Gdzie na Jellybean jest przechowywana aktualna tapeta?


15

Na moim Nexusie S w wersji 4.1.1 nie mogę znaleźć, gdzie jest przechowywana bieżąca tapeta. Odniosłem się do Gdzie jest zapisany obraz tła? , ale mój /data/data/com.android.settings/filesfolder jest pusty (moja przeglądarka plików pokazuje ukryte pliki). W tym pytaniu potwierdzono, że ICS zapisał go w tym miejscu, ale czy Jellybean przeniósł go w inne miejsce?


O ile nie jesteś zrootowany (Dzięki @Izzy) nie widzisz plików i folderów w folderze / data. Korzystam z wersji 4.1.1 CM10 i ponieważ jestem zrootowany, widzę pliki i foldery w / data
Narayanan

1
W moim CM10 4.1.1 nie mam „/data/data/com.android.settings/files/wallpaper”, ale pod „/data/data/com.android.settings/” Mam foldery: pamięć podręczna, lib, tylko shared_prefs. I tylko folder share_prefs nie jest pusty z dwoma plikami xml bez wskaźnika do informacji o tapecie.
Narayanan,

Zmieniłem przeglądarki plików i teraz mam podobną sytuację do @Narayanan, gdzie shared_prefs jest jedynym folderem z plikami. Folder plików isempty
penguinrob

Odpowiedzi:


21

Tapeta była w środku

data/data/com.android.settings/files/

na poprzednich wersjach Androida. Wydaje się jednak, że został przeniesiony w ramach przygotowań dla wielu użytkowników. Obecna lokalizacja to

data/system/users/0/

Plik jest dogodnie nazywany tapetą i jest plikiem png.


Nie używam domyślnej tapety, a mój folder plików jest pusty (patrz mój komentarz do pytania). Czy jest jakieś narzędzie, które pozwala zobaczyć, które pliki są modyfikowane?
penguinrob

@penguinrob Nie jest przenoszony w JB. Co rozumiesz przez modyfikację?
RR

Na Macu mogę użyć fs_usage do monitorowania plików, do których aplikacja uzyskuje dostęp. Zastanawiam się, czy jest coś podobnego, co można by wykorzystać do sprawdzenia, jakie pliki są modyfikowane po zmianie tapety.
penguinrob,

@ pingwinrob masz rację, to zostało przeniesione. Nie zauważyłem, ponieważ nie wyczyściłem, kiedy zaktualizowałem do JB.
RR

Cieszę się, że nie jestem jedyny!
penguinrob

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.