Jak zdobyć mapy do użytku offline?


15

Prawie cały dzień spędziłem na poszukiwaniu przyzwoitych aplikacji do map (przyzwoite = bezpłatne, aktualne, bycie otwartym oprogramowaniem to plus).

Skończyło się na TrekBuddy, GoPenS , RMaps , Maverick, OruxMaps (te podkreślone wyglądają najlepiej, moim zdaniem).

Jednak teraz mam inny problem - jak przygotować mapy dla tych aplikacji (pomóżcie mi z jednym i mam nadzieję, że zarządzę resztą) na użytek offline?

Chciałbym pojechać na przejażdżkę, odebrać telefon gdzieś w lesie i zobaczyć na mapie, gdzie jestem. Na razie działa tylko z połączeniem internetowym, ale bez niego mam ogromną mapę i po powiększeniu puste miejsce lub ikonę „ładowania”.

W skrócie - PYTANIE - jak karmić telefon / aplikacje mapami, aby móc swobodnie powiększać / pomniejszać mapę, gdy jestem na wolności (offline)?

Chciałbym unikać trików, takich jak poleganie na buforowaniu - więc „rozwiązanie” skanowania interesującego regionu wszystkimi możliwymi skalami i w takim przypadku nabycia wersji offline mapy jest nie do przyjęcia!

Wyjaśnienie: Nie szukam innej aplikacji (jednak dziękuję za podpowiedzi / linki), szukam map (danych). Chcę uzyskać mapę z wersji on-line (automatycznie pobieranej) do wersji off-line.


1
Wyjaśnij: Chcesz korzystać z map offline, ale nie chcesz ich wcześniej przechowywać? Jak to powinno działać?
Izzy

@Izzy, chcę je zapisać z wyprzedzeniem, jednak przez pojedyncze działanie, a nie przez ręczne skanowanie mapy on-line, cm po cm, aby utworzyć pamięć podręczną w danej aplikacji. Czy jasno wyjaśniłem różnicę?
greenoldman,

mapy osmand (kto mi o tym powiedział ?!) Mapy offline fwiw
t0mm13b

@ t0mm13b, osmand to aplikacja, a nie mapa. I szukam sposobu na przeniesienie map on-line do map off-line.
greenoldman

Odpowiedzi:


14

OsmAnd (w sklepie Play lub F-droid.org (wersja jest nieco opóźniona)) ma następujące funkcje:

 • W pełni otwarte źródło
 • Całkowicie offline (z opcją dla niektórych funkcji online)
 • Sklep Play: Ograniczony do 16 pobrań (bezpłatnie) lub kosztuje ~ 6EUR (za finansowanie)
  (zbuduj go sam lub skorzystaj z kompilacji nocnej, jeśli nie chcesz płacić lub użyć darmowej)
 • Mapy wektorowe offline:

  • na podstawie danych Openstreetmap
  • stwórz swój własny z OsmandMapCreator
  • wiele gotowych obszarów dostępnych do pobrania w aplikacji
 • Mapy oparte na kafelkach online (wtyczka buforowania danych dla GMaps / Bing / Yahoo / i 25? Innych)
 • Integracja OSM (raport o błędach, przesyłanie GPX, edycja na żywo)
 • Nawigacja głosowa offline
 • Śledzenie GPX

Nieograniczona aplikacja (w Google Play) kosztuje niewielką opłatę (około 3 EUR) na sfinansowanie projektu. Zastanów się nad zakupem, kiedy przetestujesz bezpłatną wersję i polubisz ją, a nie po prostu pij co noc, jeśli nie chcesz tylko przetestować najnowocześniejszych funkcji. Możesz oczywiście również zbudować własny (jego FOSS).

pobieranie map offline w aplikacji


Dziękuję bardzo, grałem już trochę z danymi OSM, pobrałem mapy, są one naprawdę offline, a dziś uratowałem moją skórę (ponieważ GM usunął „cache” podczas aktualizacji). Mam nadzieję, że uda mi się również wesprzeć tę aplikację.
greenoldman

Podczas gdy wpadłem na ten wątek, miłym dodatkiem do OsmAnd jest OsmTracker - IMHO jest znacznie lepszy niż wtyczka trackera dla OsmAnd. Można dodawać adnotacje do śladu w locie, a po zakończeniu jazdy / chodzenia bezpośrednio przesłać ślad do OSM w celu dalszej edycji, na przykład.
greenoldman

OpenStreetMap ma również dobrą wiki porównawczą .
ce4

naprawdę świetna aplikacja
Francesco

11

Od 27 czerwca 2012 r. Mapy Google na Androida są dostępne w trybie offline.

