Jak mogę zatrzymać uruchamianie aplikacji i usług?


65

Kiedy mój telefon się uruchamia, w tle działa kilka aplikacji / usług, których wolałbym nie robić. A kiedy naciskam przycisk Początek podczas korzystania z aplikacji, ta aplikacja zwykle przechodzi w tło bez wychodzenia. Jak mogę zatrzymać uruchamianie tych aplikacji?


To jest Wiki Wiki; wszyscy mogą dodawać i poprawiać informacje w odpowiedzi. :)
Matthew

Odpowiedzi:


65

Najpierw najważniejsze

Możesz mieć trochę nieporozumień na temat działania Androida i tego, co naprawdę dzieje się, gdy usługa jest uruchomiona lub aplikacja jest w tle. Zobacz także: Czy naprawdę muszę zainstalować menedżera zadań?

Większość aplikacji (np. Uruchamianych ręcznie) ma bieżącą aktywność umieszczoną w tle po przełączeniu na inną aplikację lub ekran główny. Zajęcia zajmują trochę pamięci, dzięki czemu możesz wrócić do aplikacji i wybrać miejsce, w którym zostało przerwane. Działania zwykle nie są w stanie uruchamiać obliczeń w tle, więc nie używa się do nich procesora ani baterii. Jeśli zależy Ci na żywotności baterii lub wydajności procesora, nie musisz się martwić o te aplikacje! Nie musisz też martwić się pamięcią; Android automatycznie zabije aplikację i zwolni pamięć, jeśli w systemie zaczyna brakować.

Jeśli aplikacja działa w tle, może to być inna historia. Dobrze zaprojektowane usługi spędzają większość czasu na spaniu, budząc się od czasu do czasu w celu sprawdzenia (na przykład powiadomienia o nowych mediach społecznościowych). Jednak źle zaprojektowane usługi mogą działać częściej lub wykonywać operacje synchronizacji, których nie chcesz, wpływając na żywotność baterii i zużycie danych. Jeśli masz nieuczciwą usługę, możesz wypróbować jedno z poniższych rozwiązań.

Rozwiązania

Jeśli na pewno chcesz zatrzymać tę aplikację za wszelką cenę, możesz wypróbować te metody.

Odinstaluj

Gdy aplikacja robi coś, czego nie lubisz, niezależnie od tego, czy działa w tle podczas uruchamiania, czy coś innego, pierwszą opcją jest odinstalowanie. Problem rozwiązany! Możesz usunąć aplikacje systemowe, jeśli masz root, najłatwiej za pomocą Titanium Backup , ale uważaj, aby usunąć tylko bloatware przewoźnika, a nie krytyczne aplikacje systemowe.

Jeśli jednak chcesz móc korzystać z tej aplikacji, nie ma takiej możliwości: czytaj dalej.

Ping the Developer

Niektóre z największych demonów, które są dostarczane z Androidem, to usługi działające w tle bez powodu lub gdy wystarczy proste sprawdzenie interwału za pomocą Android AlarmManager. Musimy ich wszystkich zabić ogniem, a nie ignorując ich. Wszystko, co nie wymaga naprawy przez programistę, to tylko hack, który spowoduje inne negatywne skutki uboczne. Jeśli skontaktujesz się z programistą w sprawie problemu, może on naprawić aplikację i możesz nadal normalnie z niej korzystać. To zwycięstwo dla wszystkich zaangażowanych.

Ręczne zabijanie aplikacji

Po pierwsze, pamiętaj, że wiele aplikacji zostanie całkowicie zamkniętych, jeśli wycofasz się z nich zamiast korzystać z przycisku Początek.

Jeśli korzystasz z Ice Cream Sandwich lub Jelly Bean, możesz przejść do Ustawień, kliknąć Aplikacje i ręcznie wyłączyć aplikację, przechodząc do zakładek z uruchomionymi aplikacjami. Możesz też nacisnąć przycisk Ostatnie aplikacje i przesunąć je poza ekran, aby je zamknąć. W starszych wersjach Androida może być wbudowany Menedżer zadań dodany przez producenta, aby osiągnąć to samo, lub możesz pobrać aplikację Menedżera zadań, aby to zrobić. Aby zobaczyć usługi, patrz Settings -> Applications -> Services.

UWAGA: Czy nie używać automatycznych zabójców zadanie! Automatyczne zabójcy zadań działają w tle (dokładnie tego, czego nie chcesz) i zabijają aplikacje, gdy tylko się uruchomią. W większości przypadków pogarsza to sytuację, ponieważ aplikacje często zużywają więcej zasobów podczas uruchamiania niż w stanie bezczynności. Usługi uruchamiane automatycznie i uruchamiane ponownie przez system będą ciągle zabijane, co spowoduje marnowanie baterii. Podobnie aplikacje odbierające zdarzenia systemowe znane jako Intenty (takie jak zasięg sieci i zmiany łączności) będą zabijane za każdym razem, gdy zaczną otrzymywać zdarzenie. Nic dobrego z tego nie wynika.

