Jak mogę się uczyć lub przygotować do egzaminu za pomocą urządzenia z Androidem?


16

Chcę nauczyć się języka lub przygotować się do egzaminu za pomocą telefonu lub tabletu z Androidem.

Czy istnieją jakieś skuteczne i przyjemne metody?


Nieco OT, ale w końcu będą mieć aplikacje na Androida ... Gorąco polecam memrise.com i duolingo.com do nauki języków. Myślę, że działają w przeglądarce Androida
Bryan Denny

1
Uwaga dla innych recenzentów: Proszę przejrzeć odpowiedzi i głosować przed VC'ing ...
ce4

Co powiedział CE4 i proszę zostawić komentarz, dlaczego jesteś VC'ing. Nie jestem pewien, co powinno być nie tak z tym pytaniem, nawet jeśli nie było tak popularne lub nie zawierało dobrych odpowiedzi.
Flow

Zasadniczo jest to ankieta. Nie ma tutaj rzeczywistego problemu z Androidem.
ale

Zaczynam się różnić: chcę użyć moich urządzeń z Androidem, aby przygotować się do egzaminu. Czy to nie faktyczny problem związany z Androidem do rozwiązania? Tak mi się przynajmniej wydaje.
Przepływ

Odpowiedzi:


26

Mógłbym teraz wymienić tutaj wiele rzeczy, ale to potrwa dość długo. Lepiej zorganizujmy to według grup:

Obejmujący wiele tematów

Po pierwsze, oczywiście są wspomniane aplikacje Flashcard (najlepiej ocenione tutaj to prawdopodobnie Learn Easy i AnyMemo - dłuższą listę można znaleźć w moim przeglądzie AndroidPIT Vokabeln i FlashCards ( tutaj wersja Tłumacza Google ).

Nie są one ograniczone tylko do języków, jak wspomniano AnyMemo pokazuje 1 : będąc w stanie również używać obrazów, możesz używać go do wszystkiego - pomyśl np. O obrazach cząsteczek, przykładach okablowania elektronicznego i innych.

AnyMemo Statystyki AnyMemo Learning

Języki

Po drugie, są „duże przewodniki językowe ” - znowu mogę odnieść się do przeglądu na AndroidPIT: Sprachführer (i wariant Google Translate tutaj ). Choć ten ostatni adresowany jest głównie do rodzimych użytkowników języka niemieckiego, na końcu listy znajdują się ogólne wskazówki.

Klasa Francuska Włoski za miesiąc

Podczas gdy FlashCards & Co koncentrują się na nauce słów, bardziej złożone przewodniki językowe obejmują również gramatykę i pełne frazy. Chyba najlepiej jest użyć kombinacji. Jeśli chodzi o FlashCards, każde rozwiązanie powinno zrobić: w większości nie są specyficzne dla języka. Inne z przewodnikami językowymi, w których charakter tego rodzaju polega na tym, że musi on być specyficzny co najmniej do języka docelowego, którego chcesz się nauczyć. Przykłady obejmują francuską wersję demonstracyjną 3 i włoski w miesiąc za darmo 4 .

Trzeciej kategorii nie należy zapominać o tym: Zdobądź dobry eBook Reader i dodaj do niego kilka książek napisanych w języku, którego chcesz się uczyć. Polecam tutaj Moon + Reader 5 , który zawiera już ogromną listę bibliotek online dla wielu języków (która jest nawet posortowana według języków), więc czytelnik natychmiast ma pod ręką kilka zasobów. Masz problem z niektórymi słowami podczas czytania? Po prostu naciśnij długo słowo, aby otworzyć słownik - tłumaczenie online lub słownik offline, taki jak Fora lub ColorDict 6 , które mogą obsługiwać pliki StarDict zapisane na karcie SD. Możliwość oznaczania, a nawet adnotacji za pomocą Moon + Reader(patrz rysunek 5 ), można również użyć tej aplikacji do innych przedmiotów / zajęć.

Moon + Reader ColorDict

Teraz numer cztery powinien być oczywisty: jest taka aplikacja Youtube, z którą można sprawdzić film [klipy] dla określonego języka . Lub zdobądź inny odtwarzacz filmów ( MoboPlayer prawdopodobnie jest dobrym wyborem), a także kilka filmów w docelowym języku.

