Czy potrzebuję Internetu / 3G, aby korzystać z GPS?


9

Mam Samsung Galaxy S2, który ma pewne problemy z GPS:
Jeśli korzystam z Internetu, moja nawigacja działa, ale kiedy wyłączam 3G, GPS nie działa.

Czy potrzebuję Internetu / 3G, aby korzystać z GPS?


Z jakiej aplikacji nawigacyjnej korzystasz?
Chahk,

Odpowiedzi:


6

Krótko mówiąc: GPS działa bez aktywnego połączenia, jest całkowicie pasywny.

GPS ma jednak dodatkową funkcję o nazwie A-GPS (GPS wspomagany), która znacznie przyspiesza uruchomienie ( czas do pierwszej naprawy ). Zasadniczo rozgrzewa odbiornik danymi o stanie GPS, takimi jak czas, zgrubna lokalizacja, a przede wszystkim dane o lokalizacji orbity satelitarnej GPS (pobieranie danych efemeryd). Wszystko to jest również zawarte w sygnale GPS, ale zimny start potrzebuje więcej, jeśli odbiornik musi sam go pobrać. Dzięki A-GPS dane te są pobierane z Internetu i podawane do odbiornika.

Uwaga: Dane A-GPS są dobre przez kilka dni, ale z czasem ulegają pogorszeniu, dopóki telefon nie będzie musiał (raz!) Zimnego startu ponownie (lub konieczne będzie ponowne pobranie Internetu). Możesz uruchomić ręczne ponowne pobieranie za pomocą niektórych aplikacji, na przykład stanu GPS .


6

Podstawowe koncepcje

Mylisz dwie różne koncepcje: „GPS” i „Nawigacja”, które są używane w dwóch różnych scenariuszach na twoim urządzeniu.

GPS służy do wskazywania Twojej lokalizacji na całym świecie. Nawigacja służy do planowania i śledzenia ruchów od punktu A do punktu B.

Podczas gdy Nawigacja może zależeć od 3G lub Wi-Fi w celu uzyskania dostępu do Internetu i pobierania map i innych informacji w celu graficznego przedstawienia Twojej lokalizacji w odniesieniu do wyznaczonej trasy, GPS nie korzysta z Internetu, działa komunikując się bezpośrednio z antenami i z kolei z satelitami, aby ustalić twoją globalną pozycję.


Ustawienia telefonu

Istnieją dwa ustawienia telefonu dotyczące GPS, jeden to przełącznik włączania / wyłączania GPS, drugi to A-GPS ( Assisted GPS ), który faktycznie korzysta z łączności internetowej, aby zapewnić szybsze, a czasem dokładniejsze wyniki:

 • Naciśnij przycisk „menu” urządzenia;
 • Wybierz „Ustawienia”;
 • Wybierz „Lokalizacja i bezpieczeństwo”:

  • „Użyj satelitów GPS” - podczas lokalizowania z dokładnością do poziomu ulicy:

   Stuknij, aby zastosować zielony haczyk, aby mieć dostęp do zwykłej metody GPS.

  • „Użyj szybkiego GPS” - Użyj serwera do pomocy GPS (zaznacz, aby poprawić wydajność GPS):

   Jeśli opcja GPS jest aktywna, możesz stuknąć, aby ją aktywować, zwiększając dokładność GPS, ale pamiętaj, że działa to tylko z planem danych, ponieważ wykorzystuje zasoby sieciowe do pomocy w ustaleniu geolokalizacji.


Nawiguj offline

Jeśli potrzebujesz funkcji nawigacyjnych w trybie offline, możesz użyć aplikacji opartej na mapach pobranych do telefonu. Osobiście jestem zadowolony z Navfree: bezpłatna nawigacja GPS Navmii dostępna w sklepie Google Play. Pobrałem kilka map dla Portugalii, około 90 Mb, ale później jestem w pełni zdolny do nawigacji bez połączenia z Internetem.

Mapy są udostępniane przez OpenStreetMap.org bezpłatnie i aktualizowane przez dużą społeczność.

Pędy ekranu bez nawigacji


O GPS

Global Positioning System (GPS) to satelitarny system nawigacyjny złożony z sieci 24 satelitów umieszczonych na orbicie przez amerykański DoD. Nie ma opłat abonamentowych ani opłat konfiguracyjnych za korzystanie z GPS.

Przeczytaj o tym na:


Informacje o nawigacji

Nawigacja to proces dokładnego ustalania pozycji, planowania i podążania trasą.

Przeczytaj o tym na:


5

GPS i nawigacja to osobne pojęcia.

Sam GPS nie wymaga połączenia z Internetem. Jednak wiele aplikacji nawigacyjnych (np. Google Maps lub Waze) wymaga aktywnego połączenia, aby uzyskać dostęp do danych mapy w locie, obliczać wskazówki dojazdu, wyszukiwać szczegóły ruchu drogowego, wyszukiwać interesujące miejsca itp.

Istnieją inne (zwykle płatne) aplikacje, które nie wymagają połączenia z Internetem do nawigacji, ponieważ udostępniają te dane jako osobny plik do pobrania. Wskazówki, nawigacja zakręt po zakręcie, UM-y itp. Mogą być następnie dostępne z danych zapisanych na karcie SD, gdy urządzenie jest offline.

W obu przypadkach GPS jest używany tylko do umieszczenia aktualnej pozycji na mapie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.