Archiwizuj wiadomości SMS bez dodatkowych uprawnień


12

Odpowiedzi na następujące pytanie zawierają listę aplikacji na Androida, których można użyć do tworzenia kopii zapasowych wiadomości SMS:

Jednak wszystkie aplikacje wymienione w odpowiedziach wymagają wielu uprawnień, które nie są absolutnie konieczne; przykłady obejmują „odbieranie wiadomości SMS”, „edytowanie wiadomości SMS lub MMS”, „pełny dostęp do Internetu”, „odczyt danych kontaktowych”, „zapis danych kontaktowych”, „zapis danych kontaktowych”, „odczyt stanu i tożsamości telefonu” itp.

Czy jest jakieś narzędzie, które

  1. po prostu kopiuje wszystkie wiadomości SMS do lokalnego pliku na karcie SD,
  2. nie wymaga żadnych nieistotnych uprawnień - o ile widzę, powinny wystarczać uprawnienia „czytaj SMS lub MMS” i „modyfikuj / usuwaj zawartość karty SD”.

Edycja: Na podstawie odpowiedzi przyjrzałem się aplikacji SMS Backup & Restore Pro . Jest lepszy niż nic - przynajmniej nie wymaga żadnego dostępu do Internetu. Jednak:

  • Nie można kopiować wiadomości zapisanych na karcie SIM, tylko wiadomości zapisane w skrzynce odbiorczej.
  • Nie działa na tabletach z Androidem 3.2 .
  • To wciąż wymaga zbyt wielu uprawnień do moich potrzeb.

TxtArchive również nie działa na Androidzie 3.2.


Odpowiedzi:


5

Ponieważ nie prosisz o ich przywrócenie (tylko do kopii zapasowej): czy spojrzałeś na TxtArchive SMS Backup ? Tak, kosztuje kilka dolców. Ale w związku z tym nie wymaga reklam i Internetu: Czytaj SMS / MMS, Czytaj dane kontaktowe (oba są połączone - na pewno chcesz wiedzieć, kto napisał SMS;) i przechowuj w SD.

Podobnie SMS Backup & Restore Pro za mniej więcej tę samą cenę (2 euro), który chce również pisać SMS / MMS (aby je przywrócić) i powstrzymać telefon przed snem podczas pracy.

Aha, dodatkowo wymóg wspomniany przez Flow: „odczytaj stan i tożsamość telefonu” jest również wymagany. - chociaż aplikacja podaje wersję Androida 1.6 (ten wymóg został usunięty w Androidzie 2.0 AFAIK - dla wszystkich poprzednich wersji była to „konieczność”).

Proste wyszukiwanie SMS Backup w sklepie playstore, oba na stronie 1 - nie jest zbyt trudne do znalezienia. Mam nadzieję, że ich lubisz ;)


4

Spójrz na SlightBackup lub (ponownie) na LifeSaver2:

Kilka uwag na temat LifeSaver2:

Nie ten w Google Play, ale stara wersja!

Starsza wersja LifeSaver2 jest dostępna w czysto otwartym źródle repozytorium f-droid.org .

Uprawnienia do starej wersji:

Służy do czytania SMS:
⚠ Czytaj SMS lub MMS [READ_SMS]
⚠ Odbierz SMS [RECEIVE_SMS]
⚠ Zmień / usuń zawartość pamięci USB [WRITE_EXTERNAL_STORAGE]

Służy do czytania dzienników połączeń:
⚠ Czytaj dane kontaktowe [READ_CONTACTS]

Służy do przywracania dzienników połączeń i SMS-ów:
⚠ Napisz dane kontaktowe [WRITE_CONTACTS]
⚠ Edytuj SMS lub MMS [WRITE_SMS]

Jeśli nadal jesteś super-paranoikiem, możesz użyć apktool (narzędzie do inżynierii odwrotnej .apk dla systemu Android), aby usunąć dwa lub trzy ostatnie uprawnienia wymienione powyżej z danego pliku .apk. Możesz także sprawdzić starą migawkę kodu i samodzielnie zbudować jej zmodyfikowaną wersję, jeśli chcesz bardziej dostosować ją do swoich potrzeb.

