Jak skopiować listę sieci bezprzewodowych z jednego urządzenia z Androidem na drugie?


14

Mam bardzo długą listę darmowych hotspotów i sieci znajomych / rodzin w moim telefonie.

Niedawno kupiłem tablet i próbuję znaleźć sposób na skopiowanie listy menedżerów bezprzewodowych na to nowe urządzenie. Masz pomysł, jak to zrobić? Oba urządzenia są zrootowane i działają w systemie ICS.


1
Myślałem, że dzieje się to automatycznie, przynajmniej jeśli włączyłeś opcję „wykonaj kopię zapasową moich danych”.
offby1

Odpowiedzi:


12

Gdy jesteś zrootowany: dane sieci bezprzewodowej są przechowywane data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf- dzięki czemu możesz w zasadzie skopiować wszystkie networkwpisy z jednego urządzenia i wstawić je na drugim. Wpisy wyglądają

network={
    ssid="Telekom"
    key_mgmt=NONE
    priority=42
}

Łatwiejszym sposobem byłoby użycie aplikacji Wlan Backup & Recovery (root) : wykonaj kopię zapasową wszystkich wpisów na jednym urządzeniu i przywróć je na drugim. Jak widać na poniższym zrzucie ekranu, narzędzie może nawet wysłać kopię zapasową pocztą - więc przeniesienie na inne urządzenie powinno być łatwe:

Wlan Backup Hasła Wi-Fi

Ale czytanie komentarzy na temat tej aplikacji sugeruje, że nie zawsze działa ona zgodnie z oczekiwaniami: użytkownicy zalecają nawet użycie instrukcji opisanej powyżej.

Inną opcją jest użycie Titanium Backup i przywrócenie danych Wi-Fi na drugim urządzeniu. Zrobiłem to z powodzeniem kilka razy, także na różnych urządzeniach i między ROM-ami.

Trzecią opcję oferuje aplikacja Hasła Wi-Fi (około 1 USD), która umożliwia udostępnianie sieci.


1
TitaniumBackup (TiB) pozwala również wykonać kopię zapasową na jednym urządzeniu i przywrócić go na innym urządzeniu. TiB oferuje również alternatywny schemat tworzenia kopii zapasowych oparty na XML (w przypadku, gdy plik wpa_supplicant.conf starego telefonu zawiera elementy specyficzne dla urządzenia, które nie działają na nowym urządzeniu. Przynajmniej tak pokazuje TiB jako wskazówka, jeśli wybierzesz pomiędzy opartym na czystym pliku lub schematy tworzenia kopii zapasowych oparte na XML).
ce4

1
Link do Wlan Backup & Recovery nie działa. Polecam moją aplikację jako alternatywę: Wifi Password Recovery .
Nguyen Minh Binh

Dzięki, @NguyenMinhBinh - ale polecając własną aplikację, powinieneś ujawnić swoje autorstwo :)
Izzy

Okej, moja wina. Czy mogę tutaj przedstawić moją aplikację jako odpowiedź?
Nguyen Minh Binh

Jeśli naprawdę pasuje do pytania i rozwiązuje opisany w nim problem (i podajesz w jaki sposób), zdecydowanie możesz polecić własną aplikację - zasadniczo na dwóch warunkach: 1) musisz ujawnić, że jesteś autorem, i 2) nie należy korzystać z tej witryny tylko w celu ogłaszania swojej aplikacji (tj. wnoszenia innych wkładów). Aby uzyskać szczegółowe informacje, zobacz link, który podałem w jednym z (obecnie usuniętych) postów: Jak nie być spamerem . Jeśli możesz trzymać się tych zasad, Twój wkład jest bardzo mile widziany :) PS: Naprawiono twój powyższy komentarz.
Izzy

3

Możesz to zrobić bez uprawnień administratora, ponieważ jest on wbudowany w system Android ICS. Po prostu przejdź do:

Ustawienia -> Kopia zapasowa i zerowanie

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Następnie podczas konfiguracji tabletu możesz przywrócić wszystkie dane Wi-Fi z telefonu podczas synchronizacji z tym samym kontem Google.


Jest to jednak tylko opcja, jeśli wszystko jest w porządku, jeśli cała data jest przechowywana na serwerach Google.
śmiertelna gitara

Czy istnieje sposób na sprawdzenie, czy kopia zapasowa tych danych została utworzona po włączeniu znacznika wyboru?
mikebabcock

2
Nie ma niezawodnego sposobu zapewnienia kopii zapasowej Wi-Fi na serwerach Google. Ponadto istnieje duże prawdopodobieństwo, że przywracanie nie zadziała. Dla mnie to nie działa zbyt często.
Maris B.,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.