Jak radzić sobie z niechcianymi aplikacjami systemowymi bez rootowania?


Odpowiedzi:


23

Nie, to niemożliwe - tylko root może zapisywać partycje systemowe (co jest wymagane do usunięcia aplikacji systemowej, która jest tam przechowywana). Jednak korzystając z ICS (Android 4.0) lub nowszego, możesz je przynajmniej „zamrozić” (uczynić „niewidocznym i bezużytecznym”) - a jeśli później zdecydujesz inaczej, odblokuj je ponownie (patrz np. Jak usunąć / wyłączyć aplikacje Bloatware w HTC One X lub Bye-bye, bloatware: wyłącz aplikacje systemowe w Android Ice Cream Sandwich .


10

Zgadzam się głównie z odpowiedzią Izzy, jednak technicznie jest to możliwe bez.

Tło:

  • Aplikacje systemowe znajdują się w / system / app / *
  • / system to osobna partycja, która jest montowana tylko do odczytu podczas normalnego użytkowania
  • Niektóre telefony (HTC) blokują nawet partycję flash, aby uniemożliwić zapis
  • Zwykle uzyskuje się rootowanie w normalnym systemie, aby umożliwić zapisywanie / system i usunąć rzeczy z prawami roota
  • Rootowanie to proces rootowania się w normalnym systemie Android i uczynienie go trwałym przez zainstalowanie jakiegoś pliku (/ usr / xbin / su i tak dalej)

Aby usunąć aplikacje bez rootowania, nie trzeba rootować swojego telefonu, ale znaleźć inny sposób na usunięcie niepotrzebnych aplikacji z / systemu

  • Na urządzeniach Google Nexus można odblokować i uruchomić tymczasowe niestandardowe odzyskiwanie, aby to zrobić (bez rootowania normalnej instancji Androida)
  • W przypadku urządzeń Samsung można zastosować to samo podejście, co w przypadku CF-Root (pobieranie partycji, modyfikowanie, zapisywanie)
  • Lub po prostu uruchom exploita bez procedury rootowania i użyj tego tymczasowego katalogu głównego, aby wykonać wszystkie potrzebne porządki

Konkluzja: Zrootowanie, a następnie zrobienie tego jest znacznie łatwiejsze. Chciałem tylko wyjaśnić, że jest to technicznie możliwe


Czy możesz powiedzieć o tym bardziej szczegółowo dla Samsunga (Galaxy Y), czy może podać link?

Przepraszam, nie mam żadnych linków. Powiedziałbym, że najprostszym sposobem na to jest root / remove-junk / unroot zobacz tutaj . Jeśli naprawdę chcesz to zrobić bez rootowania: możesz zobaczyć zawartość pliku unroot.zip i stworzyć własny update.zip, który usuwa tylko to, czego nie lubisz. Jednak: musisz nauczyć się, jak to zrobić i jak działa skrypt, ale uważaj na ryzyko: możesz łatwo uszkodzić telefon. Lepsze rootowanie i później rootowanie to znana ścieżka.
ce4

1
Po prostu myślę tutaj głośno; ale czy nie byłbyś w stanie podłączyć telefonu do komputera z systemem Linux i /systemstamtąd zamontować partycję?
RobinJ,

1
Nie. Dostęp do dev block / system nie jest możliwy poprzez pamięć masową USB bez rootowania. Również zwykłe linuksy nie obsługują yaffs2 po wyjęciu z pudełka.
ce4
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.