Zapewniają one 10-milowy promień pamięci podręcznej map, a ponieważ możesz wskazywać różne lokalizacje i buforować je, możesz wirtualnie buforować cały świat.

 1. Otwórz aplikację Google Maps;
 2. Po załadowaniu mapy naciśnij przycisk menu i wybierz „Ustawienia”;
 3. Z panelu „Ustawienia” wybierz „laboratoria” i włącz opcję „Obszar mapy Precache”.
 4. Wróć do widoku mapy, przejdź do obszaru, który chcesz zapisać do użytku offline;
 5. Po załadowaniu kliknij go, aby otworzyć widok szczegółowy i wybierz opcję „Obszar mapy Precache”.

Powtórz ten proces tyle razy, ile chcesz buforować wszystkie żądane obszary.


Spinki do mankietów

Bardziej szczegółowe instrukcje krok po kroku na stronie: Jak korzystać z funkcji offline Map Google w systemie Android .

Oficjalna strona pomocy Google dla map offline tutaj .


To idealne rozwiązanie ...
Android Quesito,

1
Świetna odpowiedź, na razie pozostawiam pytanie otwarte, ponieważ naprawdę chciałbym korzystać ze wspomnianych aplikacji, a także boję się wygaśnięcia takich map. Zobacz tutaj: android.stackexchange.com/questions/13641/...
greenoldman

Niezupełnie idealne rozwiązanie: pamiętaj, że nawet jeśli pobrałeś mapy, wyszukiwanie adresu ulicy nie zadziała. (Nie wspominając o kierunkach ...)
fdierre

Mój strach był słuszny - GM albo jest w fazie alfa, albo celowo traktuje mapy offline jako pamięć podręczną. W każdym razie po aktualizacji dowiedziałem się (gdy byłem już gdzieś na torze), że moje mapy GM są puste i jestem zagubiony w pustce. Na szczęście mam również OsmAnd z mapami naprawdę off-line.
greenoldman

@macias Osobiście używam Navfree do nawigacji offline, mam cały świat na telefonie i nie potrzebuję żadnego połączenia z Internetem :)
Zuul

5

Użyj map wektorowych zamiast pobierania lub buforowania renderowanych kafelków map.

Mapy wektorowe a mapy bitowe, wstępnie renderowane, mapy kafelkowe

Oto różnica: buforowanie Map Google lub innych wstępnie renderowanych map przechowuje od dziesiątków do tysięcy kafelków (bitmap) obrazów na twoim urządzeniu. Mimo że są one skompresowane, zajmują gigabajty pamięci, zwłaszcza jeśli masz zamiar przechowywać mapy dla całego kraju.

Również obrazy bitmapowe są po prostu: Obrazy. Mapowanie, a zwłaszcza aplikacje nawigacyjne, nie mogą interpretować tego, co jest wyświetlane na obrazie. Więc nie wiedzą o najbliższej stacji benzynowej, przystanku autobusowym, o jakiej rzece płyniesz itp.

Mapa wektorowa ma jakiś specjalny format danych. Aby go wyświetlić, należy go zrenderować, co oznacza, że ​​obraz musi zostać najpierw obliczony na podstawie surowych danych. Największą wadą jest to, że aplikacje korzystające z nich mogą wymagać więcej procesora. Jednak w zależności od jakości i zawartych funkcji mapy wektorowej oraz jakości i funkcji aplikacji można wyszukiwać mapy w poszukiwaniu nawigacji samochodem, pieszo, bagażnikiem, rowerem. Możesz uzyskać informacje o najbliższych restauracjach lub najbliższej skrzynce na listy.

