Jak mogę znaleźć zgubiony telefon lub pomóc ludziom go zwrócić?


19

Szukam aplikacji takiej jak Where's My Droid, która pomoże zlokalizować zagubione urządzenie.

Mam nadzieję, że istnieje jedna, która może mieć dwie specyficzne funkcje:

  1. Możliwość wyświetlenia komunikatu na ekranie, aby pomóc ludziom go zwrócić, podobnie jak Windows Phone 7, jako pokazano tutaj .

  2. Możliwość zdalnego włączenia GPS, aby pomóc w fizycznej lokalizacji telefonu. Nie chcę cały czas mieć włączonego GPS-u, aby uniknąć rozładowania baterii.

Działa na nieukorzenionym Galaxy S Captivate.

Odpowiedzi:


11

Inna opcja: lubię Lookout .

Oprócz śledzenia / znajdowania telefonu wykonuje się także skanowanie antywirusowe i tworzenie kopii zapasowych danych. Jednak nie wyświetla wiadomości.


Bardzo ładnie wyglądająca aplikacja
Paul Gregoire,

2
Najlepiej też teraz, ponieważ właśnie ogłosili wersję premium. Obecni użytkownicy otrzymują swoje funkcje.
ale

15

Wypróbuj Prey na Androida .

Niektóre funkcje:

  • Aby go uruchomić, wysyłasz SMS-a z określonym tekstem (domyślnie: GO PREY)
  • Po uruchomieniu rozpoczyna rejestrowanie swojej lokalizacji w celu wyświetlenia na pulpicie Prey
  • W przypadku „braku” możesz umieścić na ekranie wiadomości tekstowe lub wywołać głośny alarm

Oto najnowsza recenzja: http://www.downloadsquad.com/2010/10/28/prey-for-android-is-an-open-source-anti-theft-service/


Wygląda idealnie! Jedyną rzeczą, którą powiedziałbym lepiej byłoby, gdyby faktycznie ZABLOKOWAŁ telefon, aby nie mógł się zalogować i po prostu pokazał skonfigurowaną wiadomość i nie pozwolił użytkownikowi na nic innego. W przeciwnym razie doskonale.
eidylon

6

Pamiętaj, że włączenie GPS nie powoduje (w przeciwieństwie do Bluetooth) rozładowania baterii. GPS korzysta z baterii tylko wtedy, gdy jest aktywny, co dzieje się tylko wtedy, gdy coś próbuje z niego skorzystać.

Nie znam żadnej aplikacji, która może włączyć GPS, jeśli jest wyłączona. W przypadku tej wiadomości najlepszym obecnie rozwiązaniem jest prawdopodobnie WaveSecure .


Bardzo fajnie wiedzieć! Zostawiłem go na chwilę i tak, nie wydaje się, aby ogólnie wpływał na żywotność baterii. Wszystkie artykuły na temat przedłużania żywotności ciasta zawsze wspominają o wyłączeniu GPS i Wi-Fi, (choć wiem, że Wi-Fi też tak naprawdę na to nie wpływa :))
Eidylon

@eidylon: WiFi może wpływać na żywotność baterii, jeśli aktywnie skanuje w poszukiwaniu otwartej sieci; jeśli wyłączysz powiadomienia sieciowe i ustawisz rozsądne zasady dotyczące snu, Wi-Fi może mieć mniejszy wpływ na baterię.
Lie Ryan,

Jestem wprawdzie ignorantem, ale wydaje się, że wiele aplikacji chce teraz dostępu do GPS i zdarza się, że uruchamiają się automatycznie; więc jeśli GPS jest włączony, może to prowadzić do zużycia baterii, niezależnie od tego, czy użytkownik korzysta z GPS.
Iterator,

androidlost.com może włączyć GPS z messega sms, bardzo trudno jest zrozumieć, jak to działa, ale bardzo zawdzięczają
Enrique San Martín

3

Przynajmniej dla # 2 sprawdź Samsung Dive , jeśli jest obsługiwany w twoim kraju (nie ma go w moim). To powinno wystarczyć. Posiada również funkcję zdalnej blokady i zdalnego czyszczenia.

EDYCJA: Właśnie zdałem sobie sprawę, że Captivate to urządzenie w USA, więc nie jest jeszcze obsługiwane (tylko Wielka Brytania i Niemcy). Przepraszam, mój mózg jeszcze się nie obudził :)


0

Sugeruję, abyś zamiast tego dostał Theft Aware. W przeciwieństwie do wszystkich innych wspomnianych, ten raz zainstalowany jest całkowicie niewidoczny. Wracasz do interfejsu użytkownika za pomocą klawiatury wywoławczej z wybranym kodem. Prześle Ci szczegółowe informacje na temat tego, kto ma swój chip w telefonie, a także mnóstwo innych rzeczy. Spójrz, to nic nie kosztuje. W połączeniu z innymi aplikacjami bezpieczeństwa jest to absolutnie bezcenne.

http://www.androidpit.com/en/android/tests/test/391607/Theft-Aware-Trial


0

Mobilna obrona jest świetna, choć w zamkniętej wersji beta w momencie publikowania. Pozwala zobaczyć aktualny stan telefonu, jego lokalizację (z większą dokładnością, jeśli znajduje się w zasięgu GPS) i umożliwia włączenie alarmu dźwiękowego z komunikatem. Nie jestem pewien, kiedy ponownie otworzą wersję beta, ale uwielbiam ten produkt.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.