Możliwym wyjątkiem są automatyczne zadania, które są wykonywane tylko wtedy, gdy użytkownik wykonuje określone działanie. W gruncie rzeczy ułatwiają one ręczne zarządzanie zadaniami. Aplikacji takiej jak Tasker lub Lama można użyć do zakończenia działań po zmianie aplikacji, na przykład upewniając się, że nie pozostają w tle. Instrukcje dla Lamy:

Utwórz nowy Event. Dodaj warunek o nazwie Active Appi wybierz status App stopped or in background. Wybierz aplikację, na której chcesz się skupić. Następnie dodaj Action. Wybierz Kill Application (root privileges), a następnie wybierz ponownie aplikację.

Teraz, kiedy wyjdziesz z aplikacji, Llama ją zabije.

Edycja autostartów i zamiarów

Jak wspomniano powyżej, niektóre aplikacje mogą zostać uruchomione po otrzymaniu zamiarów (zdarzeń systemowych). Korzystając z aplikacji takiej jak Uprawnienia Odmowa , możesz zmienić uprawnienia, o które mogą się ubiegać aplikacje, co z kolei ogranicza zdarzenia, które mogą otrzymywać. Możesz też użyć aplikacji takiej jak Autostarts (aplikacja płatna), aby edytować konkretnie, które zamiary zostaną wysłane do których aplikacji. W przypadku obu rozwiązań potrzebujesz dostępu do konta root.

Inne opcje:

(Kod źródłowy Autostarts jest również dostępny tutaj: https://github.com/miracle2k/android-autostarts )

OSTRZEŻENIE: Może to spowodować, że aplikacje przestaną działać lub zablokują pożądaną funkcjonalność. Postępuj ostrożnie, szczególnie w przypadku krytycznych aplikacji systemowych.

Zamrażanie aplikacji

Możesz użyć aplikacji takiej jak Titanium Backup lub App Quarantine, aby ukończyć zamrażanie aplikacji, aby w ogóle nie mogły działać. Jeśli chcesz ich użyć, musisz najpierw je odblokować.

UWAGA: Czy nie to zrobić z krytycznych aplikacji systemowych! Urządzenie może się nie uruchomić.

Przełącz aplikacje w stan hibernacji

Greenify (wymagają Androida 4.0+ i uprawnień ROOT) stosują inne podejście zwane „hibernacją”, od tradycyjnego „zamrażania”.

Możesz bezpiecznie hibernować dowolną aplikację niesystemową, której nie chcesz, aby działała cicho (za pośrednictwem trwałych usług, odbiorników, alarmów itp.), Skutecznie równoważąc „zamrożeniu”, zachowując jednocześnie wszystkie wejścia (ikona programu uruchamiającego, cel udostępniania , itp.) i jest w pełni funkcjonalny, gdy uruchamiasz go w sposób jawny, bez konieczności wcześniejszego odblokowania.

OSTRZEŻENIE: Nie należy hibernować aplikacji budzika, komunikatorów i innych aplikacji, których podstawowa funkcjonalność zależy od mechanizmu tła (minutnik, zdarzenia systemowe, „push” itp.) Do działania.

Dolna linia

Android został zaprojektowany z myślą o zarządzaniu aplikacjami. We wszystkich, z wyjątkiem najbardziej ekstremalnych przypadków, nie powinieneś się o to martwić. W przypadku problemu radzimy wybrać najprostsze rozwiązanie - odinstalowanie. Wszystkie inne rozwiązania to hacki wokół tego, do czego przeznaczony jest Android. Może kiedyś Android uzyska oficjalne wsparcie zarządzania usługami, ale do tego czasu bądź ostrożny.


+1. Wspaniała odpowiedź! Ale co oznaczają „największe demony”? A co oznacza „zabijaj aplikacje za każdym razem, gdy się uruchamiają”? (Jeśli zabijesz każdą aplikację za każdym razem, gdy się uruchomi, pomyślałbym, że w ogóle nie będzie możliwe uruchomienie i korzystanie z dowolnej aplikacji.) Byłoby dobrze, gdybyś mógł wysłać mi ping z odpowiedzią na komentarz, która wyjaśnia. :)
niezapomniany

@unforgettableid „największe demony” to gra o „największych demonach” i „demonach” (serwisach). „Zabij aplikacje” nie oznacza „zabij WSZYSTKIE aplikacje”.
Mateusz

2
„Działania zwykle nie są w stanie uruchamiać obliczeń w tle, więc nie używa się do nich procesora ani baterii.” - to po prostu nieprawda. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby aktywność rozpoczynała wątki i pozostawiała je uruchomione, gdy opuszcza pierwszy plan. Być może chciałeś powiedzieć „ Zazwyczaj dobrze wychowane zajęcia…”. No dobra, ale większość ludzi martwi się tymi, którzy nie zachowują się dobrze.
Jeffrey Blattman

@JeffreyBlattman Masz rację, nie krępuj się edytować tego, ponieważ jest to odpowiedź na Wiki Wiki.
Mateusz
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.