Kolejną główną zaletą map wektorowych jest ich znacznie mniejszy rozmiar w porównaniu do danych bitmapowych. Podczas gdy wstępnie renderowany obraz kafelka mapy może zawierać pewne zielonkawe i zmieniające się dane w pikselach, aby reprezentować zalesiony obszar, który jest liniowy proporcjonalny do obszaru pokrytego, ta sama mapa wektorowa może po prostu powiedzieć „zalesiony obszar” i przechowywać współrzędne granicy.

Kolejną zaletą jest to, że aplikacja decyduje o sposobie renderowania wspomnianego obszaru zalesionego, dzięki czemu użytkownik ma pewien wpływ na to, jak lubi wyglądać mapy. Być może będziesz w stanie powiedzieć aplikacji mapującej, aby przełączyła się na schemat kolorów czerwony / niebieski / czarny w nocy, bez konieczności pobierania drugiego zestawu płytek bitmapowych. Jest on po prostu przeliczany w locie po zmianie niektórych ustawień i nie zajmuje dodatkowej pamięci.

Ilość miejsca i dostępny zestaw funkcji są ograniczone danymi zawartymi w mapie wektorowej. Tak więc w zależności od potrzeb i aplikacji, niektórzy mogą chcieć mieć w pełni otwarte dane mapy ulic, a niektórzy radzą sobie tylko z podstawowym zestawem.

Ponadto dzięki mapom wektorowym i ich niewielkiej ilości miejsca oraz możliwości dostosowywania renderowania w aplikacjach nie trzeba używać żadnej dodatkowej aplikacji na pulpicie, aby przygotować mapy. Pobierz pliki i gotowe. Choć teoretycznie to działa, w praktyce oryginalne pliki danych projektu OpenStreetMap muszą zostać przekonwertowane na inny składniowo format. Patrz poniżej.

Wracając do poradników i aplikacji, wciąż jestem początkującym użytkownikiem Androida. Oto, czego dziś używam.

Open Street Map to projekt zapewniający w pełni funkcjonalne mapy wektorowe za darmo. Podobnie jak Wikipedia, dane map mogą być ulepszane przez użytkowników i dzieje się tak przez cały czas.

Mapsforge Wektorowe mapy

Wstępnie zmontowane mapy wektorowe otwartej mapy ulic można znaleźć dzięki uprzejmości projektu mapforge na stronie http://download.mapsforge.org/maps/

Korzystanie z oryginalnych plików Open Street Map

Powyższe pliki mapforge mogą być używane w obecnej postaci, a zatem są najwygodniejszym rozwiązaniem. Jeśli jednak chcesz zacząć od oryginalnych plików Open Street Map , postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, aby przekonwertować oryginalne pliki z formatu PBF na format mapy za pomocą Osmosis . Typowy przykład wiersza poleceń to:

osmosis --read-pbf "hungary.osm.pbf" --mapfile-writer file="hungary.osm.map"

Umiejscowienie

Jako aplikację do mapowania możesz używać Locus Free . Ściągnij i zainstaluj.

Pobierz dowolny plik map wektorowych i zapisz go w telefonie w folderze /mnt/sdcard/Locus/MapsVector/_themes/. Osobiście pobieram mapy na komputer stacjonarny, przechowuję je w folderze, który udostępniam przez Sambę w systemie Linux lub udostępniam na komputerze z systemem Windows. Następnie korzystam z dowolnego menedżera plików Androida ( Ghost Commander z wtyczką Samba , Menedżer plików File Explorer ES ) na moim telefonie, aby skopiować pliki ze wspólnej lokalizacji do folderu mapowania Locus urządzenia z Androidem.

