Czy mogę używać 2 telefonów z Androidem jako krótkofalówki? (bez internetu!)


61

Chcę używać 2 (lub więcej) telefonów z Androidem jako krótkofalówki (tzn. Rozmawiają ze sobą bez potrzeby połączenia internetowego / głosowego).

Oczywiście powinno to działać z Wi-Fi, ponieważ nie ma sensu mieć połączenia Bluetooth lub USB dla tej aplikacji.


19
To nie. Jeśli ustanowię połączenie ad-hoc między dwoma telefonami z Androidem, korzystam z Wi-Fi, ale nie z Internetu.
michelemarcon

4
Niby tangental: czy nie byłbyś wtedy wystarczająco blisko, by po prostu ze sobą rozmawiać? Myślę, że możesz być oddzielony ścianą lub czymś innym, ale zasięg sieci ad-hoc prawdopodobnie nie będzie zbyt duży ...
eldarerathis

5
@ michel: ale jeśli korzystasz z tego samego Wi-Fi, to nie używasz połączenia ad-hoc między dwoma telefonami, ale polegasz na stronie trzeciej. Poza tym, jeśli chodzi o telefon, nie ma różnicy między doraźnym a innym Wi-Fi. Tak czy inaczej używasz TCP / IP przez Wi-Fi. Jedyną różnicą jest to, że Twoja łączność cierpi.
Nathan Fellman

6
@Nathan: Tak, ale znowu: wifi! = Internet i zasięg wifi mogą obejmować duże obszary, dlatego moje pytanie jest interesujące.
michelemarcon

4
@Mattew Prawdziwym problemem jest rozmowa BEZ telefonu bezprzewodowego / stacjonarnego i BEZ Internetu. Co jeśli ktoś jest zamknięty w jednym pokoju i musi porozmawiać na zewnątrz? Co jeśli internet jest wyłączony / niedostępny / drogi? Co się stanie, jeśli mam WŁASNĄ sieć Wi-Fi i nie chcę przekazywać przez Internet? Co jeśli nie chcę, aby moje dane głosowe przechodziły przez niezaufaną sieć? ... Mam nadzieję, że mój punkt widzenia jest jasny.
michelemarcon

Odpowiedzi:21

Projekt wspomniany przez BobFlemming jest projektem Serval , a oni są również na Twitterze . Aplikacja na Androida będzie wkrótce dostępna.

Myślałem, że wspomnę, ponieważ nie jest to łatwe do znalezienia za pośrednictwem linku na youtube i że konto na Twitterze nie jest reklamowane na stronie. Nie mogę jeszcze dawać +1 ani komentować, więc dodając go jako odpowiedź.

1

Właśnie zacząłem używać aplikacji WiFi Walkie Talkie . Nie ma wiele na drodze do flashowania, ale działa niezwykle prosto.

Jako bonus, jest open source i bez reklam.


„lub utwórz punkt dostępu mobilnego na jednym urządzeniu i podłącz wszystkie inne urządzenia do tego punktu dostępu”.
endolith

0

Wifi Walkie Talkies to darmowa aplikacja, którą znalazłem. Używam go w domu i ogrodzie, aby rozmawiać z żoną i dziećmi.

Nie wykorzystuje żadnych danych, połączeń ani SMS-ów, po prostu działa na twoim domu / biurze Wi-Fi. Nie trzeba niczego konfigurować, to po prostu działa. Testuj na Androidzie i Backberry Z10.


1
Czy to działa bez połączenia z Internetem? Twoja odpowiedź (i opis aplikacji) nie określa, czy działa z połączeniami ad-hoc, czy wymaga pełnego dostępu do Internetu.
Stephen Schrauger

Myślałem, że odwołujesz się do aplikacji Walkie Talkie Wifi , i głosowałem za tą aplikacją, która po prostu działa. Ale ten post promuje inną aplikację.
palswim

-2

Na rynku dostępnych jest wiele aplikacji „Naciśnij i mów”, ale wszystkie one wymagają połączenia z Internetem. O ile mi wiadomo, Android nie obsługuje połączeń WiFi ad-hoc.


1
Android nie obsługuje połączeń WiFi ad-hoc bez rootowania (jedyną rzeczą, która uniemożliwia to jawne sprawdzenie w bibliotece systemowej, więc obsługują je zrootowane telefony i niestandardowe ROM-y, takie jak CyanogenMod), ale można zarządzać siecią ad-hoc z zarządzanego połączenia, a system Android obsługuje AP.
Jan Hudec
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.