Co dokładnie jest synchronizowane z Google?


11

Jeśli włączysz synchronizację z Google, co dokładnie jest synchronizowane w bardziej techniczny sposób? Np. Jeśli chodzi o synchronizowanie danych aplikacji, myślę, że istnieje tylko jedna standardowa ścieżka zsynchronizowana? Czy ktoś widział bardziej techniczną dokumentację synchronizacji, która opisuje, co dokładnie jest synchronizowane?

Odpowiedzi:


5

Google Dashboard to usługa umożliwiająca dostęp do prostego widoku danych powiązanych z kontem Google. Dzięki Dashboard możesz również uzyskać listę aplikacji na Androida, które przechowują dane w chmurze Google, daty ich najnowszych kopii zapasowych, ilość używanego miejsca i niektóre dodatkowe dane, takie jak data pierwszej rejestracji urządzenia. Aby uzyskać dostęp do tych informacji:

  1. odwiedź Google Dashboard na https://www.google.com/dashboard
  2. wpisz swoją nazwę użytkownika i hasło Google, a następnie zaloguj się
  3. przewiń w dół do sekcji „Urządzenia z Androidem”
  4. kliknij link „Więcej danych przechowywanych na temat tego urządzenia” pod wpisem nazwy Twojego urządzenia

7

Możesz to sprawdzić np. W Podręczniku użytkownika o strukturze plastra miodu . Zasadniczo podsumowuje się to:

  • Ustawienia Androida, jako sieci Wi-Fi włącznie z hasła, słownik użytkownika itp.
  • Ustawienia wielu aplikacji Google, np. Ulubionych przeglądarek
  • Aplikacje pobrane z Playstore

Ponadto programiści aplikacji mogą używać tego interfejsu API do tworzenia kopii zapasowych danych aplikacji - ale tylko nieliczni to robią. Co więcej, nie polegałbym na tej kopii zapasowej - istnieje wiele raportów, które podczas tworzenia kopii zapasowej nie zawsze działają: Wydaje się, że nie ma sposobu, aby ręcznie ją uruchomić i po inicjalizacji po np. Przywróceniu ustawień fabrycznych (lub za pomocą nowe urządzenie) często się nie udaje. ponadto, o ile mi wiadomo, jest to wszystko albo nic: możesz pozwolić, aby przywrócono wszystkie twoje kopie zapasowe danych (jak opisano wcześniej), lub nie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.