Jak mogę zminimalizować aplikacje w systemie Android?


13

Czy w systemie Android można zminimalizować aplikacje i kontynuować ich używanie od tego samego miejsca?

Po naciśnięciu środkowego przycisku aplikacja zamyka się, widzę ją jako „Uruchomioną” w Menedżerze zadań, ale kiedy ponownie otwieram aplikację, nie wznawia się od tego samego miejsca. Próbowałem tego do różnych zastosowań.

Mam Samsung Galaxy Y.


1
Z jakiej wersji Androida korzystasz?
Rashidi Zin

2
Uważam, że zależy to od sposobu, w jaki aplikacja została zakodowana. Niektóre aplikacje zamykają się niezależnie od tego, czy naciśniesz przycisk Wstecz, czy przycisk Hooe.
Śmigło

Odpowiedzi:


18

Naciśnięcie środkowego przycisku (lub ekranu głównego) powoduje „zminimalizowanie” aplikacji. To pomysł na Androida.

Jeśli aplikacja nie zostanie wznowiona w tym samym momencie, oznacza to awarię programisty i kodu źródłowego aplikacji nieużywających odpowiednich wywołań interfejsu API lub ogólną wadę w kodzie aplikacji.


7
Wystarczy dodać notatkę boczną, że zarządzanie pamięcią w Androidzie ma na celu automatyczne zamykanie „zminimalizowanych” aplikacji, do których nie uzyskano dostępu od jakiegoś czasu, gdy pamięć jest potrzebna dla nowo uruchomionych aplikacji. W przypadku niższych telefonów z ograniczoną pamięcią może to wyjaśniać, dlaczego aplikacje działające w tle są bardziej agresywnie zamykane.
Chahk,

1

Możesz zminimalizować aplikacje lub faktycznie mieć to jako wyskakujące okienko:

  1. Stuknij domowe okno wieloekranowe
  2. Dotknij i przytrzymaj aplikację, którą chcesz zminimalizować
  3. Możesz otworzyć menu „Opcja” u góry strony i przeciągnąć i upuścić, zminimalizować, przejść do pełnego ekranu lub zamknąć aplikację tutaj

Ta funkcja nie dotyczy wszystkich aplikacji. I tylko nowsze wersje Androida mają tę funkcję.


-1

Wcale nie głupie. Nie można „zminimalizować” aplikacji w Androidzie, ale można pozostawić ją uruchomioną w tle. Jeśli jesteś na stronie internetowej, naciśnij przycisk Home i rób wszystko, co musisz zrobić, a następnie naciśnij długo przycisk Home, a ostatnie 6-8 aplikacji, z których korzystałeś, pojawi się w wyskakującym okienku, kliknij przeglądarkę i powróć do swojej strony internetowej.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.