Jak mogę znaleźć markę i model układów w moim urządzeniu?


14

Próbuję dowiedzieć się, jaki odbiornik GPS jest w moim telefonie. Każdy arkusz specyfikacji jest niejasny. Mogę łatwo dowiedzieć się, jaki ma on Soc lub procesor, ale części takich jak odbiorniki GPS i FM, moduły Bluetooth, żyroskop itp. Nigdzie nie wymieniono.

Czy jest jakiś sposób, aby się tego dowiedzieć?


Od jakiego ogólnego modelu telefonu ma się zacząć?
ce4

@ ce4 Cóż, im bardziej ogólne rozwiązanie, tym lepiej, ale urządzeniem, które najbardziej mnie interesuje, jest ładowanie Droida.
RR

3
Pewna wskazówka może również pozostać w obowiązkowym źródle jądra Androida i może być również dostępna za pośrednictwem wiersza poleceń (dmesg i tym podobne)
ce4

Odpowiedzi:


10

Aby uzyskać najlepszy zasób, użyj PDADB .

Zawiera szczegółowe informacje na temat każdego użytego zestawu układów, w przypadku Droid Charge , oto specyfikacja.

Jeśli chodzi o Huawei U8160 , jest to arkusz specyfikacji podany na tej stronie.

W zależności od tego, jak otwarty jest producent z bardziej intymnymi szczegółami, niektóre mogą być oznaczone zastrzeżonymi prawami własności, które zostaną wyraźnie określone.

Innym sposobem na zrobienie tego, w przypadku Droid Charge, który jest modelem Samsunga, może być trafienie na stronę Samsunga o otwartym kodzie źródłowym , poszukiwanie odpowiedniej wersji jądra dla tego telefonu i sprawdzenie konfiguracji jądra odpowiednio.


1
+1 pdadb jest fajny, ale nie zawiera chipu Bluetooth :( Źródło jądra może to ujawnić, ale to trochę niedorzeczne, że musimy na to patrzeć w tak prostych sprawach.
RR

@RichardBorcsik śmieszne Wiem, ale w jaki inny sposób możesz to wykopać - użyj źródła Luke! :) Jądro może ujawnić znacznie więcej niż dowolną stronę internetową!
t0mm13b

@RichardBorcsik Pozdrawiam za nagrodę
główną

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.