Czy można mieć wiele wystąpień tej samej aplikacji (zalogowanych na różne konta)?


11

Czy można mieć wiele wystąpień tej samej aplikacji (zalogowanych na różne konta)?

Przykład: Chcę, aby Instagram A był zalogowany na konto A (osobiste), a Instagram B zalogowany na konto B (biznesowe). Obie aplikacje są na tym samym telefonie; Nie chcę się logować i wylogowywać, wystarczy użyć innego konta.


Kiedy masz na myśli „Instagram A” i „Instagram B”, masz na myśli dwa wystąpienia? W takim przypadku Android nie pozwala na więcej niż jedną instancję tej samej aplikacji. IMHO, chyba że sama aplikacja zawiera pewne obejścia (np. Sposób, w jaki przeglądarka Chrome ma karty do kompensacji), nie jest to możliwe.
Narayanan,

Jest to coś, co musi wdrożyć indywidualna aplikacja. Aplikacje takie jak GMail mają tę funkcję, wielu innych autorów aplikacji nie wkłada dodatkowej pracy w funkcje takie jak ta, z których nie skorzysta wiele osób.
GAThrawn

1
Do jakiej wersji Androida masz na myśli?
t0mm13b

2
Tak, wyjaśnij dokładnie, co rozumiesz przez „różne konta”. Masz na myśli różne konta na Facebooku, ale jedno konto użytkownika na Androida? W takim przypadku Twoje pytanie może być podobne: Jak zachować dwie wersje aplikacji? Masz na myśli dwa konta użytkowników Androida na tablecie 4.2?
eldarerathis

3
Wygląda jak klasyczny problem XY . Zgaduję, że chcesz łatwo przełączać się między wieloma kontami na Facebooku i zdecydowałeś, że rozwiązaniem jest posiadanie wielu instalacji tej samej aplikacji. „Byłoby lepiej, gdybyś zapytał o rzeczywisty problem, który próbujesz rozwiązać.
ale

Odpowiedzi:


4

Titanium Backup PRO (i tylko na to pozwala wersja płatna (Pro)) - FYI ROOT REQUIRED - pozwala na Profile, ale nie na uruchamianie wielu insintances tej samej aplikacji, z wyjątkiem Winampa (ale Winamp zawsze był napisany do zrobienia że bez względu na platformę)


11

Istnieje niezręczne rozwiązanie:

Zmiana nazwy nazwy pakietu wewnątrz apk zaproponowane przez Adobe, aby naprawić paskudny ograniczenie ich ramach AIR XDA ma taką samą zbyt .

Wszyscy używają apktool do inżynierii wstecznej aplikacji (rozpakuj apk, zmień nazwę pakietu w AndroidManifest.xml, przepakuj, zrezygnuj).

Uwaga:
nie zmieni to lokalizacji na karcie SD (jeśli jest używana, wszystkie 5 instancji nadal używa tego samego folderu na karcie, tylko FYI)


3

Wystarczy zdekompilować aplikację, zmienić nazwę pakietu, skompilować, przekazać na telefon. Gotowe! Po prostu nie rozpowszechniaj go, reklamując go jako swój, ponieważ jest to nielegalne.


2

Nie, nie można uruchomić wielu instancji tej samej aplikacji.


2

Nie, to zdecydowanie niemożliwe. System operacyjny Android nigdy nie pozwala instalować wielu takich samych aplikacji.


A co z JB 4.2 i kontami wielu użytkowników?
t0mm13b

5
nawet w wersji 4.2, technicznie rzecz biorąc, nigdy nie instalujesz aplikacji więcej niż raz. używa tej samej aplikacji, która została wcześniej zainstalowana, po prostu tworzy folder danych dla użytkownika, który „zainstalował” aplikację.
Ryan Conrad

1

Nie możesz mieć dwóch aplikacji o tym samym identyfikatorze. Identyfikator to ciąg znaków po tym tekście w adresie URL aplikacji https://play.google.com/store/apps/details?id=. Tak więc dla pojedynczej aplikacji byłoby to takie samo, nawet jeśli nie pobrałeś jej z playstore, identyfikator byłby unikalny dla aplikacji.

W przypadku aplikacji Facebook identyfikator to com.facebook.katana.


2
PS: Identyfikator jest również nazywany nazwą pakietu aplikacji.
noob

Może dekompilujemy aplikację i zmieniamy identyfikator na com.facebooka.katana i rekompilujemy, a następnie instalujemy. Mybe zainstalowany?
Batuhan Topbaş

Nadal nie będzie działać. Aplikacja facebook korzysta z interfejsu API wykresu Facebooka, w którym należy podać nazwę pakietu i nazwę głównej klasy aktywności na pulpicie nawigacyjnym wraz z identyfikatorem programisty. Musisz także zmienić identyfikator aplikacji na Facebooku i tajny klucz. Sztuczka może działać w innych aplikacjach.
noob
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.