Gdzie jest zapisany obraz tła?


26

Oto moja sytuacja:

Miałem obraz ze strony internetowej, którą ustawiłem jako tło w przeglądarce. Zastanawiam się teraz, gdzie mogę znaleźć obraz w systemie plików, ponieważ nie mogę go już znaleźć w Internecie. Jestem zakorzeniony.


Nie jestem pewien, czy tam jest, ale sprawdziłeś /sdcard/downloads/?
Mateusz

Nie. Nie ma go tam.
Deniz Zoeteman

3
Może być zmiana na Jellybean: android.stackexchange.com/questions/27692/…
Flow

Znalazłem mój, szukając „tapety” w standardowej przeglądarce.
Denis

Odpowiedzi:


12

Nie jestem pewien, czy jest tak samo w starszych systemach, ale w ICS wydaje się, że zapisuje bezpośrednio /data/data/com.android.settings/files/wallpaper. Ustawiłem mój z przeglądarki, wyciągnąłem ten plik, a następnie zmieniłem go na rozszerzenie .png i altówkę - to był obraz, który ustawiłem.

Wygląda również na to, że ten plik jest po prostu nadpisywany po zmianie tapety, więc nie widzę sposobu na odzyskanie go po zmianie, chyba że masz kopię obrazu w innym miejscu.

Wydaje się, że jest to miejsce, w którym jest zapisane na CyanogenMod 7, więc możliwe jest, że jest to „standardowa” lokalizacja (przynajmniej na pewno dobre miejsce do sprawdzenia).


16

Zirytował mnie dokładnie ten sam problem, dlatego zaprogramowałem aplikację, która automatycznie zapisuje twoje tapety i tapety na żywo. Ułatwia powrót do poprzedniej tapety. Nazywa się Wallpaper Saver od Appdictive i jest bezpłatny w Sklepie Play. (Nie wymaga dostępu do roota).


2
Działa jak marzenie.
Felix Goldberg

Działa, ale nie wyszukuje zestawów aplikacji tapet muzei każdego dnia. Znajduje tylko domyślne tło
muzei

7

W Androidzie 7.0 znajduje się w /data/system/users/0. Musisz użyć eksploratora plików, aby zmienić nazwę na jpg lub cokolwiek to jest. Folder zawiera również tapetę z blokadą ekranu, więc to plus.


0

Możesz do tego użyć przeglądarki Root, eksploratora plików EE lub innych przeglądarek folderów głównych. Przejdź do ścieżki głównej za pomocą przeglądarki root (lub eksploratora plików Es), a następnie:

data/data/com.cmcm.locker/cache/Volley/dat 

Gdy spróbujesz go otworzyć, nie otworzy się. Aby go otworzyć:

  1. Skopiuj obrazy o dużym rozmiarze (może więcej niż 80 Kb, ponieważ uzyskali jakość) i wklej je do folderu, który nie znajduje się w katalogu głównym. (Wystarczy skopiować go do folderu „Pobrane” lub na kartę SD)

  2. Zmień nazwę. Ale kiedy to zrobisz, nie zapomnij o „.jpg” na końcu wpisanej nazwy. Np. Jeśli zmienię nazwę na „Sukkoth.jpg”

  3. Otwórz go za pomocą Galerii lub dowolnej aplikacji do przeglądania obrazów.


0

W Androidzie 7.1.2 znalazłem je tutaj, ale nie mają rozszerzenia:

/data/data/com.android.wallpaperbackup/files
wallpaper-lock-stage
wallpaper-stage

i tutaj, jak sugerowano powyżej

/ data / system / users / 0
wallpaper
wallpaper_lock
wallpaper_lock_orig
wallpaper_orig

Rozszerzenie obrazu można po prostu dodać do tych plików.


-1

w Androidzie 9 (mój S10 +) tapety (blokada i zwykłe) są przechowywane w:

/storage/emulated/0/Android/data/com.android.systemui/files/backupwallpapers/
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.