ROM Manager - jaki jest jego cel?


9

Właśnie skończyłem rootowanie mojego telefonu (Moto Droid) po raz pierwszy za pomocą aplikacji z4root. Działa świetnie (jedno kliknięcie, nie wymaga komputera). Jednak zanim zacznę zadzierać z telefonem, chciałem wykonać kopię zapasową telefonu, więc na wypadek, gdyby naprawdę się spieprzyłem, mogę łatwo wrócić do pewnego punktu (AKA - nie chcę zepsuć telefonu ).

Kiedy czytałem, zacząłem słyszeć o kopiach zapasowych Nandroid. Wydaje się jednak, że aby tak się stało, musisz zainstalować jakiś ROM. Zameldowałem się i usłyszałem o ROM Managerze. Najwyraźniej niektóre mody, które są dostarczane z ROM Managerem, są w stanie skonfigurować kopię zapasową Nandroid. Najpierw jednak mam kilka pytań.

  1. Zauważyłem, że ROM Manager potrzebuje dużo dostępu do twoich kontaktów, kont itp. Czy to dlatego, że robi pełną kopię zapasową, czy coś innego? (Tak, jestem podejrzliwy.)
  2. Czy istnieje łatwiejszy sposób tworzenia kopii zapasowej? Tak naprawdę nie dbam o nowy ROM (taki jak CynogenMod). Chciałem tylko dostępu do roota z kilku bardzo konkretnych powodów.
  3. Jeśli Nandroid jest jedynym dobrym / prawidłowym sposobem tworzenia kopii zapasowej telefonu, czy idę właściwą ścieżką / procesem? Coś, na co powinienem zwrócić uwagę przed kontynuowaniem (np. Titanium Backup )?

Dzięki za wszelką pomoc, którą możesz udzielić.

Odpowiedzi:


8

1) ROM Manager to de facto aplikacja do wykonywania dwóch konkretnych czynności: 1) Zainstaluj niestandardowe odzyskiwanie 2) Zainstaluj niestandardową pamięć ROM (lub jądra. Sprawdź jądra ChevyNo1 dla Droida). Nie musisz się martwić o problemy z uprawnieniami w tej aplikacji, ponieważ korzysta z niej każda osoba zrootowana. Jest to również aplikacja dostarczona przez Kousha , który jest znanym hakerem w społeczności Androida (przeniósł CyanogenMod na Droida).

2) Nie musisz mieć niestandardowego ROM-u, aby wykonać kopię zapasową NANDROID. Ale potrzebujesz niestandardowego odzyskiwania. Pobierz ROM Manager. Flash „ClockworkMod Recovery”. Następnie ponownie otwórz ROM Managera. Następnie w „Backup and Restore” wykonaj „Backup Current ROM”. Spowoduje to uruchomienie kopii zapasowej NANDROID telefonu. Zrób to jak najszybciej. Bardzo ważne jest, aby mieć kopię zapasową telefonu zaraz po zrootowaniu na wypadek, gdybyś musiał przywrócić telefon do tego stanu. Kopia zapasowa NANDROID przypomina zrobienie pełnego zdjęcia / migawki telefonu. Korzystając z kopii zapasowej NANDROID, możesz eksperymentować z niestandardowymi pamięciami ROM (lub czymkolwiek, naprawdę), korzystając z siatki bezpieczeństwa umożliwiającej powrót do stanu, w jakim był Twój telefon. Możesz także wykonać kopię zapasową NANDROID, przechodząc do odzyskiwania po uruchomieniu telefonu (naciśnij i przytrzymaj X na Droidie podczas włączania, aż pojawi się żółty wykrzyknik, a następnie naciśnij przyciski aparatu i zwiększania głośności, aby przejść do menu pokazać się).

3) NANDROID najlepiej przywrócić telefon do poprzedniego stanu. Gorąco polecam Titanium Backup, jeśli planujesz przejść na niestandardową pamięć ROM lub kiedykolwiek chcesz wyczyścić i ponownie załadować telefon (lub jeśli chcesz ponownie zainstalować aplikację, ale musisz zachować jej dane). Titanium Backup umożliwia tworzenie kopii zapasowych określonych aplikacji (I ich danych, tylko użytkownicy root mogą to robić!) I przywracanie ich. Możesz więc wykonać kopię zapasową wszystkich aplikacji na Stock Android, zainstalować CyanogenMod, a następnie użyć Titanium Backup, aby przywrócić wszystkie aplikacje i ich dane.

Zobacz inne pytania dotyczące sposobu zrootowania telefonu i zrootowania telefonu, co teraz ?


Doskonała odpowiedź! Dziękuję Ci. Jedną z rzeczy, która wciąż mnie ciekawi (wierzę, że Koush nie próbuje robić niczego podejrzanego). Ale dlaczego ROM Manager wymaga dostępu do kontaktów? Czy to z powodu „rzeczy do odzyskania”? Dzięki jeszcze raz!
JasCav,

1
@JasCav Czy mówisz o zezwoleniu na połączenia telefoniczne? Może to być dlaczego: stackoverflow.com/questions/1747178/...
Bryan Denny

Tak, to i dlaczego potrzebuje dostępu do informacji o twoich kontaktach. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi.
JasCav,

@JasCav Patrzyłem na uprawnienia i nie widziałem żadnego z nich dla informacji kontaktowych.
Bryan Denny

Mój błąd. Chciałem powiedzieć, że wymaga to uprawnień do przeglądania / odkrywania kont i poświadczeń. Tego nie mogłem rozgryźć. (Oczywiście fakt, że aplikacja wymaga dostępu do katalogu głównego, i tak neguje wszystkie uprawnienia ... ale nadal jestem ciekawy.)
JasCav,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.