Zgadnij numer 5? Po prawej: muzyka . W okolicy jest wiele odtwarzaczy muzycznych i utworów do wyboru. Powtarzanie ich w kółko upiekło kilka fraz do mózgu :) Oprócz tego jest też kilka książek audio i plików audio do nauki języków.

Nauka

Do tej pory na temat nauki języków - ale jak zauważyłem, twoje pytanie nie było ograniczone do tego. Przejdźmy więc do kilku innych możliwości - wskazanych w przeglądzie AP Formelsammlungen & Referenzen (Tłumacz Google: formuły i referencje ). Istnieje mnóstwo referencji dla chemii, jak np. Bardzo znany Merck PTE HD ( układ okresowy) 7 , pomoce w obliczeniach matematycznych i referencje takie jak np. Matematyka 8 , referencje fizyki, elektronika, rzeczy dla inżynierów ... Więc nauka wyraźnie nie ogranicza się do Języki.

Merck PTE Matematyka

Organizatorzy szkół

Uczyć się w szkole lub na studiach? Wiele tematów do omówienia i kursów do śledzenia? Można to również objąć za pomocą smartfona lub tabletu z Androidem. Przegląd AP zajmujący się tym tematem to Stundenpläne und Schul-Organizer (Tłumacz Google: organizatorzy szkolni ). Od prostych rozkładów zajęć, takich jak School Schedule 9, po prostu śledzenie, który przedmiot jest uruchomiony, gdzie i kiedy, aż do aplikacji śledzących powiązane zadania, a nawet wyciszania urządzenia podczas zajęć (np. My Class Schedule - zwróć uwagę na małe, ponumerowane pola na niebieskim elementy na zrzucie ekranu 10 , które wskazują połączone zadania), można znaleźć wiele rozwiązań.

Plan zajęć w szkole Harmonogram zajęć

streszczenie

Podsumowując: Istnieje wiele rzeczy, które można wstępnie załadować do tabletu, a następnie użyć do nauki w podróży.


Dodaj Wolfram Alpha w co najmniej części naukowej ..
Android Quesito

10

Flashcards to świetny sposób na naukę. Mogę polecić Anki i Ankidroid ( stronę projektu Google Code ) na Androida. Jest przyjemny w użyciu i bardzo wydajny. Istnieją nawet talie kart z różnych tematów, których możesz się uczyć, poszerzać informacje i udostępniać społeczności.


3
+ nieskończone dla Anki :) myślę, że gotowe talie są złe.
RR

1
Niektóre są dobre, niektóre złe. Ale czasami dobry punkt wyjścia.
Flow

1
Bardzo polecam Anki
Bryan Denny

5

Skontaktuj się z lokalną biblioteką publiczną (porozmawiaj ze swoim bibliotekarzem). Wiele oferuje aplikacje badawcze lub bezpłatny dostęp do narzędzi językowych. Moja biblioteka zapewnia mi na przykład darmowy dostęp do języków mango. O ile nie są bardzo małe, prawdopodobnie będą mieli mnóstwo innych zasobów edukacyjnych i informacyjnych.

Jeśli jesteś w USA, możesz wyszukać biblioteki półlokalne w tym samym stanie. Większość bibliotek w USA da karty każdemu w tym samym stanie. Jeśli biblioteka ma przydatne aplikacje dostępne za darmo, prawdopodobnie zapewnią dobrą obecność w sieci, która powie ci, co musisz zrobić, aby uzyskać dostęp do aplikacji (prawdopodobnie po prostu mieć kartę biblioteczną) i co musisz zrobić, aby uzyskać karta biblioteczna.


4

Do nauki nowego języka uważa się , że podejścia Pimsleur i Rosetta Stone są powszechnie akceptowane (nie można uniknąć słów łasicy).

Używałem zarówno komputera, jak i cieszę się, że Rosetta Stone ma do tego celu aplikację na Androida o nazwie TOTALe .

Podczas gdy podejście Pimsleur obejmuje słuchanie dźwięku i odsyłanie plików PDF, takie podejście może działać na dowolnym urządzeniu.

Gdzie podejście Rosetta Stone jest trochę interaktywne i można to zrobić tylko poprzez aplikację.


