Skąd mam wiedzieć, kiedy „adb backup” jest zakończony?


23

Mam nieukorzenionego Verizon Samsung Galaxy Nexus i chciałem wypróbować funkcję „adb backup”. Być może w ramach przygotowań do zrootowania, ale tak naprawdę nie ma to związku z pytaniem.
Chcę wykonać kopię zapasową wszystkiego .
Użyłem tego polecenia w wierszu poleceń systemu Windows 7:

adb backup -apk -shared -all -f c:\mybackup.ab

Mój telefon poprosił mnie o podanie hasła, które wprowadziłem, i kliknąłem przycisk, aby rozpocząć tworzenie kopii zapasowej.

Pozwoliłem mu działać przez kilka minut, a okno cmd powróciło do monitu C:. Przez telefon wciąż przeglądał nazwy plików.

W pewnym momencie przestało przerzucać nazwy plików, ale przyciski wyboru kopii zapasowej były nadal wyszarzone. C: \ mybackup.ab istniało i miało rozmiar około 1 GB, który jest znacznie mniejszy, niż się spodziewałem, zwłaszcza, że ​​powiedziałem, aby wykonać kopię zapasową plików apk i całej „wspólnej” przestrzeni (/ mnt / sdcard).

Co powinienem zobaczyć (na komputerze i telefonie) po zakończeniu procesu tworzenia kopii zapasowej? Jak długo powinienem czekać, jeśli szacuję, że używam około 10 GB z 32 GB miejsca?

Edycja: ... i / lub czy to zły zestaw argumentów wiersza poleceń?


Próbowałem uruchomić go po raz drugi, ale kiedy wróciłem do monitu, otrzymałem inny rozmiar pliku (więcej niż 1,7 GB), a mój telefon miał wyłączony ekran i nie reagował aż do kilku sekund po naciśnięciu przycisku zasilania i zobaczeniu animacji rozruchowej (ale nie logo Google, takie jak „miękki restart”)
Josh

1
Czy na pewno to adb backuppolecenie jest w pełni obsługiwane na nie uruchomionym urządzeniu? Moje jedyne doświadczenie to używanie Galaxy Nexus Toolkit, co dało mi problemy z tworzeniem kopii zapasowych, gdy nie byłem rootem. Jeśli spróbuje wykonać kopię zapasową chronionych partycji systemowych, prawdopodobnie zostanie odrzucony.
pzkpfw

Myślałem, że o to właśnie chodzi adb backup, z tego, co o nim czytałem na Googlenet. Gdybym był już zrootowany, użyłbym bardziej niezawodnego narzędzia do tworzenia kopii zapasowych, takiego jak Titanium. Jeśli nie mogę uruchomić kopii zapasowej adb, oznacza to, że to nie koniec świata; wielkim problemem jest ponowna instalacja wszystkiego (szczególnie w przypadku sklepu Amazon) i ręczne przywracanie ustawień ... i utrata „krytycznych” rzeczy, takich jak postęp Angry Birds.
Josh

1
Jeśli adb backupspróbujesz wykonać kopię zapasową takich rzeczy /system, na pewno nie uda się to na nie uruchomionym urządzeniu.
pzkpfw

4
Próbowałem ponownie -nosystemi zakończono. Rozmiar pliku wynosił 7,5 GB, co zdecydowanie brzmi bliżej do poprawienia, a proces tworzenia kopii zapasowej faktycznie zakończył się na telefonie. Czy ktoś z was może opublikować komentarz jako odpowiedź, aby oznaczyć go jako „najlepszy”?
Josh

Odpowiedzi:


13

adb backupKomenda nie będzie w pełni działać na urządzeniu Nieukorzenione jak będzie próbować rzeczy, takich jak zapasowych /systempartycji i bez dostępu do konta root telefon odmówi ci to ze względów bezpieczeństwa. Cieszę się, że słyszę, jak działa z -nosystemflagą opracowaną dla Ciebie :)

Jeśli chcesz wykonać pełną kopię zapasową, musisz być zrootowany. /systemPrzegroda według tej stronie :

zawiera cały system operacyjny, inny niż jądro i ramdysk. Obejmuje to interfejs użytkownika Androida, a także wszystkie aplikacje systemowe, które są wstępnie zainstalowane na urządzeniu. Wyczyszczenie tej partycji spowoduje usunięcie Androida z urządzenia bez powodowania, że ​​nie będzie można go uruchomić, a nadal będziesz mógł przełączyć telefon w tryb odzyskiwania lub rozruchowy, aby zainstalować nową pamięć ROM.

Oznacza to, że twoja kopia zapasowa nie obejmuje niczego związanego z systemem operacyjnym, tylko aplikacje i ich ustawienia. Jeśli zdecydujesz się zrootować urządzenie, możesz utworzyć bardzo solidną kopię zapasową z CWM Recovery, w której wszystkie partycje są kopiowane na kartę SD urządzenia, w tym system i partycje rozruchowe.


Skończyło się tutaj po wypróbowaniu kroków TUTAJ . Łączę, ponieważ jest to kluczowy szczegół dla tych z nas, którzy próbują wykonać kopię zapasową niezrootowanego telefonu (takiego jak Verizon Note 4). Czy rozmiar pliku powinien się zmieniać podczas tworzenia kopii zapasowej? Zdecydowałem się też zrobić -shared, a telefon po prostu siedzi tam na „Shared storage” bez zmiany plików. Zastanawiasz się, czy to jest oczekiwane zachowanie.
rainabba

Myślę, że zdolność do tworzenia kopii zapasowych adb /systemróżni się w zależności od ROM.
jiggunjer

0

Wiem, że to naprawdę stare, ale chcę tylko dodać, że telefon powinien wyraźnie powiedzieć, że tworzenie kopii zapasowej odbywa się za pomocą powiadomienia o grzance, w taki sam sposób, jak pokazuje, że zadanie zostało rozpoczęte.

Ponadto, w moim przypadku, w przypadku niezrootowanego telefonu utknąłby przy próbie utworzenia kopii zapasowej określonej aplikacji i pamięci współdzielonej. Aby rozwiązać pierwszy problem, otrzymałem listę pakietów za pomocą tego polecenia i po prostu usunęłem jeden z nich i flag -all z polecenia: http://www.digitalinternals.com/mobile/android-adb-list-installed- nazwa-pakietu / 416 /


0

Moje własne dwa centy

Moja kopia zapasowa zawiesiła się w przypadku aplikacji działającej w tle. Zatrzymałem aplikację i kontynuowałem tworzenie kopii zapasowej.


Umm, czy możesz nam powiedzieć, w jaki sposób adresowany jest Twój post „ Co powinienem zobaczyć (na komputerze i telefonie) po zakończeniu procesu tworzenia kopii zapasowej? Jak długo powinienem czekać, jeśli szacuję, że używam około 10 GB z 32 GB kosmos?
Firelord

@ Firelord mój zły, miałem inną otwartą stronę i być może mam na to odpowiedzieć.
Amanuel Nega
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.