Samsung Galaxy S zablokował aktualizację oprogramowania układowego. Czy powinienem odłączyć telefon? Czy powinienem dalej czekać?


11

Próbowałem zaktualizować oprogramowanie wewnętrzne na moim Samsungu Galaxy S za pomocą Kies

Wygląda na to, że aktualizacja oprogramowania układowego utknęła.

Mówi Kies

Aktualizowanie oprogramowania układowego ... Nie odłączaj urządzenia mobilnego od komputera podczas procesu aktualizacji Pasek postępu ma komunikat „Aktualizacja jest w toku ..” i ma stos około 1/3

Na ekranie telefonu widoczny jest zielony trójkąt z Pobieraniem ... poniżej i „Nie wyłączaj Celu !!! na dole”.

Tak było przez około godzinę.

Co powinienem zrobić?

Czy powinienem odłączyć telefon? Czy powinienem dalej czekać?

Naprawdę nie chcę skończyć z cegłą.


za 30 minut zamierzam go odłączyć, chyba że ktoś wcześniej udzielił odpowiedzi.
trampster,

1
Zauważyłem, że Kies często wyświetla okna wyskakujące za innymi aplikacjami i tylko czeka, aż je zauważysz. Dokładnie sprawdź, czy nie zrobiło tego w tym przypadku.
Niall C.

@Niall Nie mogłem znaleźć żadnych ukrytych wyskakujących okien
trampster,

OK, przepraszam, że nie mogłem pomóc. Cieszę się, że wszystko wróciło do normy.
Niall C.

Godzina była zdecydowanie za długa, jestem pewien, że cały proces był o połowę krótszy niż podczas aktualizacji (i większość tego czasu spędziłem na pobieraniu z serwerów Samsunga).
GAThrawn

Odpowiedzi:


11

Odłączyłem kabel

Kies wyskoczył komunikat o błędzie z informacją, że aktualizacja się nie powiodła i zaproponował, że spróbuje mnie odzyskać.

Postępując zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, udało mi się odzyskać urządzenie.


1
Co mówią instrukcje?
Flow

3

Miałem dokładnie takie doświadczenie jak tramwaj. Nie czekałem jednak tak długo. W sumie próbowałem około 5 razy. Moją najlepszą teorią jest utrata połączenia przez niestabilne połączenie USB. Zmieniłem przedni port USB komputera na tylny.

Ostatecznie rozbił się podczas resetowania awaryjnego. Myślałem, że mam kłopoty. I reset awaryjny ponownie, który się zakończył. Byłem zszokowany, widząc, że nie powrócił do poprzedniej wersji, ale zamiast tego zainstalował aktualizację! premia.

Kolejny problem Kiesa; długie rozszerzenia plików. Usuń lub zmień nazwę wszystkich plików z kropką (.), Po której następuje więcej niż 16 znaków. Jest to szczególnie powszechne w przypadku importowanych plików muzycznych. Na przykład „Dance by Dr. know gościnnie RX-man” ma to, co urządzenie postrzega jako bardzo długie rozszerzenie. Usuń Dr. i możesz już iść.

Podłącz komputer w trybie USB i wyszukaj *. ????????????????? *, aby znaleźć wszystkie szkodliwe pliki. Znalazłem jeden plik, który miał wiele okresów. Nie będzie to jednak problemem, ponieważ żaden z nich nie ma więcej niż 16 znaków.


1

Napotkałem ten sam problem, ale udało mi się rozwiązać przy drugiej próbie.

  • Sprawdź, czy masz jakieś ograniczenia autouruchamiania USB dla urządzeń USB, mam zainstalowane oprogramowanie zabezpieczające USB, które wyłącza funkcję autouruchamiania dla wszystkich urządzeń zewnętrznych podłączonych do komputera USB lub dowolnego napędu optycznego.

  • Spróbuj wydłużyć limit czasu wyświetlania dla swojego urządzenia mobilnego (ustawiłem go na 30 minut), aby mieć pewność, że urządzenie nie zostanie odłączone i system ponownie go połączy podczas procesu aktualizacji.

Moja pierwsza próba aktualizacji zakończyła się niepowodzeniem, odczekałem około 40 minut (po zakończeniu pobierania oprogramowania z serwera Samsung), następnie odłączyłem kabel USB i Kies zapytał, czy chcę przerwać proces aktualizacji, czy nie? Wybrałem tak i zamknąłem program. Następnie ponownie uruchomiłem urządzenie i zobaczyłem pustą baterię, a urządzenie wyłączyło się, ponownie uruchomiłem urządzenie po podłączeniu kabla USB, a teraz zobaczyłem zieloną baterię z małymi kropkami poniżej pokazującymi postęp, jednocześnie zobaczyłem okno pokazujące mnie do włączenia awaryjna naprawa oprogramowania układowego, postępowałem zgodnie z instrukcjami i to się nie powiodło, ale po tym procesie moje urządzenie działało idealnie.

Wykonałem pierwsze 2 kroki wspomniane powyżej, a następnie ponownie uruchomiłem proces aktualizacji i proces aktualizacji oprogramowania układowego przebiegał sprawnie.

Dzięki.


1

Taki sam problem wystąpił w systemie Windows 7. Następnie spróbowałem zaktualizować oprogramowanie wewnętrzne systemu Windows XP i zadziałało bez problemu.


0

Jeśli masz problemy lub brak aktualizacji, upewnij się, że okno Kies jest zmaksymalizowane przed kontynuowaniem aktualizacji. Ukryte wyskakujące okienka zdarzają się i w przeciwnym razie nie będziesz w stanie ich znaleźć. Po zmaksymalizowaniu okna wyskakujące okienka stają się aktywne i powinieneś być w stanie kontynuować aktualizację.


0

Galaxy S są prawie niemożliwe do odtworzenia, nigdy nie słyszałem o tym, że jeden jest zepsuty oprócz (bardzo niewielu) zablokowanych sprzętowo. Aktualizacje oprogramowania układowego dość często mi się nie udawały i działały przy następnej próbie. Więc poszedłbym naprzód, odłączył go i ponowił próbę. Najgorszym przypadkiem jest to, że będziesz musiał użyć Odyna.


0

Cóż, dla mnie zaczął się proces pobierania, a potem Kies powiedział, że nie może rozpoznać telefonu, i odłączył go - ale telefon (A Galaxy S) wciąż był na ekranie „pobieranie, nie wyłączaj”. Żadne inne odzyskiwanie oprócz restartu z resetowaniem baterii. Skrzyżowane palce...

Przynajmniej się uruchomił.

Rzeczą do rozważenia byłoby zmusić Kies do uruchomienia w trybie zgodności, biorąc pod uwagę, że jest to program z 2013 r. - Win 7, a nawet Win XP (powyższy plakat daje tę wskazówkę). Próbuję tego na platformie Win 8.1


-1

Musiałem otworzyć menedżera zadań i zakończyć wszystkie procesy, takie jak skype, icloud, last.fm, spotify. gdy dostępna była przyzwoita ilość procesora i pamięci, program przeszedł od 69% ukończenia do 85% do 100% w ciągu pięciu minut od otwarcia menedżera zadań.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.