Czy mogę wyciszyć tylko niektóre powiadomienia w nocy?


14

Chciałbym móc ustawić cichy okres (w nocy na spanie), w którym powiadomienia e-mail - ale TYLKO powiadomienia e-mail - zostaną wyciszone.

Nadal chciałbym, aby SMS-y i dzwonki telefonu były normalne.

Czy jest jakiś sposób, aby to zrobić automatycznie, bez potrzeby wchodzenia do aplikacji e-mail każdej nocy i wyłączania powiadomień, a następnie pamiętaj, aby włączyć je ponownie rano?


/ me szturcha super dupera IzzyTaskerMan;)
t0mm13b 21.09.12

Dobry pomysł - ale TO jeden Chyba musi być zrobione przez samą aplikację e-mail. Chyba że oferuje wtyczkę Tasker. Jedyne, co mogłem wymyślić, to wyłączenie przez Tasker danych mobilnych na ten okres: odpowiadałoby to żądaniu, ponieważ rozmowy telefoniczne i SMS-y przychodziły nawet przy wyłączonych danych mobilnych i Wi-Fi. Czy byłbyś zainteresowany tego rodzaju rozwiązaniem, @eidylon?
Izzy

Odpowiedzi:


7

Jeśli nie zależysz od połączenia danych, mogą istnieć pewne rozwiązania: Google Playstore ma wiele aplikacji automatyzacji do zaoferowania, których możesz użyć, aby skonfigurować więcej niż to. W twoim przypadku byłby to scenariusz oparty na czasie:

Od 23:00 do 7:00 wyłącz WiFi i komórkową transmisję danych

Brak połączenia danych => brak nowej poczty => brak powiadomień o nowej poczcie. Aplikacje zdolne do takich rzeczy to np. Timeriffic (darmowy i jedna z najlepszych aplikacji w tej sekcji), Lama (również zdolna do ustalania lokalizacji i innych reguł) oraz - mój ulubiony - Tasker . Chociaż ten ostatni nie jest najtańszy, jest najbardziej elastyczny i można uzyskać 7-dniowy okres próbny na stronie głównej .

Na przykład, co jeszcze możesz osiągnąć za pomocą Taskera , możesz także rzucić okiem na Co to jest tryb gotowości komórki i jak mogę zapobiec zużyciu baterii? oraz przykłady na wspomnianej stronie głównej. Ponadto wyszukiwarka Google w profilach Tasker wyświetli wiele dodatków.

Aby osiągnąć cel za pomocą Taskera , po prostu utwórz następujący profil:

Kontekst:

  • Czas (wpisz „od” i „do”, aby zdefiniować ramy czasowe)

Zadanie:

  • Net-> Dane mobilne: Wyruszyć
  • Sieć-> Wi-Fi: wyrusz

To wszystko. Załóżmy, że zdefiniowałeś to w sposób opisany powyżej (od 23:00 do 7:00), Tasker wyłączy WiFi i dane mobilne o 23:00 i powróci do poprzedniego stanu o 7 rano.

Więcej rozwiązań można prawdopodobnie znaleźć tutaj: Czy można wyciszyć tylko niektóre powiadomienia?


1
Jest to dobre rozwiązanie, jeśli akceptuje się „cichą wiadomość e-mail”, która zostaje zastąpiona przez „wycisz wszystko, co wymaga połączenia danych”, pozostawiając tylko SMS-y i połączenia telefoniczne. To wydaje się być OK kompromisem.
pzkpfw


0

Możesz również znaleźć plik używany jako sygnał dla wiadomości e-mail (zakładając, że jest on unikalny dla wiadomości e-mail) i zmienić jego nazwę na [nazwa_tonu_tonu] .bak na określone godziny. Następnie, gdy upłynie czas, zmień nazwę [nazwa_tonu e-maila] .bak na [nazwa_tonu e-maila].

Być może będziesz musiał mieć plik cichego dźwięku i zmień nazwę z [nazwa_pliku_cicha] na [nazwa_tonu e-mail]. Możliwe, że wybierze jakieś domyślne, jeśli nie będzie w stanie znaleźć tego, którego ma użyć.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.