Wyświetl pełną nazwę pakietu aplikacji?


81

Używam Androida 4.0.3 i nie mogę już znaleźć nazwy pakietu dla niektórych aplikacji. O ile pamiętam, chodziłem do aplikacji i mogłem to tam zobaczyć.

Jak mogę zobaczyć pełną nazwę pakietu jakiejś aplikacji? Na przykład nazwa aplikacji to „Test” i muszę zobaczyć jej pakiet com.test.mytest.


Przyjęta odpowiedź na to pytanie (która ma odwrotny problem: znalezienie nazwy aplikacji, gdy znasz nazwę pakietu) sugeruje po prostu sprawdzenie jej w witrynie Google Play. Nazwa pakietu będzie tam w adresie URL.
ale

3
@AlE .: Jakoś rozwiązanie polegające na „po prostu wyszukaniu go na stronie Google Play” nie działa, gdy celem znalezienia unikalnego identyfikatora pakietu jest znalezienie aplikacji ponownie na stronie Google Play :)
LUB Mapper

Odpowiedzi:


51

Jeśli nie masz problemów z używaniem wiersza poleceń, rozwiązaniem, które podoba mi się, jest polecenie PM w Androidzie. Można go łatwo nazwać za pomocą adb w taki sposób:

$ adb shell "pm list packages -f test"
package:/system/app/AutomationTest_JBUP.apk=com.sec.android.app.DataCreate
package:/system/app/BluetoothTest.apk=com.sec.android.app.bluetoothtest

Zamień na testdowolny pakiet, którego szukasz.

pm ma wiele opcji, które mogą być przydatne w zależności od tego, co chcesz zrobić:

usage: pm list packages [-f] [-d] [-e] [-s] [-3] [-i] [-u] [FILTER]
pm list packages: prints all packages, optionally only
 those whose package name contains the text in FILTER. Options:
  -f: see their associated file.
  -d: filter to only show disbled packages.
  -e: filter to only show enabled packages.
  -s: filter to only show system packages.
  -3: filter to only show third party packages.
  -i: see the installer for the packages.
  -u: also include uninstalled packages.

To działa idealnie. Jako ogólne rozwiązanie wydaje się, że jest to poprawna odpowiedź na pytanie. Możemy również użyć, grepjeśli znamy jakąś część nazwy pakietu.
gnuanu

2
@gnuanu Tak, najpierw użyłem grep, a potem zdałem sobie sprawę, że flaga -f robi to samo (filtry według nazwy pakietu), jak widać w przykładzie. Albo działa dobrze.
bmaupin,

W systemie Windows używaj podwójnych cudzysłowów "zamiast pojedynczych cudzysłowów '. W ten sposób: adb shell "pm list packages -f test"Albo dostaniesz dziwne błędy.
ADTC

3
Nie działa to, jeśli pełna nazwa aplikacji lub pliku apk nie zawiera wyświetlanej nazwy aplikacji. np. „Google Play Services” to com.google.android.gms, ale w zasadzie nie można go znaleźć
goweon

6

Wystarczy udostępnić aplikację ze Sklepu Google Play gdzieś (klikając przycisk udostępniania na stronie aplikacji) i zobaczyć wspólną wartość.

Zobaczysz coś takiego: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.my.packagename

(Jeśli nie możesz go znaleźć w Google Play: możesz długo nacisnąć ikonę aplikacji i nacisnąć „Informacje o aplikacji” Idź na dół strony Androida, a następnie kliknij „Szczegóły aplikacji w sklepie”)


5

Najlepszym sposobem wydaje się użycie ekstraktora APK . W rzeczywistości nie musisz wyodrębniać żadnego pliku APK, ta aplikacja wyświetli kwalifikowaną nazwę dla każdej zainstalowanej aplikacji. Powinno to obejmować wszystkie aplikacje.

Jeśli z jakiegoś powodu nie może znaleźć Twojej aplikacji, rozejrzyj się po karcie SD. Jeśli masz szczęście, aplikacja przechowuje dane lub ustawienia w folderze z kwalifikowaną nazwą aplikacji gdzieś na swojej ścieżce, np /mnt/sdcard/Android/data/net.sylark.apkextractor.


4

Możesz zajrzeć do LogCat. Otwórz LogCat (w Eclipse lub na linii cmd - jeśli urządzenie jest podłączone do komputera - lub do samego telefonu komórkowego, za pomocą dowolnej aplikacji, która pozwala wyświetlić LogCat). Gdy LogCat będzie dostępny, uruchom aplikację - dziennik odpowiadający „ActivityManager” wyświetli rozpoczęte działanie. Będzie to zazwyczaj być w formacie: "Starting activity: Intent { act=android.intent.action.MAIN cat=[android.intent.category.LAUNCHER]...". Niezależnie od tego, jak techniczne może być to podejście, jest to - IMHO - najlepszy sposób na uzyskanie wiedzy na temat działań związanych z uruchamianiem dowolnej z zainstalowanych aplikacji.


3

Jeśli jesteś biegły w posługiwaniu się adbLinuksem, możesz go szybko znaleźć za pomocą polecenia linux grep.

Po prostu zrób:

adb shell
ls -al /data/data/ | grep 'yourAppName'

Musisz oczywiście rootować, aby móc wyszukiwać /data/data/


Jak mogę zostać rootem? Zrootować jak w rootowaniu Linuksa czy rootować jak w „rootowaniu” urządzenia?
NelsonGon

2

Aplikacja OS Monitor poda informacje potrzebne do uruchomienia procesów po otwarciu procesu na ekranie głównym, dotykając go.

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć

Nazwa ps Monitora systemu operacyjnego

Jest to bardzo potężna aplikacja do monitorowania najgłębszych części Androida.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.