Co robią aplikacje „szybszej naprawy GPS”?


10

W Sklepie Play jest co najmniej tuzin aplikacji „Faster GPS Fix” - jedna to nawet aplikacja płatna za 5 USD - i przypominają mi te narzędzia RAM Booster / Optimizer z lat 90.

wprowadź opis zdjęcia tutajwprowadź opis zdjęcia tutaj

Co robią - a lepsze pytanie brzmi: dlaczego Android nie robi tego sam?

Odpowiedzi:


11

Jedna z aplikacji, którą masz zdjęcie, czcigodny Status GPS i Przybornik , opisuje to twierdzenie w opisie aplikacji:

Szybko utrzymuj GPS : zresetuj go lub regularnie pobieraj dane A-GPS, aby uzyskać szybsze poprawki

Wikipedia wykonuje świetną robotę, definiując podstawowe pojęcia Assisted-GPS :

Samodzielny GPS zapewnia pierwszą pozycję w ciągu około 30–40 sekund. Samodzielny system GPS potrzebuje informacji o orbitach satelitów, aby obliczyć aktualną pozycję. Szybkość transmisji sygnału satelitarnego wynosi tylko 50 bitów / s, więc pobieranie informacji o orbicie, takich jak efemerydy i almanach bezpośrednio z satelitów, zwykle zajmuje dużo czasu, a jeśli sygnały satelitarne zostaną utracone podczas pozyskiwania tych informacji, są odrzucane, a samodzielny system musi zaczynać od zera. W AGPS operator sieci wdraża serwer AGPS. Te serwery AGPS pobierają informacje o orbicie z satelity i przechowują je w bazie danych. Urządzenie obsługujące AGPS może łączyć się z tymi serwerami i pobierać te informacje za pomocą nośników radiowych Mobile Network, takich jak GSM, CDMA, WCDMA, LTE, a nawet za pomocą innych bezprzewodowych nośników radiowych, takich jak Wi-Fi.

Jeśli pamięć podręczna A-GPS telefonu jest uszkodzona lub nieaktualna, wymuszenie odświeżenia może być korzystne. Zwykle Android faktycznie automatycznie utrzymuje tę pamięć podręczną. Osobiście używałem tej aplikacji tylko do diagnozowania i rozwiązywania problemów GPS, co robi bardzo dobrze. Podczas normalnego użytkowania nie zawracałbym sobie głowy pamięcią podręczną A-GPS, dopóki nie znajdziesz interwencji.


4
Jedną z zalet funkcji pobierania A-GPS w tych aplikacjach jest to, że możesz pobrać dane A-GPS, kiedy chcesz, podczas gdy tylko Android (próbuje) pobrać je, gdy tego potrzebuje. Użyłem tego kilka razy, aby wstępnie pobrać dane A-GPS, aby upewnić się, że mam ich ostatnią kopię, kiedy wiem, że będę używać GPS później w ciągu dnia / tygodnia w danym obszarze ze słabym / brak sygnału danych.
GAThrawn

1

Istnieje inny styl aplikacji, który po prostu utrzymuje GPS bez przerwy lub częściej.

System Android, w przeciwieństwie do CE i systemów używanych w różnych jednostkach tylko GPS, ma funkcję pozwalającą GPSowi wrócić do trybu uśpienia, dopóki nie będzie potrzebny. Lub możemy to odwrócić i powiedzieć, że budzi to tylko w razie potrzeby. Pozwala to zaoszczędzić dużo energii (znacznie więcej we wczesnych latach tych urządzeń).

Jeśli możesz utrzymać odbiornik GPS w stanie uśpienia i stale sondować sattality, za każdym razem, gdy rzeczywiście potrzebujesz tych danych, będzie działać, będzie zbierał dane z wielu sattalitów, a dokładność pojedynczego szybkiego sondowania lokalizacji będzie znacznie lepsza .
Ponownie tylko dlatego, że odbiornik GPS pracuje non-stop. (niezbyt specjalny, ale jest to metoda)

Jedną z aplikacji tego stylu jest „tracker booster”, a także „status gps” (program statusu rzeczywistego) ma obie możliwe metody (AGPS i Keep Aliive). Wiele aplikacji typu Car Dock i Car Home stosuje metodę „kontynuuj odpytywanie” z gps. Plus dowolna aplikacja, która musi po prostu korzystać z danych GPS, widżetów prędkości, prędkościomierzy, narzędzi lokalizacyjnych.
Wszystko, co utrzymuje GPS w stanie czuwania i działania.

Kiedy lokalizacja nie jest dobrą lokalizacją :-)
Szybkie sondowanie danych satelitarnych z GPS oczekuje tylko, że będzie „blokada”, która wymaga tylko 2 sats dla 2D i 3 sats dla pozycjonowania 3D. Ale ta pozycja nie jest niezwykle dokładna. Biorąc pod uwagę wystarczającą ilość czasu, GPS może zablokować więcej niż 8-20 satelitów (w USA) i uzyskać pozycję, która jest w odległości 9 metrów (to około maksimum z tego, co widziałem). Dodaj trochę uśrednienia (wielokrotne sondaże w tej samej lokalizacji) pełną poprawkę, wyraźny widok nieba Mogę potwierdzić moją lokalizację na obszarze około 10 stóp.

Twierdzenia, że ​​ten styl aplikacji jest dokładniejszy i szybszy, można osiągnąć, utrzymując GPS w stanie czuwania, to wszystko.
Podczas wędrówek, śledzenia GPS, wyszukiwania pamięci podręcznej GPS lub nawigacji samochodowej większość aplikacji już utrzymuje GPS w trybie non-stop, ale nie wszystkie z nich i nie we wszystkich sytuacjach.
Jeśli aplikacja zostanie zepchnięta na dalszy plan i nie będzie miała ustawień, aby utrzymać GPS przy życiu, gdy wróci, dokładność na jakiś czas ucierpi.
Poważni GPSerzy zastosują taką metodę do. . . Utrzymaj GPS przy życiu, co pomaga.

W tej innej metodzie nadal można zastosować pomoc AGPS, aby uzyskać szybszą pierwszą poprawkę. Jeśli twoje urządzenie nie ma żadnego połączenia transmisji danych, a oprogramowanie GPS nie zawiedzie, gdy AGPS nie jest załadowany, Utrzymanie GPS w dobrym stanie utrzyma prawidłową pracę satelitów, AGPS w tym momencie jest niestosowny.

Oba typy programów pojawiają się w sklepie, często z bardzo słabym objaśnieniem funkcji, więc pomaga wiedzieć, która metoda jest zastosowana.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.