Czy po zrootowaniu telefonu z Androidem utracę wszystkie moje dane?


20

Jak sugeruje tytuł pytania, jeśli zrootuję mój Droid Incredible (lub dowolny telefon z Androidem), czy utracę wszystkie moje dane? Nie jestem zainteresowany instalowaniem niestandardowej pamięci ROM, więc czy rootowanie spowoduje utratę danych? Jakiego narzędzia należy użyć do zrootowania telefonu?

Edycja nr 1: Na podstawie sugestii zrootowałem swój Incredible przy pomocy Unrevoked i nie straciłem żadnych informacji.


W zależności od tego, jak to zrobisz, nie stracisz żadnych danych. Którą wersję masz teraz?
Matt

@Matt Software Information zgłasza numer 3.26.605.1 jako numer kompilacji.
Wesley Wiser

W odpowiedzi na to pytanie zrootowałem swój Incredible za pomocą Unrevoked i nie straciłem żadnych informacji.
Wesley Wiser

Odpowiedzi:


14

Krótka odpowiedź: nie

Długa odpowiedź:

Rootowanie - jeśli zakończy się powodzeniem - nie zmienia żadnych danych, po prostu daje dostęp do konta root.

Teraz, jeśli ponownie załadujesz pamięć ROM swojego telefonu - co możesz zrobić tylko z dostępem do konta root - wtedy możesz stracić coś. Wiele osób automatycznie kojarzy rootowanie z przełączaniem ROM-ów, ponieważ rootowanie jest wymagane. Ale możesz zrootować, a następnie nic nie robić, jeśli chcesz.

Jestem taki leniwy, że zrootowałem i zainstalowałem zrzut ekranu; ale to było tak warto. [Okej, nie leniwy - w tej chwili po prostu nie potrzebuję ani nie pragnę niczego więcej. Ale jeśli chcę, mogę .]

Zastrzeżenie: wszystko, co zrobiono naprawdę, naprawdę źle, może popsuć wszystko. Zobacz: Czy istnieje ryzyko związane z rootowaniem urządzenia?


3

Polecam użycie Unrevoked do zrootowania urządzenia. Nie mam Droid Incredible, ale zastosowałem tę metodę w moim pragnieniu bez żadnych prób.

Nie musisz wymazywać danych, jeśli nie flashujesz niestandardowych pamięci ROM. Nawet jeśli zechcesz później, niekoniecznie musisz wyczyścić swoje dane, a nawet jeśli to zrobisz, istnieje wiele opcji tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych (szczególnie po zrootowaniu urządzenia!).

Powodzenia.


Użyłem Unrevoked na moim Incredible. Zadziałało. Ostatecznie. Musiałem spróbować około trzy lub cztery razy. Powinienem był zanotować ....
Michael Paulukonis,

Kiedy używałeś Unrevoked w swoim Desire, czy wyczyścił twój telefon? Patrząc na dokumentację, wspomina o ponownym obrazowaniu dość często, co sprawia, że ​​brzmi, jakby wycierało moje urządzenie.
Wesley Wiser

@ Wawa nie, to nie wyczyściło mojego telefonu. Wszystko się zmieniło: 1) dodano niestandardowy obraz odzyskiwania, 2) Włączono dostęp do katalogu głównego za pomocą aplikacji Super User White-list.
FoleyIsGood
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.