Przenieś wszystko na nowy telefon?


Odpowiedzi:


8

Twoje aplikacje zostaną zsynchronizowane z kontem Google. Możesz sprawdzić, które aplikacje są synchronizowane, przechodząc do internetowej witryny Google Play / Android Market i przechodząc do ustawień konta.

Twoje kontakty również są domyślnie synchronizowane, ale dla pewności przejdź do ustawień konta w telefonie.

Twoje zdjęcia, pliki do pobrania i wszelkie inne pliki, które chcesz przenieść, można tymczasowo przesłać na komputer, a następnie z komputera na nowy telefon.

Alternatywnie możesz to zrobić na kilka sposobów:

Pojawia się pomysł: aplikacje do przesyłania plików

Konieczne będzie zrootowanie telefonu, aby uzyskać dostęp lub skopiować dane aplikacji na nowy telefon.


co z danymi aplikacji, loginów itp.?
Alex

Sposób przechowywania danych ustawień przez aplikację jest inny, więc zadanie nie byłoby łatwe do wykonania ręcznie. Wierzę, że Titanium Backup to zrobi, ale musisz być zrootowany: play.google.com/store/apps/… ..
Enigma

Naprawdę nie ma lepszego sposobu niż przesłanie wszystkiego i ponowne pobranie?
Mark Booth,

1
Jeśli chodzi o multimedia lub inne pliki, poniższa odpowiedź sugeruje DroidCopy jako sposób na łatwe to zrobić przez bluetooth. Istnieje mnóstwo aplikacji do bezpośredniego przesyłania z telefonu na telefon, co uprościłoby sprawę. Zaktualizuję odpowiedź
Enigma,

1
Aby dodać do postu Enigmy - musisz upewnić się, że skonfigurowałeś opcję kopii zapasowej google - z ekranu głównego: menu - ustawienia - Utwórz kopię zapasową i zresetuj. Upewnij się, że opcja Utwórz kopię zapasową moich danych i automatyczne przywracanie jest zaznaczone.
jaamgans

5

Istnieje aplikacja, która może to zrobić, niezrootowana , o nazwie DroidCopy

Przenosi wszystko przez Bluetooth.

Ujawnienie: Jestem związany z aplikacją.


1
To wygląda na świetną aplikację. Czy przesyła również dane ustawień aplikacji. to znaczy. Status ukończenia Angry Birds lub informacje logowania?
Enigma,

2
nie, te ustawienia aplikacji wymagają rootowania i starały się, aby były „wolne od jakichkolwiek mechanizmów
rootowania

Gdzie poszła ta aplikacja? Link wydaje się zniknąć. Czy istnieją jakieś „blokady oparte na lokalizacji”? „Przepraszamy! Ta treść nie jest jeszcze dostępna w Twoim kraju”. (Playstore) kontra „Ta aplikacja nie jest obecnie aktywna w Google Play” (AppBrain).
Izzy

3

Helium - synchronizacja aplikacji i tworzenie kopii zapasowych (wcześniej Carbon) zsynchronizuje wszystkie dane aplikacji, takie jak ustawienia i tak dalej:

Helium umożliwia tworzenie kopii zapasowych aplikacji i danych na karcie SD lub w chmurze. Dzięki Helowi możesz synchronizować dane aplikacji z innych urządzeń z Androidem - nawet jeśli nie są one w tej samej sieci [...] Hel nie wymaga rootowania. Wszyscy użytkownicy Androida mogą używać Helium do tworzenia kopii zapasowych i synchronizacji aplikacji na Androida.


Używał go dzisiaj do przesyłania zapisów gier z LG L7 na Samsung Galaxy SIII Mini za pomocą funkcji „Pobieranie na PC”. Działa idealnie, świetna aplikacja.
fernio
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.