Jak mogę nawiązywać bezpośrednie połączenia VoIP między telefonami bez Internetu (w sieci LAN lub Wi-Fi)?


11

Szukam sposobu wykonywania połączeń VoIP między dwoma urządzeniami z Androidem bez żadnego pośredniego serwera (serwera SIP) lub połączenia z Internetem. czy to możliwe?


Dlaczego chcesz to zrobić?
unforgettableidWspiera

@unforgettableid Przydałoby się w sytuacjach awaryjnych spróbuj przeczytać -> slideshare.net/altaiar/…
CrandellWS

@unforgettableid „Ponieważ go tam nie ma”. Ta funkcja jest potencjalnie tak wszechstronna i przydatna, że ​​nie chcieć wydaje się nie do pomyślenia.
Russell McMahon

@RussellMcMahon: Fair. Może być przydatny w odległych miejscach, takich jak zaciszny szlak turystyczny lub pole namiotowe, gdzie nie ma sygnału.
unforgettableidWspiera

@unforgettableid Mam nadzieję, że zaimplementuję to w telefonach, których używamy, dzięki czemu będę mógł np. porozmawiać z moją żoną „wokół nieruchomości” bez wykonywania połączenia PSTN. Serval pozwala również na użycie wzmacniaczy / modemów zewnętrznych w niektórych przypadkach, aby umożliwić bezpośrednie zwiększenie zasięgu. Telefon jest więc bardziej użytecznym elementem sprzętowym w sieci niż telefon jako taki. A Open WRT i Serval można zintegrować z obyczajami, których jeszcze dobrze nie znałem. ....
Russell McMahon

Odpowiedzi:


5

Chociaż sam nie próbowałem używać swojego telefonu w ten sposób, uznałem to pytanie za wystarczająco interesujące, aby zrobić trochę google. Wydaje się, że najlepszym wyszukiwanym terminem jest android wifi|bluetooth walkie talkie.

Najbardziej obiecującym darmowym kandydatem, który znalazłem, jest Android Intercom - bezpośrednia komunikacja telefon-telefon przez Wi-Fi lub BT bez pośredniczącego serwera lub telco. Najbardziej obiecującą płatną aplikacją wydaje się być WiFi Talkie .


OP wskazał „ bez pośredniego serwera (serwera SIP) lub połączenia z Internetem ”, co jest sprzeczne z wymaganiami i pytaniem OP :)
t0mm13b 11.01.2013

Jak dokładnie „bezpośrednia komunikacja telefoniczna przez Wi-Fi lub BT bez serwera pośredniczącego lub telekomunikacyjnego” idzie wbrew wymaganiom OP „bez pośredniego serwera (serwera SIP) lub połączenia z Internetem”?
Loga

Linkys do twojej odpowiedzi, o której mowa przy użyciu mechanizmu Wi-Fi, PO nie dało żadnych wskazówek na temat używania serwera pośredniego, który zawiera SIP i prawdopodobnie OP chciał zerowej obsługi stron trzecich, tj. Bez Wi-Fi, bez internetu, bez łączności, bez SIP.
t0mm13b

1
OBA łącza są rozwiązaniami peer-to-peer, jednak drugie wykorzystuje dowolną lokalną bezprzewodową sieć LAN (która nie wymaga połączenia z Internetem. I możesz używać SIP bez stron trzecich - to tylko protokół, taki jak TCP / IP.
Logos

Logo> Jak korzystać z sipa bez strony trzeciej (jak serwer sip) - jakikolwiek przykładowy kod?
Jasper

1

Serwal Mesh może osiągnąć to, czego po. Umożliwia komunikację między urządzeniami mobilnymi za pomocą technologii dostępnej w samych telefonach. Zobacz także to pytanie / odpowiedź . Zauważ, że technologia jest obecnie w powijakach i wciąż ma wiele błędów do załatwienia, ale kierunek jest obiecujący.


1

Wydaje się, że Meshenger robi to, o co prosisz. Jest również dostępny za pośrednictwem f-droida .

Działa w sieci LAN i nie wymaga serwera internetowego ani pośredniego. Serwer DHCP nie jest potrzebny, ponieważ może współpracować z lokalnymi adresami łącza IPv6. WebRTC jest wykorzystywany jako protokół transmisji audio i wideo.


0

Tak :) Użyj telefonu BlueFi lub Walkie Talkie Wifi / BT

Użyłem telefonu BlueFi. Te aplikacje umożliwiają połączenie z innym telefonem z Androidem, który już zainstalował tę aplikację i znajduje się w zasięgu Bluetooth lub tej samej sieci Wi-Fi. Musisz dodać urządzenie, z którym chcesz nawiązać połączenie, i zadzwonić bezpośrednio na ten telefon z Androidem bez żadnych połączeń internetowych.

Myślę, że spełni twoje potrzeby.


Kto mówi Czy możesz dodać kilka dodatkowych szczegółów (zwłaszcza linków), aby była to przydatna odpowiedź? Dzięki;)
Izzy

1
Cześć Izzy, Proszę sprawdzić szczegóły odpowiedzi
Subhojit Mukherjee

Dziękuję bardzo za aktualizację! Tak, teraz to ma sens :)
Izzy

Otrzymuję komunikat o błędzie „nie znaleziono żądanego adresu URL na tym serwerze” na łączu Walkie Talkie Wifi / BT.
galacticninja

0

Tak, jest to możliwe i zrobiłem to kilka razy. Wystarczy zainstalować csip simple i utworzyć profil o nazwie „użytkownik”, niepowiązany z żadnym serwerem. Aby zadzwonić do innej osoby z tą samą konfiguracją, wystarczy znać jej adres IP. Po wysłaniu go za pomocą głosu, e-maila, SMS-a lub WhatsApp lub kiedykolwiek (znacznie lepiej) bezpieczniejszym sposobem, takim jak zabezpieczenie tekstu, po prostu wpisz „user@15.14.173 et cetera (w zasadzie adres IP użytkownika @ innej osoby), a jego Csipsimple zadzwoni. Działa i jest to najczystsza forma Internetu.


1
Czy możesz podać link do tej aplikacji „csip simple”? Czy to ten ?
Izzy

-1

Możesz po prostu zainstalować dowolnego klienta SIP i nawiązać połączenie w formie użytkownik @ IP z drugą stroną. Oba muszą być SIP (dowolna aplikacja, nie musi być tą samą aplikacją), ale większość dostawców pozwala na bezpłatne przekazywanie połączeń IP na IP, a także umożliwia wybieranie numerów innych telefonów IP niż SIP (takich jak Gtalk, Cisco Jabber, które to oferty darmowej bramy między SIP i XMPP (tj. http://www.955170000.com ) Oczywiście potrzebujesz połączenia IP, Wi-Fi, bluetooch, GSM, 3G ... aby wykonywać połączenia VoIP, powiedzmy, że możesz nie robić VoIP bez IP.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.