Kilka powodów, dla których LifeSaver2 się zmieniło:
LifeSaver2 jest w rzeczywistości narzędziem do migracji używanym do przenoszenia dzienników połączeń / SMS-ów ze starego na nowy telefon z Androidem. Zrobiłeś to, tworząc kopie zapasowe starych plików, włóż zewnętrzną kartę SD do nowego telefonu i ponownie użyj aplikacji, aby ją przywrócić.
Nowsze urządzenia z Androidem niekoniecznie mają już zewnętrzną kartę SD. Dla większości użytkowników LifeSaver2 kłopotliwe jest ręczne przesyłanie plików danych kopii zapasowej, więc autor (działający w Google) postanowił w pewnym momencie wykonać kopię zapasową w chmurze (bankomat Google AppEngine) zamiast na karcie SD.


Obecna wersja LifeSaver 2 nie wydaje się być kompatybilna z tabletami z Androidem 3.2. Czy wymagania systemowe starszej wersji są bardziej elastyczne?
Jukka Suomela

Być może autor wykluczył jakiekolwiek tablety. Technicznie powinno to działać. Powiedziałbym, po prostu spróbuj. Przywracanie starszej wersji jest w połowie uszkodzone (przywrócony dziennik połączeń nie zachowuje dat) w nowszych wersjach Androida, jednak mogę wykonać kopię zapasową na moim Nexusie S z Jelly Bean w porządku przy użyciu tej starej wersji. Nie mam tutaj 3,2 tabletów do testowania.
ce4

1

Jeśli powodem, dla którego martwisz się o uprawnienia, jest to, że obawiasz się, że aplikacja może zrobić coś niegodziwego, dlaczego nie wypróbować rozwiązania typu open source? W ten sposób, jeśli program robi coś złego, programiści będą wiedzieć, patrząc na jego kod źródłowy.

SMS Backup + to narzędzie typu open source. Źródło jest dostępne na https://github.com/jberkel/sms-backup-plus .


SMS Backup + nie działa z tabletami z Androidem 3.2.
Jukka Suomela,

0

Pytania.

  • Czy korzystasz z aplikacji giełdowej?
  • Czy rozważysz użycie zastępczej aplikacji do SMS-ów?

Jeśli tak, rozważ GoSMS Pro. Wbrew temu, co sugeruje nazwa, jest bezpłatny i tworzy kopie zapasowe wiadomości na karcie SD.


Czy może czytać wiadomości SMS ze skrzynki odbiorczej aplikacji stock? Moje główne obawy dotyczą wiadomości SMS, które mam już w skrzynce odbiorczej.
Jukka Suomela,

To absolutnie możliwe. Wszystkie posiadane wiadomości zostaną automatycznie wypełnione w GoSMS. Jest jednak kilka problemów z Go, które opisałem tutaj . Wskazane jest, aby zachować aplikację giełdową i używać GoSMS jako podstawowej aplikacji SMS. W ten sposób możesz nadal tworzyć kopie zapasowe swoich tekstów na karcie SD. Aby automatycznie usuwać wiadomości ze skrzynki odbiorczej, ustaw limit tekstów na rozmowy (zwykle 200, ale więcej, jeśli harmonogram tworzenia kopii zapasowych jest dłuższy niż tydzień i otrzymujesz o wiele za dużo tekstów niż zwykle).
IO

To podejście wydaje się zgodne z Androidem 3.2, co jest miłe. Niestety GoSMS Pro wymaga wielu uprawnień, w tym pełnego dostępu do Internetu.
Jukka Suomela,

Dzieje się tak, ponieważ jest to pełnowymiarowa aplikacja do SMS-ów, a nie taka, która tylko tworzy kopie zapasowe SMS-ów. Ma wszystkie uprawnienia, których potrzebuje Twoja standardowa aplikacja SMS, więc dlaczego jesteś sceptyczny wobec Go? Po prostu ciekawy!
IO

-1

„Kopia zapasowa do Gmaila” to aplikacja, z której korzystam na moim S3 (nie mam innego urządzenia z Androidem, aby ją wypróbować)


Wymaga wielu uprawnień (w tym pełnego dostępu do Internetu) i nie działa na Androidzie 3.2, więc niestety tak naprawdę nie odpowiada na moje pytania.
Jukka Suomela,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.