OruxMaps

Możesz także użyć aplikacji OruxMaps . Niestety nie znalazłem jeszcze sposobu korzystania z obu aplikacji bez konieczności dwukrotnego przechowywania danych mapy. ( Karty SD nie obsługują dowiązań symbolicznych . Jeśli masz dane w pamięci wewnętrznej, możesz ich użyć i przechowywać mapy tylko raz). Możesz ponownie użyć preferowanego *.mapmenedżera plików na Androidzie, aby skopiować pliki ze wspomnianego folderu Locus do folderu, w którym OruxMaps przechowuje pliki map. Domyślnie tak jest/mnt/sdcard/oruxmaps/mapfiles

Przejdź do nowej mapy:

 1. Kliknij ikonę „mapy” w prawym górnym rogu
 2. Kliknij „nową mapę” w menu podręcznym
 3. Kliknij „offline” w prawym górnym rogu
 4. Wybierz dowolny plik mapy * .map

Zauważ, że w OruxMaps możesz poruszać się po podfolderach. Jeśli chcesz, możesz użyć menedżera plików do organizowania map w podfolderach. Wskazówka: Możesz w pełni skopiować dane mapforge do folderu mapy OruxMaps i nie martw się już :-)

Zauważ też, że jeśli masz otwartą aplikację OruxMaps podczas kopiowania nowych plików map do jej folderu danych, być może będziesz musiał kliknąć „Zresetuj źródła mapy” w oknie dialogowym „Nowa mapa”, aby upewnić się, że ponownie odczytuje folder mapy dla nowego akta.

Oto instrukcje na temat tych dwóch aplikacji do tworzenia map map . Jak wspomniano wcześniej, w zależności od aplikacji możesz wpływać na sposób renderowania map wektorowych. Obejmuje to ustawienia kolorów, a także dane, które mają być uwzględnione na wyświetlaczu, a które nie.


2

Dzięki twojemu wyjaśnieniu zakładam, że można uzyskać dane mapy z poziomu aplikacji. W takim przypadku proponuję rzucić okiem na Locus Maps , które jest doskonałym rozwiązaniem. Ma już wiele wbudowanych źródeł map - a jeśli to nie wystarczy, Map Tweak Addon oferuje dodatkowe źródła.

Dodatkowe zasoby w Locus Maps to:

Mógłbym wymienić jeszcze więcej zasobów - i zrobię to, jeśli chcesz.


Dziękuję za tę odpowiedź, wszystko, co napisałeś, jest bardzo cenne, ale szukam sposobu na przeniesienie map z trybu on-line do trybu off-line, aby nie używać innej aplikacji mapowej - szukam danych, a nie programu .
greenoldman

3
Problem polega na tym, czy dane są kompatybilne z jakim programem. Każda aplikacja używa mniej więcej własnego standardu. Dlatego dane odpowiednie dla jednego mogą nie pasować do innego - chociaż mogą korzystać z tych samych źródeł, mogą różnić się sposobem przechowywania materiału. Cudowną rzeczą w Locus jest to, że możesz tworzyć własne KMZ, w tym obrazy (np. POI, itp.) I wiele więcej. Ale AFAIK istnieje również kilka stron internetowych lub programów komputerowych, które umożliwiają przygotowanie danych map dla Locus lub OruxMaps. W przypadku Locusa niektóre z nich są wymienione / opisane na jego forum (ostatni link w mojej odpowiedzi tam jest).
Izzy

Wiele z nich wspomina o OpenStreetMap, ale wszystko, co widzę w opcjach, to buforowanie, a nie ich pobieranie.
greenoldman

Który zasadniczo jest taki sam (są pobierane do pamięci podręcznej). W Locus nazywa się to „pobieraniem” i są one przechowywane w specjalnych bazach danych. Możesz nawet ograniczyć Locus, aby korzystał tylko z pobranych danych mapy - lub pozwól mu sprawdzać dostępność aktualizacji dla obszaru, w którym obecnie się znajdujesz.
Izzy

0

Tak, HERE Maps jest znacznie łatwiejszy w tym celu. Wystarczy pobrać aplikację ze Sklepu Play, a następnie można pobrać mapy offline dla dowolnego stanu lub kraju na świecie.


Witamy entuzjastów Androida. Zauważyłem, że wspomniałeś o TUTAJ mapach także w innej odpowiedzi. Czy jesteś po prostu szczęśliwym użytkownikiem lub jesteś związany z tym produktem? Pamiętaj, że ta strona wymaga podania informacji o wszelkich powiązaniach.
Thelper

nie, po prostu odpowiadam na te same pytania :)
user44746,

nie, mapy HERE nie zawierają wszystkich krajów: brakuje Japonii i obu Korei.
ccpizza
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.