Jak działają aktualizacje aplikacji Google Play? Czy oni są wolni?


10

Załóżmy, że zapłaciłem za aplikację i po pewnym czasie pojawiła się aktualizacja tej aplikacji.

  • Czy ta aktualizacja jest darmowa? Czy wszystkie przyszłe aktualizacje będą darmowe?
  • Czy też muszę płacić jakiś stały procent bieżącej ceny aplikacji?
  • Jeśli tak, czy to zależy od dewelopera?

Odpowiedzi:


11

Zgodnie z zasadami Google Play dotyczącymi firm i zasad programu możesz ponownie zainstalować dowolną zakupioną aplikację bez ograniczeń. (także jeśli aplikacja została zaktualizowana od czasu jej zakupu).

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​tak to działa: zaktualizowałem i ponownie zainstalowałem płatne aplikacje bez żadnych problemów. Pamiętaj, że ponowna instalacja / aktualizacja działa również na każdym innym urządzeniu z Androidem, które korzysta z tego samego konta Google.


Dziękujemy za wskazanie tej zasady, jednak dla mnie nie jest ona precyzyjna, ponieważ ponowna instalacja aplikacji jest czymś innym niż aktualizacja. Dziękujemy za wskazanie swojego doświadczenia!
greenoldman

Płacisz tylko za bieżącą wersję aplikacji, z której możesz korzystać w dowolnym momencie. urządzeń. Aktualizacja aplikacji może nie być darmowa.
Android Quesito,

4
@SachinShekhar Kiedy płacisz za aplikację (na przykład Splashtop), zawsze będziesz mógł uzyskać bezpłatne aktualizacje dla Splashtop, ponieważ została opłacona. Deweloper wydał jednak inną „zaktualizowaną” aplikację (Splashtop 2). Gdybym chciał tych aktualizacji, musiałbym kupić Splashtop 2. Technicznie jest to „ulepszona” wersja Splashtop, ale została wydana jako inna aplikacja. Tak długo, jak długo jest to ta sama aplikacja, nie naliczamy opłat za aktualizacje; jeśli zmienią aplikacje, będziesz musiał kupić nową.
Dylan Yaga,

@Dylan Mówię o zakupionej aktualizacji aplikacji. Idź przeczytaj regulamin i regulamin. Zasadniczo programiści nie używają tej funkcji, więc nie mamy przykładów.
Android Quesito,

4
@SachinShekhar czy masz adres URL TOS?
Dylan Yaga,

6

Pobrana aplikacja (bezpłatna lub płatna) jest powiązana z Twoim kontem Google, dzięki czemu możesz otrzymywać wszystkie aktualizacje tej aplikacji, dopóki programista ją utrzymuje.

Każda aplikacja ma nazwę pakietu. To może być coś takiego

com.touchtype.swiftkey

To jest nazwa pakietu dla SwiftKey . Jeśli go kupisz * , aplikacja zostanie powiązana z Twoim kontem Google. Możesz go pobrać w dowolnym momencie na dowolną liczbę urządzeń połączonych z Twoim kontem Google, a jak powiedziałem powyżej, wszystkie aktualizacje są bezpłatne. W przypadku SwiftKey otrzymaliśmy już dwie główne aktualizacje (X i 3). Jeśli faceci z Touchtype zdecydowali, że chcą od nas więcej pieniędzy, nie moglibyśmy zmusić nas do zapłaty za aktualizacje tej aplikacji . Istnieją jednak dwie opcje, które mogą wziąć: udostępnić nowe funkcje jako zakupy w aplikacji lub wydać nową aplikację o innej nazwie pakietu.

* Powinieneś. To jest zajebiste.


3
Swiftkey to rzeczywiście świetna klawiatura.
MarioDS,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.