4

Nauka języka może być naprawdę fajna, jeśli możesz zrobić zdjęcie słowa w swoim ojczystym języku (testowałem tylko, aby tłumaczyć z angielskiego na angielski i na arabski - nie działało) i szybko znaleźć tłumaczenie na inny ; za to znalazłem Gogle Google ; wygodne rozwiązanie, które pełni również funkcję czytnika kodów QR (wymaga dostępu do Internetu). Gogle Google rozpoznają tylko słowa z wykonanego zdjęcia, dlatego musisz również zainstalować tłumacz Google Translate, aby skierować tekst obrazu do tłumaczenia (zakładam, że nie jest on zawężony do samego Tłumacza Google, jednak ja nie jestem pewien).

Również porządkowanie list rzeczy do zrobienia można zrobić na tabletach / telefonach. Wunderlist to mój aktualny wybór do zarządzania listami rzeczy do zrobienia, ponieważ ma zarówno chromowany dodatek ( tutaj ), jak i aplikację mobilną (tutaj jest link do tego na Androida ). Pomaga kategoryzować zadania do wykonania na osobnych listach, ustalać priorytety czynności do wykonania (tylko 2 priorytety: albo ważne, klikając gwiazdkę, albo normalny priorytet), a także łatwo przeglądać / dodawać zadania na zbliżające się czasy, takie jak „Dzisiaj”, „Jutro” i „Następne 7 dni”. Do synchronizacji potrzebujesz połączenia z Internetem.

Najbardziej oczywistą funkcją tabletu (lub telefonu) jest posiadanie w podróży wszelkich potrzebnych materiałów do czytania i łatwo dostępnych. Jeśli jednak czytasz z komputera, wygodniej jest mieć pilota, który pomoże Ci poruszać się po dokumentach / slajdach prezentacji; łatwe czytanie bez konieczności sięgania po klawiaturę. Chociaż może się to wydawać letargiczne, można go wykorzystać wbrew celom; na przykład korzystanie z bieżni podczas przeglądania slajdów prezentacji lub być może podczas próby prezentacji (gdzie byłby ktoś asystujący w nawigacji slajdów) bez potrzeby sięgania do klawiatury / myszy. Takie aplikacje wymagałyby połączenia bezprzewodowego (Wi-Fi i / lub bluetooth; myślę, że jest różnie - nie wypróbowałem zbyt wiele aplikacji zdalnych). Zdalna aplikacja, z którą ostatnio się spotkałem, toUjednolicony pilot, dla którego należy pobrać serwer na komputer (ma również wersję przenośną). Nie wypróbowałem jeszcze tego pilota (lub innych), więc nie mogę dać opinii.

Mam nadzieję że to pomoże. Miłej nauki!


3
Nie używaj skracaczy URL. To nie jest Twitter.
RR

Przepraszamy za niedogodności, chociaż mogę zapytać, dlaczego tak jest? Uważam je za ładniejsze, ponieważ są skondensowane.
Noha Kareem,

3
Nie od razu wiesz, dokąd zmierzasz, jest dodatkowa warstwa śledzenia i nie są one ładniejsze, ponieważ i tak możesz je ukryć.
RR

1

Sprawdź tę aplikację do budowania słownictwa (angielski) ...

Link: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wordLearner.Free

Opis: Word Learner pomaga zbudować i zachować mocne słownictwo. Przygotowuje Cię do egzaminów konkurencyjnych, takich jak GRE, CAT, CMAT, XAT, SAT, GMAT..etc. Ta bezpłatna aplikacja ma następujące funkcje: 1. Zbiór 380 słów sklasyfikowanych jako Początkujący / Ekspert.

2. Tryb wyszukiwania oparty na filtrze (podobny do słownika)

3.Codzienne powiadomienia o słowach - nie są już wymagane żadne widżety, zamiast tego codziennie otrzymuj powiadomienia o nowym słowie.

4. Dowiedz się Tryb Word.

5. Tryb testowy - Test oparty na słowach wyuczonych przez ciebie.

6. Lista przeglądów - Umożliwia łatwy dostęp do wszystkich słów, które są trudne w jednym miejscu.

7.Statystyki dotyczące wyników.

8. Zintegrowane z Wikisłownikiem - naciśnij długo słowo, aby uzyskać więcej szczegółowych informacji na jego temat, takich jak Etymologia (tj. Pochodzenie słowa).

9. Wymowy wokalne w USA i Wielkiej Brytanii

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.