Jak zarządzać powiązaniem zamiarów z aplikacjami?


20

Gdy system emituje zamiar, dla którego masz wiele aplikacji, które mogą obsłużyć zamiar, otworzy się okno dialogowe z informacją, której aplikacji chcesz użyć z tym zamiarem.

Czy istnieje sposób, aby zobaczyć, czym są te skojarzenia i je usunąć?

Jeśli nie ma do tego aplikacji ani interfejsu, czy znasz interfejs API umożliwiający dostęp do tych powiązań?

EDYCJA: Kiedy mówiłem o stowarzyszeniach, lubiłem stowarzyszenia „późno związane”. Na przykład, kiedy otwieram łącze i mam wiele przeglądarek, uruchamiana jest intencja mówiąca „wyświetl link” i wybieram „zawsze używaj tej aplikacji”; co mogę zrobić, jeśli po pewnym czasie wolę użyć innej aplikacji do tego celu?


1
Fakt, że nie można wyświetlić wszystkich zarejestrowanych zamiarów, jest poważną wadą AOSP
Redandwhite

Odpowiedzi:


13

Uważam, że oba pytania są przeczące. Tak, możesz usunąć domyślne powiązania tylko wtedy, gdy wiesz, z którą aplikacją jest skojarzona Intent(nadal pojawi się okno dialogowe z pytaniem, z której aplikacji chcesz korzystać w bieżącym Intent).

Poza tym nie ma sposobu na wyczyszczenie skojarzeń. Są one zakodowane na stałe w każdej aplikacji, nie ma możliwości ich usunięcia.

AKTUALIZACJA: Aby odpowiedzieć na edytowane pytanie, przejdź do Ustawienia> Aplikacje> Zarządzaj aplikacjami, znajdź aplikację wybraną jako domyślną dla tego celu, kliknij Wyczyść wartości domyślne


4

Możesz usunąć niektóre Intentpowiązania, przechodząc do konkretnej aplikacji, którą określiłeś Intentw przycisku Settings-> Applications-> Manager Applications-> [Find your app]-> "Clear Defaults".

Nie ma sposobu, aby wyświetlić wszystkie skojarzenia podane od IntentsdoApps


2

Jeśli Twoje urządzenie jest zrootowane, możesz używać aplikacji takich jak AutoRun Manager (ARM), aby wyświetlić listę wszystkich zarejestrowanych słuchaczy, a nawet możesz je włączać / wyłączać do woli (np. Aby zapobiec uruchamianiu się niektórych aplikacji w czasie, gdy nie chcesz) do). Odpowiadałoby to „usunięciu powiązania”.


Aplikacja, do której linkujesz, wydaje się tylko włączać i wyłączać odbiorniki , więc nie wpłynie to na różne czynności , które możesz wybrać.
Dan Hulme

Właśnie szukałem AutoRun Managera. Dzięki!
klor
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.