15

Jak mogę zapisać zdjęcia zrobione aparatem mojego Androida w formacie RAW lub TIFF? Czy są jakieś aplikacje, modyfikacje ROM / jądra lub inne metody, które pozwolą mi to osiągnąć?

Technicznie muszę być w stanie zapisać dane RAW lub przynajmniej zapisać je jako TIFF, ale jestem również otwarty, zapisując je jako PNG, jeśli RAW i TIFF nie wchodzą w rachubę . Konwersja natywnie zapisanych plików JPEG na TIFF lub PNG nie jest dla mnie odpowiednią opcją.

Widziałem to pytanie, które mówi, że RAW nie jest możliwe , ale ma ponad rok i mam nadzieję, że coś mogło się zmienić. Rozszerzam również zakres, aby uwzględnić inne „bezstratne” opcje.

Obecnie używam wersji GS3 vzw, która jest zrootowana i korzystam z niestandardowej pamięci ROM. Regularnie używam wbudowanego aparatu, Camera Zoom FX i Camera 360 i żadne z nich nie wydaje się być w stanie zapisać bezstratnych zdjęć.

AKTUALIZACJA: Właśnie dowiedziałem się, że PNG nie zapisuje informacji EXIF, więc nie jest już odpowiednią opcją.


Myślę, że konwersja JPG do TIFF nie jest dla nikogo opcją! :> W każdym razie istnieje mała (bardzo mała i niepotwierdzona) szansa, że ​​każdy prawdziwy aparat z Androidem (taki jak Samsung Galaxy Camera będzie miał „coś wokół RAW lub bezstratnych zdjęć”. Ale ponieważ nadal jest oparty na Androidzie, odpowiedzi ZnewmaN będą prawdopodobnie są ważne. Szanse, że dostaniesz go na GS3 lub innym telefonie z aparatem na pokładzie są jeszcze mniejsze (dla wymienionych poniżej rezonów).
trejder

1
Możliwy duplikat robienia surowych zdjęć przy użyciu urządzeń z Androidem (odpowiedź na to pytanie jest bardziej aktualna)
Andrew T.

Odpowiedzi:


4

Interfejs API aparatu w systemie Android nie jest napisany, aby móc przechwytywać pliki RAW. Oprogramowanie aparatu jest na poziomie jądra i wymagałoby niestandardowego jądra napisanego z myślą o RAW. Część przetwarzania końcowego jest obsługiwana przez telefon na poziomie oprogramowania wbudowanego aparatu, co sprawia, że ​​znalezienie sposobu na robienie zdjęć RAW jest prawie niemożliwe.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.